Lexxer_Monster_  Dołączył: 24 Mar 2012
Czyli raczej celować będę w te kt. lepiej współgrają ze starszymi szkłami :-) Dzięki.
Teraz trzeba się zdecydować które body wybrać . . .
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Lexxer_Monster_, Z-20. Celuj w Z-20. Nie ma problemu ani ze starszymi szkłami, ani z nowszymi, ani nawet z zębatką.
 
Lexxer_Monster_  Dołączył: 24 Mar 2012
matb napisał/a:
Z-20. Celuj w Z-20


:) jak na razie widzę tylko jednego i to w Australii ;-) popytam, poszukam :-)


Jeszcze raz dzięki za pomoc :-B
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
matb napisał/a:
Celuj w Z-20
albo w Z50p, że o Z1p nie wspomnę ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
matb napisał/a:
Z-20. Celuj w Z-20. Nie ma problemu ani ze starszymi szkłami, ani z nowszymi, ani nawet z zębatką.

ze słynną zębatką to może nie, ale bywają kłopoty z silnikiem AF (wypalone szczotki). Pojawiają się nagle gdy używamy cięższych szkieł z AF (np. 100-300 F). Zdarza się to jednak rzadko. Pzdr.
 
Lexxer_Monster_  Dołączył: 24 Mar 2012
O ciezkie szkla sie nie martwie bo takie mam tylko m42 :) a i tak klisze chce do portretow. Jeszcze raz dzieki za pomoc.
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
Ja ostatnio zakupiłem z-70 w bardzo przyzwoitych pieniądzach, generalnie bardzo fajne body. Wszystkie MZ bym odradzał ze względu na awaryjny napęd lustra.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
kelus napisał/a:
[...] Wszystkie MZ bym odradzał ze względu na awaryjny napęd lustra.

Przez moje rece przeszlo chyba z 7 (albo i wiecej) roznych sztuk MZtek, zrobilem nimi wiele filmow, MZki mieli i maja tez znajomi, jeszcze nie spotkalem sie z awaria lustra. Ja polecem MZki (3, 5n, 6 a nawet 30) goraco, warto kupic MZke chociaby z powodu tego, ze sa najmlodsze.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Sebastian napisał/a:
warto kupic MZke chociaby z powodu tego, ze sa najmlodsze
starist jest młodszy.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Masz jeszcze pancerne korpusy z serii SFX czy SFXn. Jak dla mnie znacznie przyjemniejsze niż plastikowe MZ. W SF będzie Ci działało wszystko łącznie z AF.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Lexxer_Monster_: sprawdź wiadomość ;-)
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Mz-5 razem z FA 28-70 1:4 co sądzicie o takim zestawie? Na co zwrócić uwagę?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
krzychu1979 napisał/a:
Na co zwrócić uwagę?


Czy lustro i migawka pracują wzorowo; czy lampa błyskowa otwiera się i zamyka prawidłowo; czy soczewki w obiektywie nie są rozklejone?
To chyba najważniejsze punkty.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
A co z tą osławioną zębatką? Martwić się, czy brać? A obiektyw? Stałe światło oznacza niby lepszy obiektyw, ale to 240to gramowa wydmuszka. Jest ten zestaw coś wart?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zębatka prędzej, czy później i tak padnie. Ten typ tak ma. Szkiełko jest bardzo dobre i wcale nie jest wydmuszką.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Mnie właśnie z prawie nowym MZ-5 zębatka padła. Ta od lustra. Może ze dwie rolki filmu w życiu ten aparat zrobił :-/
I się pożalę: córka mi zgubiła w pełni sprawnego MXa z SMC-P A 24/2,8 :cry:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jaki tam nowy ? :evilsmile: Co najmniej 9 lat musi mieć. Zębatki (tak jak i zęby) spadają ze starości, a nie z używania. A za MX-a to bym z rodziny wypisał. :-P
 

solarsky  Dołączył: 08 Wrz 2011
Który model będzie "lepszy" PENTAX Z-50p, czy MZ-60 do posiadanych przeze mnie szkieł (patrz - podpis)?
Chodzi mi o kompatybilność ze szkłami M oraz DA. Dziękuję za odpowiedź.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
solarsky, MZ-60 ze szkłami M to działać poprawnie nie będzie. Z tymi DA to zazwyczaj będzie zaś winetował.
 

solarsky  Dołączył: 08 Wrz 2011
Czyli Z50p będzie lepszym wyborem? Czy można też z poziomu tego body sterować przysłoną? Dzięki za odpowiedź.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach