sarniak  Dołączył: 26 Cze 2008
adapter m39 - bagnet M
No to tak - jestem u babuni na podlasiu, dorwałem si ę na chwilę do neta i tak myślę, co by tu zrobić z takim fantem, że właśnie przyszła do mnie Bessa R3A i czeka, aż wrócę i się nią zajmę, a ja nie mam obiektywu! Aukcja summicrona 40/2, którą sobie upatrzyłem miała się kończyć za 4 dni chyba, ale koleś ją wystawił od początku nie wiedzieć czemu i takim sposobem zlicytuje obiektyw za jakieś 8 dni, a trzeba jeszcze poczekać, aż przyjdzie i w ogóle kanał - jakieś 2 tygodnie bez szkła!

I teraz sobie pomyślałem, że nie wiedzieć czemu, na forum pentaxa jest sporo dalmierzowców, więc może ktoś z okolic Warszawy jest mi w stanie pomóc. Nie proszę ogólnie o wiele - jedynie jakiś adapterek, który pozwoliłby mi na podłączenie obiektywów m39 do mojej bessy. Wtedy bym podharcerzył obiektyw z feda mojego kumpla i miałbym chociaż taką 50tkę na sprawdzenie body (nie wiem, czy jestem w stanie wytrzymać te 2 tygodnie :P).

Ogólnie najchętniej bym po prostu pożyczył dopóki nie będę miał summicrona, ale mogę też bez problemu odkupić. Na allegro niestety takich cudów nie mają.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Od Chinczykow na ebayu mozna kupic za ok 20 dolarow z przesylka. Czasami potrafi dojsc po kilku dniach, ale czasami po tygodniach :-/
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Czasami w ogóle. Jedna mi doszła, druga nie. A ta co doszla, zamiast pokazywac ramki 50mm pokazuje 35mm. Co akurat w Bessie nie jest przeszkoda...

Co wiecej - nie miała należytej grubosci, trzeba bylo podklejac tasma samoklejaca eby dobrze ostrzyla... :-/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sarniak napisał/a:
właśnie przyszła do mnie Bessa R3A i czeka, aż wrócę i się nią zajmę

sarniak, gdzie kupowales? W Niemczech czy w USA?
 
sarniak  Dołączył: 26 Cze 2008
dan napisał/a:
sarniak napisał/a:
właśnie przyszła do mnie Bessa R3A i czeka, aż wrócę i się nią zajmę

sarniak, gdzie kupowales? W Niemczech czy w USA?


W Niemczech - foto-mundus od euro wystawił bez kup teraz i kupiłem 2 stówki taniej (zł oczywiscie). Ale jakbym nie kupował w Niemczech, to bym pewnie kupił tu- http://www.chiifcameras.com/

dzerry napisał/a:
Od Chinczykow na ebayu mozna kupic za ok 20 dolarow z przesylka. Czasami potrafi dojsc po kilku dniach, ale czasami po tygodniach :-/


To mnie nie bardzo interesi... myślę, że szybciej moze mi przyjść ten summicron z anglii, nawet jeśli aukcja się kończy za ten tydzień...

No trudno, wydaje mi się, że będę musiał poczekać... ;]
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
1. Bessa ma bagnet M leici ?
2. Czy wizjer w Bessie r3x jest rzeczywiście tak duży (1:1) ?
3. Jak duża jest bessa ? Taka sama jak np. lustrzanki ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PrzemoWu napisał/a:
1. Bessa ma bagnet M leici ?


tak

Cytat
2. Czy wizjer w Bessie r3x jest rzeczywiście tak duży (1:1) ?


gigantyczny :-)

PrzemoWu napisał/a:
3. Jak duża jest bessa ? Taka sama jak np. lustrzanki ?


poszukaj porównań na sieci....
 
sarniak  Dołączył: 26 Cze 2008
Teraz wróciłem dopiero do domku, wziąłem w łapy besse i trochę się nie pobawiłem, chociaż bez obiektywu, to tak trochę... smuteczek.

Wcześniej miałem w rękach R2A, więc zaskoczenia nie ma.

PrzemoWu, wizjer jest duży, ale nie to jest tutaj najważniejsze - 1:1 daje możliwość patrzenia, gdy ma się otwarte również lewe oko. To jest kosmos!

A co do wielkości aparatu - dalmierz jak dalmierz, taki nie za duży nie za mały - tak jak alkos radzi, wygoogluj sobie foty.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach