fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Panasonic G1 m4/3
Witam
No i mamy pierwsza puszczeczkę z m 4/3

http://panasonic.jp/dc/g1/



http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=14082

Pozdrawiam

i

Mały roadmap
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Piękny, eh... ciekawe ile będzie kosztował..
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Rozmiary zbliżone do ME...

A ME ma pełną klatkę i normalne mocowanie o-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ale porazka :-( Marzenia o fajnym dalmierzu a'la [sic!] Contax G1/G2, pryskaja jak banka. Kolejna pseudolustrzanka, ktora wcale nie jest taka micro.
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
spokojnie, to narazie pierwszy model, olek robi sprzęt bez gripów (e-4xx) jak coś wymodzą to zapewne na tej bazie).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
20/1.7 brzmi niezle! :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wyglada jak hybrydowe badziewie. O porecznosci na miare Me Supera mozna zapomniec..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
O porecznosci na miare Me Supera mozna zapomniec..


czemu?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No w sumie to jakby hybryda z wymiennymi szkłami, crop 2.0, format 4/3, plastik na gripie, ciekawe czy lustro to ma czy tylko wizjer elektroniczny bo jakoś mało miejsca tam pod lampą (a może nie ma wbudowanej?)

[ Dodano: 2008-09-12, 09:56 ]
A z tą poręcznością to chyba Dan przesadzasz, w końcu Me nie ma gripa.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
czemu?

Bo nie jest plaskie, tylko ma ten pseudo grip, ktory mi przy malych aparatach bardziej przeszkadza niz pomaga.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dan napisał/a:
grip, ktory mi przy malych aparatach bardziej przeszkadza niz pomaga.
Hmm coś w tym jest..
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
No nareszcie coś w moim ulubionym kolorze :-D
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
dan napisał/a:
Bo nie jest plaskie, tylko ma ten pseudo grip, ktory mi przy malych aparatach bardziej przeszkadza niz pomaga.
Dajcie może spokój - wprowadzili pierwszy taki aparat z całego systemu (przecież i Olympus to będzie robił) i to w kilka tygodni od ogłoszenia pomysłu micro 4/3, a wy oczekujecie czego niby?

Mi się strasznie podoba. Zapowiada się ciekawie - tylko czekać na nowe korpusy.

 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Lustra nie ma, jest już preview: http://www.dpreview.com/previews/panasonicG1/
oraz na fotopolis info: http://fotopolis.pl/index.php?n=7821
 
raurfang  Dołączył: 26 Kwi 2007
Przecież istotą całego pomysłu jest usunięcie lustra w celu zmniejszenia rozmiarów. Puszka wygląda tak jak wygląda, bo, jak tłumaczą ludzie z Panasonica, nie chcą szokować konserwatywnych odbiorców designem zbyt odbiegającym od typowych SLR. Stąd grip i to coś udające komorę pryzmatu. Kolejne body zapewne będą mniejsze.

Mi się podoba, już nie mogę się doczekać co jeszcze pokażą :)

ps. wizjer elektroniczny (EVF) ma 1440000 punktów! Czyli rozdzielczość 800x600 jeśli dobrze liczę... nie, 840x560, bo ma proporcje 3:2
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Wizjer jest ciekawy, i pod zwzględem rozdzielczości i wielkości (powiększenie 1.4x, 0.7x FF equiv), a na dpreview napisali również jest 50% większy niż e-420
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
Bardzo przyzwoity aparat moim zdaniem. Chcecie czy nie to firmy powoli zaczynaja eksperymentowac z 'bezlustrzankami'®
Mialem przez prawie 5 lat Lumixa FZ20 i nadal dziala wiec na jakosc nie narzekam a byl ze mna wszedzie.
Kilka ciekawych rozwiazan ma ten aparacik.
1. Jedyny 3' LCD z wielokatowym ramieniem. Nie jest to jakosc 930000pix ale 460000pix tez jest dobrze. ( a jednak sie da!! -co bym dal za cos takiego w K20D)
2. Najszybsze ostrzenie w liveview na rynku. Oj duuuzo ludzi na to poleci. Wraz z ruchomym LCD otwiera wiele mozliwosci. Z nowym obiektywem 45-200 (90-400) bedzie to niezle narzedzie do fotek z za winkla. Podejrzewam ze ze stabilizacja tez bedzie niezle.
3. Kilka unikalnych opcji dzieki braku lustra: podglad czasu naswietlenia (?) cos jak glebi ostrosci ale z czasem.
4. 60fps. czyzby filmiki w takiej jakosci mozna by krecic?? W zasadzie to LV plus dobre szkla i mamy niezla kamerke :D
5. stosunek jakosci do wielkosci. Chyba to jest w tym najwazniejsze.

 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Wymiary korpusu: 124 x 84 x 45 mm. Ciekawe jak wygladąłby z naleśnikiem.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
griffin napisał/a:
podglad czasu naswietlenia (?)
to to ja już miałem w canonie a70 ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bbartlomiej napisał/a:
a wy oczekujecie czego niby?

Wywalic te dwa, bezuzyteczne i zwiekszajace wymiary korpusu guzy: niby-grip i niby-pryzmat. Od razu byloby lepiej... Do tego obnizyc i wydluzyc korpus. I juz mamy aparat bardziej zwarty, bardziej poreczny, z dyskretniejszym dizajnem.

Ale ostatecznie na nic to - i tak musialbym kadrowac wszystkie zdjecia na kompie do 3:2 :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach