superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Na Twoim miejscu dałbym sobie spokój z sigmami....
Za 14k masz 5D + 24-70/2.8 i 70-200/2.8, 50/1.4 + 580 EX :)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jak już brać zestaw zoomów ze światłem 2.8 to moim zdaniem pełna klatka lepsza bo GO mniejsza, a więc i plastyka ciekawsza i więcej bokehuuu :mrgreen:

A jaką głębię na pełnej klatce ma 85/1.2 to wolę nie myśleć nawet :shock:

[ Dodano: 2008-08-28, 22:56 ]
Chodzi mi o to z tymi zoomami, że możliwe że na f2.8 na FF uzyska się efekty zbliżone do jaśniejszych szkieł na APS-C dzięki mniejszej GO, czy moje rozumowanie ma sens?
 

oc  Dołączył: 29 Kwi 2008
Swego czasu na forum canona widziałem kilka wpisów użytkowników 5D, którzy mieli styczność z 24-70 sigmy i L-ką w tym zakresie. Patrząc na to z dystansu sigm bym nie skreślał...
Nie zazdroszcze dylematów (no możę odrobinę :-> )
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
t0m3k napisał/a:
5D znowu ma pełną klatkę ale jest trochę z tyłu pod względem zaawansowania technicznego.

a konkretnie z czym jest do tyłu, co go dyskwalifikuje?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
SQ6GIT, pewnie chodzi o mniejszą ilość bajerów

kurcze, przecież i tak wszystko się o matrycę rozbija :-|

ja bym brał FF jakbym miał taką kasę do wydania i miał robić tego typu zdjęcia co zostały podane
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
tilt napisał/a:
A ja bym brał 5D + 35/1.4L + 85/1.8 + 135/2L :mrgreen:

Ehh, a już prawie byłem pewny Nikona.
Całe "życie" na stałkach robiłem i trafiłeś mi do serca tym zestawem.
Na 100% byś mnie przekonał gdyby Canon miał jeszcze takiego D300 w stajni, którego później kupiłbym jako dodatkowe body.

Kurde, do tej pory fociłem deelką, przy której jak ustawiałem ISO 800 to z nerwów się za serce łapałem, AF włączyłem kilka (może naście) razy a tryb seryjny to były 3 zdjęcia i 7s czekania na kolejne a teraz nie mogę się zdecydować na D300 bo "źle kolory oddaje" i ma "małą" matrycę ani na 5D bo ma "gorszy" AF i "tylko" 3 kl/s. Choć to drugie to raczej moje wymysły (marketing Nikona?)

Co się ze mną dzieje? :shock:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
t0m3k, to popatrz, skoro i tak w manualu robiłeś Pentaxem i tryb seryjny też ci nie przeszkadzał, to te "wady" 5D nie powinny ci przeszkadzać MBSZ
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
opiszon napisał/a:
SQ6GIT, pewnie chodzi o mniejszą ilość bajerów

Raczej nie. Ich ilość w D300 mnie raczej martwi. Na jego korzyść w moim przypadku mówi system AF oraz 8 kl/s (od razu kupuję gripa). Gdyby 5D miał przynajmniej 6 kl/s... 3 to np. przy zawodach konnych (które, ze względu na znajomych, często fotografuję) dość mało (porównuję do 3kl/s z 400d, którym te zawody zwykle fociłem).

Ehh, otworzę sklep z bielizną i spokój ;]
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
t0m3k napisał/a:
Opcja D300 + Nikony 12-24 2.8, 24-70 2.8 i 70-200 była na początku, później zmieniłem zdanie na zestaw z pierwszego posta.


Z ciekawości - dlaczego? Dawno nie było tak dobrze zgranego timu zoomów w jednym systemie (może za młody jestem, by pamiętać :-P ). Choć nie miałem tych słoików w ręce, to wszystkie recenzje tych szkieł na jakie się natknąłem były co najmniej pochlebne.
Poza tym - moim amatorskim zdaniem - na "ślubno-weselny" zestaw w zupełności wystarczyłyby dwie pierwsze pozycje (można poszaleć wówczas z tym Zeissem 85mm ;-) )
Akcja "wesele" wiąże się często z dość dynamicznymi zmianami otoczenia ;-) Dlatego ze stałkami wydaje mi się, że jest nieco trudniej w takich warunkach.
Ja nie wahałbym się ani chwili... Zwłaszcza mając w perspektywie możliwość przejścia na D700.
Swoją drogą... W przyszłym roku będę potrzebował fotografa na weselicho... ;-)

[ Dodano: 2008-08-28, 23:20 ]
t0m3k napisał/a:
tilt napisał/a:
A ja bym brał 5D + 35/1.4L + 85/1.8 + 135/2L :mrgreen:

Całe "życie" na stałkach robiłem i trafiłeś mi do serca tym zestawem.
Na 100% byś mnie przekonał gdyby Canon miał jeszcze takiego D300 w stajni, którego później kupiłbym jako dodatkowe body.


Hmmm... A czy właśnie kłopot ze szklarnią przy D3 (FF) jako podstawowej puszce i D300 (APS-C) na zapasie nie był jednym z powodów wprowadzenia D700?
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
Tymeq napisał/a:
Hmmm... A czy właśnie kłopot ze szklarnią przy D3 (FF) jako podstawowej puszce i D300 (APS-C) na zapasie był jednym z powodów wprowadzenia D700?

To zależy jak na to spojrzeć.
Bo ja np. chciałbym FF do ślubów, przyjęć (mała GO), ewentualnie architektury (szerokie kąty) i szybkie APS-C do reportażu, sportu i tym podobnych (mnożnik 1.5 i większe GO, które fotografie sportowe ułatwia). W tym wypadku 5D i D300 byłoby idealnym zestawem. Choć właśnie przyglądam się specyfikacji Canona 50D i chyba dam się przekonać na 5D... Wyjdzie taniej i będę miał w systemie świetne stałki.

Ale z drugiej strony teraz miałbym D300 a później D700.

Jestem pewny, że gdybym teraz miał na D700 i 12-24 2.8 + 24-70 2.8 + 70-200 2.8 to by tematu nie było.

 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
t0m3k napisał/a:

Jestem pewny, że gdybym teraz miał na D700 i 12-24 2.8 + 24-70 2.8 + 70-200 2.8 to by tematu nie było.


Czy aby w tym stwierdzeniu nie zawiera się przypadkiem odpowiedź? ;-) Chyba, że potrzeba posiadania pełnego rynsztunku od razu jest bardzo paląca...
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
Tymeq napisał/a:
Chyba, że potrzeba posiadania pełnego rynsztunku od razu jest bardzo paląca...

Nie tyle paląca co z początku nie brana pod uwagę.
Hmm, D700 + N 24-70 2.8 + N 85 1.8 (bo jakaś stałka być musi) = 13k
Do tego grip, lampa (SB-800), blendy, torba, aku, statyw = 3k
"Trochę" ponad kwotę ale tyle wydłubię jeszcze.
I finito.
Dziękuję.
Od tego momentu wszystkie osoby chcące się wypowiedzieć a nie chcące zaszkodzić mojemu zdrowiu mogą mi jedynie pogratulować wyboru lub pisać nie na temat (cokolwiek przez to rozumiecie).
Pozdrawiam ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Nie obrazimy sie, jak wrzucisz cos kiedys z tego zestawu :-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Gratuluję. :-B

Nawet szybko i bez OT.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Kup SB-900 :-P

Gratuluję.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
dan, ja mogę wrzucić jak chcesz. Może jakieś sample na ISO 4000? :evilsmile:
 

oc  Dołączył: 29 Kwi 2008
Gratuluję!
Maciej napisał/a:
Kup SB-900

i d40 jako drugie body :-P
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
oc, przestań!
D40x niech weźmie!

t0m3k, gratuluję.
Weź kilka Aku, ponoć d700 źre prąd jak lodówka :D
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Zaaazdrościcie. ;D
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Znów górę wzięła chęć wydania większej kasy na body niż na szkła, hehe. :-P

[ Dodano: 2008-08-29, 01:33 ]
Ech, chciałbym mieć znów 18 lat jak t0m3k i sprzęt za tyle tysięcy. Ale, znając siebie, byłoby mi szkoda. Pewnie kupiłbym jakieś autko do jeżdżenia na te wszystkie śluby i plenery. ;-)

t0m3k, będziesz musiał kupić większą torbę, bo w tę Lowepro co ją ode mnie kupiłeś to wszystko nie wejdzie. 8-)

Aha - gratuluję wyboru, bo nie mam w zwyczaju hejtować. :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach