yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
W szkłach ze stykiem jak najbardziej masz sterowanie przysłoną. Swoją drogą Z-50p to świetny korpus
 

figureliusz  Dołączył: 31 Gru 2009
Maciek napisał/a:
poznałeś się już tym: http://www.pentax.osw.pl/korpusy/korpusy.html ?


Odgrzejmy kotleta :)
Jest powyższy link gdzieś dostępny/zaktualizowany?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
 

figureliusz  Dołączył: 31 Gru 2009
Najuprzejmiej dziękuję :)
 

moonraker  Dołączył: 21 Sty 2016
Wlasnie odebralem Z1. Poki co powiem krótko - zakochalem sie :mrgreen:
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
...MZ-S na allegro. Z gripem. ......mać :[ - kilka lat temu pociąć bym się dał, w licytacji w (chyba) 2005?2006? dojechałem do 3.600 PLN i mnie imć Spider przebił (ma chyba jeszcze za to piwo u mojej - wówczas dziewczyny, dzisiaj żony - że nie pozwolił mi tego kupić ;).
Boszsz, dzisiaj tylko wzruszę ramionami.




...dobry moment na Bieszczady.
 

moonraker  Dołączył: 21 Sty 2016
ostatnio był bez gripa za 850.. kusił mnie, ale zdrowy rozsądek wygrał :-(
ale nie było tego złego - wylądowałem z Z-1 j.w. i nie mogę powiedzieć, że żałuję :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ja mam to szczęście, że cokolwiek biorę w łapy z tych kultowych aparatów to emocje opadają. A to za ciężki, a to nieporęczny, a to przysłony nie można ustawić z pozycji korpusu. A taki MZ-6 niekultowy a działa.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Enzo napisał/a:
A taki MZ-6 niekultowy a działa.

To tak jak u mnie MZ-50 :-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
moonraker napisał/a:
Wlasnie odebralem Z1. Poki co powiem krótko - zakochalem sie
:mrgreen:


A do mnie dziś trafił Z-1p - no cudo po prostu! :mrgreen:
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
To prawda - bajka
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Koledzy mam SFXn i to dobry aparat, całkiem przyjemnie się z nim pracuje, choć zrobiłem raptem dwie rolki. Nadarzyła się okazja wymiany na Z-20. Przyjemniejszy wygląd, ale wyposażenie chyba uboższe? Jedyne co znalazłem to to, że ma spota.
Jest sens iść w górę?
W SFXn w zasadzie przeszkadza mi tylko to, że jest nieco głośny w dyskretnych miejscach.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Z-20 jest mniejszy i lżejszy, ma także bardziej obłe kształty. Spota ma, ale tylko w trybie M, gdyż nie posiada pamięci pomiaru. W trybach automatycznych, w odróżnieniu od SFXn, ma pomiar matrycowy (dla obiektywów A i nowszych). Najkrótszy czas ma 1/2000 s. W celowniku ma wyświetlacz LCD zamiast diodek LED – zyskujesz „drabinkę” wskazującą korektę ekspozycji/odchylenie pomiaru od wskazań światłomierza (w trybie M). Jest też zdecydowanie cichszy. :-) Nie ma podświetlanego ekraniku. Obsługuje Power Zoom. Lampa kryje pole obiektywu 28mm. Posiada kilka funkcji ustawień indywidualnych, ale w zasadzie są one mało przydatne (dotyczą Power Zooma lub trybu uczenia się). Generalnie przyjemnie się nim fotografuje. Przy dzisiejszych cenach tych aparatów nie warto robić zamiany – najlepiej mieć oba. ;-)
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
bakulik, będę miał wyrzuty wtedy, że jeden się "leni" :) A tak serio jeszcze chciałem się dowiedzieć: Z20 też potwierdza ostrość z manualami?
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
Z-20 potwierdza ostrość z manualami,o ile obiektyw zwiera styki w aparacie.Jeśli nie,trzeba jakąś blaszką sobie pomóc albo usunąć lakier z tylnej części obiektywu.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Potwierdzam, że potwierdza. ;-) Tak samo jak w z SFXn działa pułapka ostrości w trybie AF. Aparat nie podpowiada jednak, w którą stronę kręcić pierścieniem.

Do wymienionych wcześniej różnic dodam jeszcze brak ciągłego trybu na przełączniku AF (aparat chyba sam taki ustawia gdy wykryje obiekt w ruchu, ale nie jestem pewien), brak korekty dioptrii w wizjerze i zakres korekty ekspozycji ±3EV (w SFXn jest ±4). Ale nie wszystkie są znaczące w codziennym użytkowaniu. Za to Z-20 w manualu można wybierać czasy z dokładnością do 0.5 stopnia EV, a w SFXn tylko co 1.

manfred napisał/a:
będę miał wyrzuty wtedy, że jeden się "leni"

Możesz używać na zmianę. ;-)
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
olowek74, bakulik, espresso, podziękował za porady, może na Z-1p po prostu zapoluję :)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Jeśliś ciekaw różnicy w głośności obydwóch puszek, tutaj znajdziesz dźwięki do porównania: Z-20, SFXn. To odgłos ładowania filmu i migawki na 1/250 s. :-)
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
bakulik, nawet nie chcę pytać skąd to masz ;D
A tak serio no to ten SFXn brzmi jak mój SFXn. Bardzo mi to nie przeszkadza (co już w recenzji chyba napisałem), ale jednak jak mi wpadnie w ręce jakaś zetka to też będę zadowolony :) Nie ukrywam jednak, że parę razy użyłem tego czasu 1/4000s w SFXn.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Się nagra, się ma. ;-) Dla porównania jeszcze Z-1 (tylko migawka, bo aparat „na sucho” nie przewija do pierwszej klatki) i MZ-6.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach