emge Dołączył: 17 Wrz 2006
ISDS i manualne szkło
Witajcie. Moja pierwsza posta na tym forum :). Od niedawna posiadam DS-a i dziś dotarło do mnie pierwsze (poza kitem) szkiełko SMC Pentax M 1.7. Po podpięciu szkła pod body we wszystkich trybach zamiast pomiarów pojawia się F-- i aparat nie wykonuje moich poleceń ;) Coś robie źle? Czemu nie działa to ustrojstwo?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
emge, witaj

primo po pierwsze - temat pasuje do "Obiektywy i Akcesoria", a nie "Sprawy Klubowe i techniczne"

primo po drugie - opis współpracy manualnych szkieł z DSLRami Pentaksa przewalał się już tutaj naprawdę wiele razy. Spróbuj poszukać. Jeśli Ci się nie uda - napisz a odpowiem, tzn w międzyczasie postaram się odnależć jeden z postów, dokładnie wyczerpujący temat i przykleję go na górze w tym dziale.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
.... ja bym osobiście umieścił w "korpusach" :-P .... ale ii tak w obu możnaby taki post traktujący o tem przykleić
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
emge, masz linka:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1299

sołtys, to chyba trzebaby było do faka wrzucić. Dobrze by było też nie robić tego po łebkach, tylko ładnie napisać - nie tylko jak, ale i dlaczego, o szkłach "A" też. Może w weekend wysmażę coś takiego.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ten -> http://manufactura.home.p...opic.php?t=1299 wątek chyba byłby odpowiedni ewentualnie ten -> http://manufactura.home.p...opic.php?t=1224 .. coprawda mowa o K100D ale zasada jest ta sama

[ Dodano: 2006-10-13, 17:54 ]
Jarek Dabrowski, w ogóle przydałoby się pomalusiu wrzucać ciekawsze rzeczy do faka, bo już się zaczynamy nieźle rozbudowywać, np. jak przeglądałem osw to baaaardzo często przewijał się wątek odnośnie m42, a jeden czy dwa wątki tutaj już ładnie o tem traktowały, więc możnaby je dopieścić. Często przewijało się pytanie o instrukcje. Sporo się zrobiło wątków co do korpusów, zwłaszcza kasetki. Chociaż przy podpowiedzi alkosa zacząłem nasze forum traktować mniej fakowo (bo chciałem robić już takie zaawansowane porządki) a bardziej jako klub w pełnym tego słowa znaczeniu (zaposzuczam muzyczke, jeszcze piwa brakuje iii .... pisze prace dyplomową ;) ... ale "prawie" jak w klubie, mam nawet wygodny fotel, przygaszone światła, muzyczka jazzowo-klubowa ... niestety w moich okolicach nie ma takich prawdziwych). W każdym razie wiem, że w niektórych "offowych" wątkach zawarty jest cały duch naszego forum, więc jakby je wyciąć to byłoby troche jak bez nóg czy innych "członków" :-P a wiem, że miejsca jest duuużo, więc może wycinać nie, ale zebrać z tych wątków, np. dotyczących kasetki cociekawsze rzeczy. Wiem natomiast, że ii tak nie uniknie się dublowania wątków, odpowiadania na pytania, na które już się kiedyś odpowiadało czy konieczności przekierowywania, ale jakby tak troche do faka wrzucić to możnaby kasując wątek łatwiej znaleźć link, pod który by się kogoś kierowało
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nikt nic nie mówi o cięciu.

Wpadłem własnie na pomysł, żeby utworzyć nową kategorię w "Sprawy klubowe i techniczne" - "Linki do wartościowych wątków na forum". Tam pozakładało by się tematy, np.
1. Wrażenia użytkowników K100D
2. M42 na DSLR
3. Jaki teleobiektyw
4. Co zamiast kita
...
itp.

i jak zauważysz, że wątek nabiera wartości merytorycznej (np. Michu coś napisał), to hop, wstawiasz tam link do niego - jak trzeba, to zakładając nowy temat. Tylko trzeba by było ograniczyć dostęp dla kilku osób i voila. Jak się ktoś o coś zapyta po raz 1526, to my mu znienacka linkiem w czoło. Linkiem do linków, od czytania jeszcze nikt nie umarł.
A że przy okazji poczyta jakieś wygłupy, to szybciej się dostosuje.

[ Dodano: 2006-10-13, 18:21 ]
Właśnie przeczytałem to, co powyżej - jakby ktoś miał problemy ze zrozumieniem, o co mi chodziło - proszę się nie krępować... :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jezeli moge.....
W czasie rejestracji na forum nowy klient powinien dostac w mailu link do takiego FAQ-a.....co by na poczatek poczytal........
Wedlug mnie to wsio powinno byc zebrane wlasnie w takie tematy z wyjasnieniami co i jak + linki do tematow na forum
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tu -> http://manufactura.home.p...topic.php?t=350 umieściłem coś co zrobiłem kiedyś: przebrałem część wątków z OSW, polinkowałem, niektóre opisałem i wyszło coś takiego - myśle, że możnaby je jeszcze przebrać, skompresować, przystosować ;) no ii w podobny zrobić z nowym forum. O coś takiego Ci Jarek chodziło?
 
emge Dołączył: 17 Wrz 2006
Już jestem po sesji z fajną modelką ;-) (fotki niedługo)
Jeszcze pytanko. Czy można sprawić by aparat pstrykał kiedy ja chcę, a nie kiedy potwierdzi ostrość?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pewnie, wystarczy przełączyć w tryb MF (pstryczek z przodu korpusu)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Z DSem nie mam doświadczenia, ale w pentaxach na film trzeba w tym celu przestawić aparat z autofocusa na manual. Ustawione na autofocus z podpiętym manualnym szkłem robią zdjęcie tylko wtedy, kiedy maja potwierdzoną ostrość.

edit: Sołtys mnie ubiegł o parę sekund...
 
emge Dołączył: 17 Wrz 2006
Ale ze mnie lama. Wczoraj przełączyłem na AF jak nie chciał działać, a dziś już nie sprawdziłem. Dzięki wielkie.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Soltys, dobra robota, przejrzyste, konkretnie, podoba mi sie. Powinno byc wklejone na stale. :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB., masz na mysli "(namiastke) faq starego forum"?? ;)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
tu -> http://manufactura.home.p...topic.php?t=350 umieściłem coś co zrobiłem kiedyś: przebrałem część wątków z OSW, polinkowałem, niektóre opisałem i wyszło coś takiego


Myślę, że to jest bardzo praktyczne i dziękuję za zrobienie kawałka dobrej roboty.
Sam się nieraz gubię w szukaniu tego co już kiedyś czytałem i chcę sobie odświeżyć informacje.
 
emge Dołączył: 17 Wrz 2006
Pozwolę sobie podlinkować fotki zrobione nowym obiektywem :-) http://manufactura.home.p...p?p=16730#16730
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
tu -> http://manufactura.home.p...topic.php?t=350 umieściłem coś co zrobiłem kiedyś: przebrałem część wątków z OSW, polinkowałem, niektóre opisałem i wyszło coś takiego - myśle, że możnaby je jeszcze przebrać, skompresować, przystosować ;) no ii w podobny zrobić z nowym forum. O coś takiego Ci Jarek chodziło?


Dokładnie. Czapki z głów, sołtys, przed Tobą. W przypadku linków do tego forum, możnaby tylko podzielić to na tematy, tak jak Ty podzieliłeś to na kategorie.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
PiotrB., masz na mysli "(namiastke) faq starego forum"?? ;)


oczywiscie, swietna robota, powtarzam, bo to co zrobiles, jest bardzo przejrzyscie, jesli ktos na temat Me Super, to prosze bardzo, Me Super. Fajnie by bylo gdyby jeszcze podpiac nowy forum pod te tematy :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotonyf, Jarek, PiotrB., dzieki za mile slowa. Narazie na glowie mam przede wszystkim obrone pracy dyplomowej, wiec czasu nie mam duzo, ale jak troche go wiecej przybedzie postaram sie jeszcze bardziej przewertowac pozostalosci OSW (bo przegladajac wybieralem przede wszystkim te o sprzecie, te ktore wydawaly mi sie najciekawsze a pomijalem watki o obiektywach, bo nie wyrobilbym czasowo - a dość często tam jak i tu przewijaja się pytania o spacer-zoom lub o dłuugi zoom, więc się troche tego uzbierał) no ii w ten sposob zrobic z nowym forum, ale to juz chyba w osobnym faq .. chociaz moze to i dobry pomysl, zeby zrobic zbiorczy ? :roll: myslalem tez jeszcze oczyms innym, aby te rzeczywiscie najbardziej interesujace tematycznie posty zebrac w jeden wątek, czyli np. o me super - wszystko co ciekawego napisano na jego temat wrzucic w jeden wątek, ale to juz wymagaloby spoooro pracy no ii czasu
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Choroba zwana brakiem czasu jest mi nie tylko znana, ale postępuje, więc rozumię Cię doskonale.
I trzymam kciuki za Twoją pracę dyplomową i realizację planów forumowych. Jak Ci się uda je zrealizować, to wdzięczność moja, a przypuszczam, że nie tylko moja, będzie wielkaśna.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach