deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Dluuuzsze obiektywy
W systemi jestem od tygodnia, wiec mam pytanie odnosnie obiektywow...
Jakie macie doswiadczenia i co byscie zaproponowali jesli chodzi o obiektywy tele-zoom.

Zastanawiam sie nad jakims niedrogim tele,
przegladajac oferty roznych sklepow znalazlem kilka opcji.

Pentax DA 50-200/4-5,6 ED
Sigma 55-200/4-5.6 DC
Sigma 70-300/4-5.6 APO M. DG
Sigma 70-300/4-5.6 Macro DG
Tamron AF 70-300mm
Tamron AF Di 70-300mm
no i moze jeszcze Sigma 18-125mm F3.5-5.6 DC

Jak z ich jakoscia?
Interesuje mnie ekwiwalent okolo od 100 - 200 mm,
w tym zakresie najwiecej zamierzam dzialac.
Wiec fajnie jak by byl wzglednie jasny(jak na swoja cene).
Czym w praktyce sie roznia sigmy i tamrony 70-300.
Co z 50-200
55-200 ?


Obiektyw KITowy, 18-55 zamierzam zastapic: Sigma 17-70/F2.8-4.5 DC
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Deeper - na Sigmy musisz uważać. Chodzi głównie o BF, FF. Dlatego lepiej - jeśli masz taką możliwość - przetestuj dany egzemplarz przed kupnem.
Jeżeli zamierzasz dużo focić pod światło, to stanowczo polecam Ci Pentaksa - każdy na tym forum Ci powie, że powłoki SMC na szkla skutecznie niwelują flary i spadek kontrastu mając źródło światła w wizjerze.
Na temat DA 50-200/4-5.6 trudno mi rzec coś konkretnego. Jarek chyba gdzieś zapuszczał sample. Na chwilę obecną jednak dość egzotyczne szkło na naszym rynku. Z konstrukcji sprawdzonych z pewnością najlepsze noty zbiera Sigma 70-300 APO (pamiętaj o back/front fokusie).
Jednakże jeżeli mam być szczery, to może tymczasem zakupiłbyś za grosze z Allegro Tamrona 70-300. Zapewne nie będzie powalał jakością fot, ale za to zyskasz tymczasowe tele. A to da Ci czas, by zgromadzić fundusze na np.:
http://www.fotoexpert.pl/...rodukt-164.html
lub:
http://www.foto-net.pl/sk....php?&idt=14851
(choć cena w tym ostatnim sklepie wydaje mi się zaskakująco niska - musiałbyś sprawdzić wiarygodność sklepu).
Wiem, że to ładny kawałek kasy, ale gdybyś zdecydował się jednak spieniężyć swój drugi system, miałbyś całkiem niezły zestaw. Pamiętaj tylko, że te tele, to już spore klocki.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
http://www.foto-net.pl/sk....php?&idt=14851
(choć cena w tym ostatnim sklepie wydaje mi się zaskakująco niska - musiałbyś sprawdzić wiarygodność sklepu).

to starsza wersja bez DG (o ile to zmieni prace na cyfrze tego nie wiem) ale rozmawialem z facetem ze sklepu 3 lata gwarancji itp. i zapewnienie ze przy wystapienie FF/BF robia wszystko co moga 8-)
ale.....jak poczytalem co moga (na cyfrowej) to tak mi przechodzi ochota na wydawanie na to szklo.....
no chyba ze uda mi sie 100-300 f4 .... ale zobaczymy jaka bedzie cena :))))
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Hmm cos mi sie zdaje ze jutro lece po 17-70 wychodzi na to ze jest to rewelacyjny obiektyw...
ktory na poczatek powinien wystarczyc a gorne 100mm powiedzmy, ze po czesci zaspokoi moj apetyt,
chociaz kupno jakiegos tele mnie korci to jeszcze poczekam.

Michu:
o wiarygodnosc fot-net raczej bym sie nie martwil, jest w sopocie wiec samochodem jakies 10 min, autobusem 20 :) moge isc kupic gotowka, osobiscie

Dodam jeszcze ze tele musze miec AF, przy fotografowaniu sportu nie zdolam recznie wyostrzyc na czas, chyba ze bede sie czail z zyleta az ktos sie zjawi w glebi ostrosci :P
W przeciwnym wypadku jzu bym mial jakiegos dlugiego jasnego manuala
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
deeper napisał/a:
Hmm cos mi się zdaje ze jutro lece po 17-70

Napisz jak wrażenia :) Jak będę w Gdyni to się umówimy i dasz pomacać :) Też mnie kusi.
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Hmm, tylko gdzie isc go kupic... albo foto-net.pl albo cyfrowe.pl,
chociaz nie sadze zeby mieli go nam miejscu... to bylby cud.

Btw chce ktos kupic szklo Pentax 18-55, f3.5-5.6 ?
Sprzedam tanio, szkielko ma tydzien :D
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Deeper - napisz do nich maila lub zadzwoń.
A w sprawie szkieł AF - wszystkie te, o których postujemy są AF.
A! Zauważyłem, że niska cena w Foto-Net spowodowana jest po prostu wyprzedażą. Tak więc jeżeli zależy Ci na świetnym szkiełku tele, to lepiej zagęszczaj ruchy (zastanów się, czy nie lepiej nawet najpierw kupić to tele, a później standard).
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
deeper napisał/a:
Hmm cos mi się zdaje ze jutro lece po 17-70 wychodzi na to ze jest to rewelacyjny obiektyw...


deeper, na podstawie czego - jeśli można wiedzieć - wychodzi Ci, że to rewelacyjne szkło?
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
deeper napisał/a:
Sigma 55-200/4-5.6 DC

odpusc
deeper napisał/a:
Sigma 70-300/4-5.6 APO M. DG

mam wersje bez gd, dobry kontrast i ostrosc, (ostrosc wlasnie do interesujacych Cie 200mm), bardzo fajne makro do 0.5 (ktorego brakuje mi w jasnej 2.8 sigmie, wygodny manual
deeper napisał/a:
18-55 zamierzam zastapic: Sigma 17-70

deeper napisał/a:
Pentax DA 50-200/4-5,6 ED

maly zgrabny i jakby lepszy od krotkiego brata 18-55 (oceniam nie swoje fotki z tego szkla), fajne szklo jesli chcesz miec minimalny bagaz a nie rezygnujesz z tele (sigma powyzej jest duuzo ciezsza i wieksza)
deeper napisał/a:
18-55 zamierzam zastapic: Sigma 17-70

a to bym pomacal, tez duzo slysze/czytam pozytywnego o tej sztuce
pozdrawiam
kp
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dan być może na podstawie tej recenzji:
http://www.optyczne.pl/in...tywu&test_ob=14
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
dan napisał/a:
deeper, na podstawie czego - jeśli można wiedzieć - wychodzi Ci, że to rewelacyjne szkło?


poprostu:
sigma 17-70>>google.pl

Grr sam juz nie wiem, za duzo tych szkiel,
u olympusa wybor byl prosty,
Szklo standardowe bylo jedno rozsadne(14-54),
tele to kit albo 50-200(jak ktos kasiasty),
a tu nie wiem co wybrac, za duzo tego,
jak by malo brakowalo calkiem sporo szkielek za rozsadna cene tzn <1000zl
ehhh
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Cytat
A to da Ci czas, by zgromadzić fundusze na np.:
http://www.fotoexpert.pl/...rodukt-164.html
lub:
http://www.foto-net.pl/sk....php?&idt=14851
(choć cena w tym ostatnim sklepie wydaje mi się zaskakująco niska - musiałbyś sprawdzić wiarygodność sklepu).


Ach te zoomy ze światłem 2,8. W teorii wszystko wygląda fajnie, ale gdybyś się, Deeper, na taki decydował to pamiętaj, że te szkła są, delikatnie mówiąc, ciężkie. Jeżeli ma to być obiektyw, który chcesz często nosić, warto to wziąć pod uwagę. Natomiast jeśli ma leżeć w domu i być brany tylko na specjalne akcje, to już co innego. (wiem co piszę, bo mam tę tokinę).

Cytat
(choć cena w tym ostatnim sklepie wydaje mi się zaskakująco niska - musiałbyś sprawdzić wiarygodność sklepu).


Czy ja wiem? Raczej taka cena europejska. Za to cena tej tokiny jest raczej z czasów, kiedy Polskę od europy odgradzała bariera celna.
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Co fakt to fakt, bydle z tego szkla, jakos nie moge sobie wyobrazic ze mam podpinac do statywu obiektyw z aparatem a nie odwrotnie...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sigmy i Tamrony 70-300 są wolne (do fotografowania szachów w sam raz choć trzeba omijać turnieje szachów błyskawicznych) a piszesz, że zależy Ci na szybkości. Optycznie od 70 do 200 jak na amatorskie szkła to myślę, że przyzwoite a powyżej to dodatek który czasem w wielkiej potrzebie można wykorzystać - jak chcesz wiedzieć jak wygląda 300 na Tamronie mogę Ci podesłać RAW-a.
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Witam
Może trochę nie temat ,jeżeli chodzi o zakres ogniskowych . Chciałbym poznać opinie o Tamronie 28-75/2.8 , który po analizie chciałbym nabyć . Nie ukrywam , że cena jest dla mnie ciekawa . Kwota powyżej 2 tys. jest zaporowa ,niestety :lol: Pozdrawiam
P.S . Opinia użytkownika mile widziana .dziękuje
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Deeper, owszem, to ciężki kawałek słoika. Ale jeżeli zależy Ci na jakości, to myślę, że bezkonkurencyjny. Szkła owe majątęzaletę, że spokojnie możesz focić na pełnym otworze - a to zysk 1-2 działek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w terminie późniejszym zaopatrzeć się w jakiś lekki spcerzoom na wypady lżejszego kalibru. Jeżli więc masz niedaleko do tego sklepu - jedź, pomacaj, zadecyduj.
Eryk - przy tym teście:
http://www.optyczne.pl/in...tywu&test_ob=26
są poniżej wypowiedzi userów tego szkła.
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Jak pisalem interesuje mnie zakres ekw 100 -200 mm.
Jeszcze znalazlem cos takiego :http://allegro.pl/item133333202_cosina_af_100mm_f3_5_macro_nowy_gwarancja.html
co o tym sadzicie ?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Michu napisał/a:
owszem, to ciężki kawałek słoika. Ale jeżeli zależy Ci na jakości, to myślę, że bezkonkurencyjny.


A to jak najbardziej muszę się zgodzić. :)
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Hmm, chyba mam jeszzce inny pomysl... ;p
szeroki kat <28 - manual
standard - Sigma 28-70/2.8-4 HF DG
tele >70 - tu sie pomysli

Chyba tak bedzie korzystniej cenowo i jakosciowo.
W koncu do ujec szerokokatnych mozna z powodzeniem manuale stosowac,
tak moze wyjsc nieco taniej i na korzysc jakosci...

Przed chwila zdalem sobie sprawe ile robie ujec szerokokatnych... 2% - 5%,
wiec uniweralny obiektyw od (wezszego)szerokiego do waskiego (szerszego)
nie jest mi tka potrzebny wiec 28-70 moze byc spoko.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem czy jako standard nie będzie lepszy Tamron 28-75/2.8 XR Di.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach