kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
dagio napisał/a:
kaczor, cena?

pamietasz?


Wydaje mi się że 1999 ale to tylko kątem oka i nawet nie wiem w jakim zestawie. Jak będę znowu to bardziej się zainteresuje ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
czym tu się podniecać, przecież K-m jest podobnej wielkości co ten G1 a ma normalne lustro, cropa aps-c, i pasują naleśniki limited, do tego ma szybszy af i elektronikę nawet od k20d, jak w takiej sytuacji można w ogóle patrzeć na to coś od panasa to zupełnie nie rozumiem.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Eldred, nie jesteś tzw. "masą kupującą aparaty". Nie znasz jej nawyków, upodobań i przyzwyczajeń, a posiadanie Pentaxa i poznanie trybów PASM tak Ci (i reszcie nam tutaj też) wykrzywiło psychikę, że tego już nie pojmiesz, i my też nie ;-)
Tak ciut poważniej - amator fotografii będzie patrzył na zupełnie co innego w aparacie, niż "pstrykacz niedzielno-imieninowy". I my już w większości nie pojmujemy, że można kupić aparat, bo jest tej samej firmy co telewizor i DVD w salonie, a do tego jest w ładnym, różowym kolorze. Ale tak bywa :-D
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ale Wy też nie jesteście szarą masą a to właśnie o Was pisałem :->
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Eldred napisał/a:
jak w takiej sytuacji można w ogóle patrzeć na to coś od panasa to zupełnie nie rozumiem.

Wydawało mi się, że piszesz ogólnie o klientach kupujących (lub chcących zakupić) to cudo, skoro obok leżą "lepsze" - przynajmniej naszym zdaniem - lustrzanki.
Jeżeli to miało być tylko do nas, dinozaurów - to sorry :-D :-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No właśnie chodzi mi o was, wchodzę w temat i patrzę że np. Alkos interesuje się tym panasłonikiem, i to mnie wielce dziwi, bo przecież taki K-m z DA21 albo DA40, jest chyba pod każdym względem lepszy (myślę, że nawet jeśli chodzi o AF to Km + DA40 może mocno zaskoczyć).
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Jeżeli pomysł z micro-4/3 wypali, to możemy się spodziewać (już były zapowiedzi) kompaktów z wymienną optyką. Tu może leżeć źródło zainteresowania tematem...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jak samsung zrobi kompakt z bagnetem K specjalnie do limitedów to będzie dopiero rewelacja. Kiedyś były jakieś informacje na ten temat ale nigdzie żadnego zdjęcia nie mogłęm znaleźć.
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Witam

Chciałbym tylko zaznaczyć (to dla osób które narzekają na wielkość), że to jest puszka Panasa. Panasonic jak widać chce ściągnąć ludzi którzy robią zdjęcia hybrydami. Ta puszka jest chyba nawet większa od e4xx. Poczekajmy na body od Olka, koncept juz był przedstawiony i jest duzo mniejszy


Aha wasza k-m fajna jest ;)


Pozdrawiam

Eldred, co do tej "lepszości" to nie byłbym taki pewien.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
yup, panas jest duzy i jak ktos tutaj wyskoczy z czyms przyjemnym to olek, a najlepiej samsung z m4/3 i przejsciem na bagnet K :PP do tego maja byc obiektywy serii DA kompatybilne.. taka plota pojawila sie swego czasu u rice'a high i na forum dpreview, ale to dop 2010/11. Lato 2009 czeka nas k20 super/k30 ale to juz OT.

Maly, szybki kompakt z nalesnikami to byloby to na ulice.
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Nie nazywałbym G1 kompaktem z wymienną optyką, a już broń boże "lustrzanką bez lustra". Wydaje mi się że to powrót prawdziwej hybrydy, prawdziwszej niż kiedykolwiek bo w pełni łączącej cechy lustrzanki i kompaktu.

Według recki z dcresource AF w G1 mimo że oparty na detekcji kontrastu, jest piekielnie szybki. Potwierdza to też pierwszy użytkownik G1 jakiego poznałem, na codzień użytkownik rasowych lustrzanek. Nie przesądzałbym tu przegranej G1 w konfrontacji z budżetową lustrzanką.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
fotomic napisał/a:
Eldred, co do tej "lepszości" to nie byłbym taki pewien.
No nie żartuj crop 2x, format 4/3, brak lustra, plastik jak z canona itd..
No ale ok, powiedzmy że crop i format to nic tak ważnego (crop rekompensują odpowiednio szersze szkła a format można ustawić w aparacie na 3/2), ale brak lustra to dla mnie duuża różnica w "miodności" aparatu.
W kazdym razie pentax ma więcej naleśników do podpięcia pod kaema więc pentaksiarzom się chyba bardziej km opłaca (bo jak już sprzęt ma być malutki to naleśniki trzeba podpinać).
Oczywiście nie piszę tu o grupie docelowej mini aparatów a o np. streeciarzach którzy szukają alternatywy dla (wcale nie tak małych) dalmierzy.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Eldred napisał/a:
ale brak lustra to dla mnie duuża różnica w "miodności" aparatu.

Eldred, ale o czym Ty piszesz? Przeciez to najwieksza zaleta panasa, brak lustra.. ona dotyczy tez dalmierzy.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Chodzi mi o normalny wizjer, w sumie nie o samo lustro. No ale duży wizjer, a nie wiem czy jakikolwiek dalmierz ma taki.

Po za tym co to za zaleta? że mniejszy? że nie kłapie?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Eldred napisał/a:
Po za tym co to za zaleta? że mniejszy? że nie kłapie?


za co uwielbiam GX200.. że mogę zrobić 5 zdjęć osobie z 30 centymetrów i dopóki w jej polu widzenia nie znajdzie się aparat, to nie ma o tym pojęcia. Lustro nie jest najgorsze z manualnym szkłem, bo Twój wpływ na sytuację (klapnięcie) jest w chwili robienia zdjęcia, nie powinien być zauważalny na zdjęciu. Aparat z AFem, niekompakt, potrafi samą głośnością ostrzenia zepsuć sytuację. Jeśli GX200 miałby większą matrycę (mniejszy szum, lepsza kontrola GO) to za nic bym go nie sprzedał...

..ale może poczekam do sierpnia, pojawi się GRDIII i to może być ciekawa opcja, zobaczymy.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dagio, no to K-m (cichsza migawka niż w kasetce) + *55/1.4 bezgłośna praca AF ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
ale co ja zrobie z 80mm? :shock:

czekam.. i cos kiedys kupie.. podeslalbys lepiej 30/1.4 do testow, bo sie miotam ciagle...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Spokojnie, za rok wyjdzie *30/1.4 z SDM'em i będzie idalnie. ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Eldred napisał/a:
No ale duży wizjer, a nie wiem czy jakikolwiek dalmierz ma taki.

Ke?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dan napisał/a:
Ke?
no przecież piszę że nie wiem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach