Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
[Tymeq] Ot tak...
Wszelkie uwagi mile widziane :-)
[1]

[2]

[3]


[ Dodano: 2008-11-18, 22:31 ]
Po tak entuzjastycznym przyjęciu poprzednich prac, nie mogłem odmówić sobie zamieszczenia kolejnych trzech fotek. Nie wątpię, że także staną się przedmiotem gorącej dyskusji :-P
[4]

[5]

[6]
 

Nusydnas  Dołączyła: 21 Sty 2008
Każde z twoich zdjęć ma coś, co do mnie przemawia ( poza cz-b plantami, mam dość plant na co dzień i na zdjęciach, precz z plantami!). Czego im brakuje to uważniejszego kadrowania (albo cropu post factum). Np. rozprasza mnie biała nogawka z 2. W 3. miła nieinuticyjna GO, ale kadr mógłby być węższy. 6 - fajna impresja, ale kompozycyjnie odbierałabym to lepiej z większą ilością ostrych gałęzi w centrum. Lub po cropie. Bajtel na 5. ma świetny oldschoolowy blezerek ;) ale buziak w cieniu :/
Rada podsumowująca - nie tak centralnie ( i myślę, że wtedy zacznie mi się podobać :)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Zdecydowanie dla mnie najlepsze są 2 i 1. W tej kolejności. W jedynce podobają mi się kolory, a sam kadr byłby zwyczajny gdyby nie ta samotna zakonnica, bez niej pewnie nie zwróciłbym nawet uwagi na to zdjęcie, a ona przciąga wzrok, przynajmniej mój ;-) w dwójce znowu podobają mi się kolory. I ta świetnie uchwycona mina dziecka, to tło z nóg... to zdjęcie ma w sobie to coś. 6 też jest ciekawe, ładny bokeh, ale trochę przeszkadza mi ten odblask(?) w prawym dolnym rogu.

To takie słowa krytyki od totalnego amatora ;-)
Swoją drogą nie przejmuj się, w moim wątku co prawda wypowiedzi są, ale żadna na temat... taki urok tego forum... ale to może też dlatego, że u mnie nie ma o czym mówić :lol:
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
Nusydnas napisał/a:
Czego im brakuje to uważniejszego kadrowania (albo cropu post factum).

W większości (chyba poza pierwszym) wszystkie mniej lub bardziej wykadrowane/scropowane :-)
Nusydnas napisał/a:

Np. rozprasza mnie biała nogawka z 2. W 3. miła nieinuticyjna GO, ale kadr mógłby być węższy. 6 - fajna impresja, ale kompozycyjnie odbierałabym to lepiej z większą ilością ostrych gałęzi w centrum. Lub po cropie. Bajtel na 5. ma świetny oldschoolowy blezerek ;) ale buziak w cieniu :/

Ad. 2 - pomysł był taki, by przedstawić całego malucha na tle nóg - foto z dość dużej odległości i crop solidny. Co ciekawe, zastanawiałem się właśnie nad szerszym kadrem, aby "tło" było lepiej widać - taki "inny punkt widzenia".
Ad. 3 - trudne; to jest scropowane do granic możliwości :-)
Ad. 4 - więcej nie będzie; to jedyne jakie mam :-P Zamierzenie było takie, by było ono możliwie "listopadowe". Nie wiem czy na takie wygląda (?)
Ad. 5 - prawda; za ciemno mimo wyciągania
Ad. 6 - mam nieco inną wersję - wrzucę i powiesz czy jest ona "bardziej" ;-)

Nusydnas napisał/a:

Rada podsumowująca - nie tak centralnie ( i myślę, że wtedy zacznie mi się podobać :)


Mam wyłączyć AF na polu centralnym?? Nieeee... :-P
Wezmę pod rozwagę ;-)

Buczo napisał/a:

gdyby nie ta samotna zakonnica

Zgadzam się. A ile się na nią oczekałem... :-P

Buczo napisał/a:

trochę przeszkadza mi ten odblask

Hmm... Odblasku nie widzę; prawy, dolny róg, kolejność od lewej: pień, niebo, dach ;-)
Buczo napisał/a:

słowa krytyki od totalnego amatora

Jako prawdziwy profesjonalista przyjmuję je z pokorą ;-)
 

mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
Jestem pod wielkim wrażeniem 5. zdjęcia. W dzień niepodległości wybrałem się na rynek z wielką potrzebą sportretowania kogoś patrzącego przez ramię. Ludzi było bez liku, nie dość że rynek to jeszcze jakieś widowiska. I nie udało mi się nikogo na w tym odruchu przyłapać, nie mówiąc już o światłocieniu który w twoim ujęciu buduje bardzo emocjonalne spojrzenie tego dziecka (chociaż mogłoby więcej światła wpadać mu w oko).

Nusydnas, ma sporo (chciałbym się powiedzieć 'wystudiowanej') (; racji. Bezwzględnie zgadzam się z opinią odnośnie 4. zdjęcia. Jesteś z krakowa i fotografujesz planty?! toż to żenada, zostaw to turystom p;
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Tymeq napisał/a:

Buczo napisał/a:

trochę przeszkadza mi ten odblask

Hmm... Odblasku nie widzę; prawy, dolny róg, kolejność od lewej: pień, niebo, dach ;-)


w takim razie niebo jest tym odblaskiem o którym mówiłem :lol: ale to i tak nie zmienia faktu, że trochę mi przeszkadza :-P
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
mlmar napisał/a:
Jestem pod wielkim wrażeniem 5. zdjęcia.

Moja próżność mile połechtana ;-) Dziękuję :-)

mlmar napisał/a:
W dzień niepodległości wybrałem się na rynek z wielką potrzebą sportretowania kogoś patrzącego przez ramię.


Ów młody człowiek patrzący przez ramię (swoje i kolegi ;-) ) na zdjęciu 3. został uchwycony na rynku, 11.11 :-)

mlmar napisał/a:
Jesteś z krakowa i fotografujesz planty?! toż to żenada, zostaw to turystom p;

Focę bo lubię :-P To tak trawestując popularne powiedzenie ;-) Zobowiązuję się nikogo już takimi fotami nie "katować" :-P
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Tymeq,
1. w tym przypadku az prosi sie o jakis cien inny kont padania swiatla.
2. swietna, podobne zdjecie bylo w moim zamiarze przy okazji projektu 36 klatek, a jak wyszlo to sie okaze.
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
rychu napisał/a:

1. w tym przypadku az prosi sie o jakis cien inny kont padania swiatla.


W znaczeniu inna pora dnia? Pewnie masz rację, ale "wziąłem" to co było ;-)

rychu napisał/a:

2. swietna

Cieszę się, że także i Tobie się podoba :-)

Kontynuuję cykl cowieczornych 3 fotek:
[7] - inna wersja 6. (Nusydnas, czy o to chodziło?)

[8]

[9]
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
1. fajne ... by było gdyby nie przepalone niebo. chociaz w sumie i tak jest fajne :-)
2 dziecko super ale kadr mi sie nie podoba. przeszkadza kawałek kurtki u góry po prawej stronie i jasne spodnie po lewej. chyba jest zbyt ciasno. a może zbyt szeroko :evilsmile:
7 fajne
8 najdłużej oglądałem (a nie lubię kotów)
9 bardzo interesujące zestawienie zimnego koloru rzeźby z ciepłym tłem. kontrastowe a jednak się nie gryzie.
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
kristofo napisał/a:

2 dziecko super ale kadr mi sie nie podoba. przeszkadza kawałek kurtki u góry po prawej stronie i jasne spodnie po lewej. chyba jest zbyt ciasno. a może zbyt szeroko :evilsmile:

Niebywałe, ale dopiero teraz zauważyłem te spodnie - faktycznie psują kadr. Wycięcie tej kurtki popsułoby pomysł na całość; może jakiś filterek, by nie odcinała się tak bardzo od tła...
Dziękuję za uwagi :-)

[ Dodano: 2008-11-20, 19:00 ]
[10]

[11]

[12]
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Tymeq 10 i 11 piękne buzie :->
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
rychu napisał/a:
Tymeq 10 i 11 piękne buzie :->

Co do 10 to chyba jakiegoś seriala kręcili i się załapałem ;-) Modelka gotowa, ujęcia powtarzane ze cztery razy... Nic tylko korzystać :mrgreen:
Swoją drogą - jest ktoś w stanie zidentyfikować tą panią/serial? Nie jestem na bieżąco z tym, co pokazują na szklanym ekranie, a może jakaś ambitna gazeta byłaby chętna na odbitki :-P

[ Dodano: 2008-11-20, 21:56 ]
Fakt faktem, że przenosząc wzrok pomiędzy 10 a 11 można dostrzec pewne podobieństwa... W kompozycji oczywiście... ;-)

 
.dave
[Usunięty]
Tymeq
Cytat

Swoją drogą - jest ktoś w stanie zidentyfikować tą panią/serial? Nie jestem na bieżąco z tym, co pokazują na szklanym ekranie, a może jakaś ambitna gazeta byłaby chętna na odbitki :-P
Teraz albo nigdy w niedziele na TVN
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
Tymeq, po konsultacji z zona to jest serial "teraz albo nigdy" a aktorka to Katarzyna Maciąg
a co do zdjecie to urzeklo mnie 1... moze dlatego ze dluzsza chwile zastanawialem sie gdzie to jest?
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
.dave napisał/a:
Teraz albo nigdy w niedziele na TVN

diplodok napisał/a:
po konsultacji z zona to jest serial "teraz albo nigdy" a aktorka to Katarzyna Maciąg

Dziękuję :-) Świetny refleks Panowie :-)

diplodok napisał/a:
a co do zdjecie to urzeklo mnie 1... moze dlatego ze dluzsza chwile zastanawialem sie gdzie to jest?

Rzadko brama prowadząca w tamte okolice jest otwarta. Charakterystyczne wieże niestety ułatwiają zadanie ;-)
Cieszę się, że Ci się podoba :-)
 

Nusydnas  Dołączyła: 21 Sty 2008
7 - hmmm, już jest lepiej, ale zrobiła się z tego fotografia przyrodnicza ;)
8 - GO wydaje się za mała, trudno się domyślić co to jest to przepalone za kotem. Ale kot jest uroczy :)
10 - kadr jak do bilboardu (Czy wybrałaś już swojego lekarza rodzinnego?)
Na temat reszty się nie wypowiem, bo ja jestem od glamour i kotów ;)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Tymeq,
10 fajna, super bokeh ma ten 135
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
Nusydnas napisał/a:
7 - hmmm, już jest lepiej, ale zrobiła się z tego fotografia przyrodnicza ;)
8 - GO wydaje się za mała, trudno się domyślić co to jest to przepalone za kotem. Ale kot jest uroczy :)
10 - kadr jak do bilboardu (Czy wybrałaś już swojego lekarza rodzinnego?)
Na temat reszty się nie wypowiem, bo ja jestem od glamour i kotów ;)


Ad. 7 - No właśnie... W moim odczuciu 6 i 7 to dwie różne kategorie zdjęć; pierwsze jest "szkłem malowane", natomiast drugie to... taka tapeta ;-)
Ad. 8 - Trudne warunki oświetleniowe; wydaje mi sie, ze foto jest też ruszone. Ale podoba mi się, stąd jego pojawienie się w tym wątku. Co do kota, to wiadomo - jest najfajnieszym kotem na świecie :-P
Ad. 10 - To taki zakamuflowany komplement? :-P

kenzo napisał/a:

10 fajna, super bokeh ma ten 135

Podziękował :-)
Przez grzeczność nie zaprzeczę ;-)

[ Dodano: 2009-04-06, 21:18 ]
[13]

[14]

[15]


[ Dodano: 2009-04-21, 19:33 ]
[16]


[17]


[18]
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
13 i 15 chyba przepał :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach