Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
  Dostępność obiektywów Sigma z mocowaniem Pentaxa
Witam!
Czy są dostępne w Polsce następujące nowe obiektywy Sigmy do aparatów Pentax, tj.:
Sigma 18-200/3,5-6,3 DC
Sigma 18-50/2,8 EX DC
Sigma 10-20/4-5,6 EX DC
Sigmę 105/2,8 EX DG Macro
Sigmę 30/1,4 EX DC
Wiem, że są produkowane z bagnetem Pentaxa. Jaka jest ich jednak dostępność? Czy są w sklepach internetowych na stanie, czy też trzeba je sprowadzić z zagranicy? Jeśli trzeba sprowadzić to ile trzeba czekać? Czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Dzięki!
A swoją drogą, czy ma ktoś pozytywne (lub negatywne) doświadczenia z tymi obiektywami, a zwłaszcza z :
Sigma 18-200/3,5-6,3 DC
Sigma 18-50/2,8 EX DC
Sigma 10-20/4-5,6 EX DC
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Culminar, zaglądałeś na Allegro?
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Tak, zajrzałem. Rzeczywiście jest trochę ofert dot. 18-200 (i tylko 18-200).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A zauważyłeś, że wystawia to sklep i prawdopodobnie będzie w stanie wystawić to, co uzgodnisz?
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Tak, zacząłem już pertraktacje, nie mają na stanie i dopiero będą się pytać. Dlatego zadałem pytanie, bo chciałem zobaczyć jak inni przerabiali ten temat.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiesz - jeżeli chodzi o konkretne modele i ofertę cenową, to chyba najlepiej skorzystać ze skąpiec.pl i tam rozejrzeć się w ofercie interesujących Cię szkieł.
Co sięzaś tyczy informacji nt. interesujących Cię słoików, to zwróć uwagę na stronę optyczne.pl Tam masz testy wraz z wypowiedziami użytkowników.
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Ok. Dzięki. Rzeczywiście testy są dosyć obszerne.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Culminar napisał/a:
A swoją drogą, czy ma ktoś pozytywne (lub negatywne) doświadczenia z tymi obiektywami, a zwłaszcza z :
Sigma 10-20/4-5,6 EX DC

Bardzo zacne szkielko. Swietna jakosc wykonania i bdb jakosc optyki. Marek ma takowa, ale on rzadko zaglada na forum. Jakis czas temu pokazywal sample z tej Sigmy na liscie dyskusyjnej i byly wicej niz OK!
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Jesli moglbym cos zasugerowac... to na wstepie odpusc sobie 18-200
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Tzn. 18-200 jest tak złe? Wiem, że to super zoom, ale czasami w podróży może się przydać ...
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Culminar, poczytaj sobie w sklepie pstryk. Linka znajdziesz na fotopolis.pl
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Culminar napisał/a:
Sigma 18-50/2,8 EX DC

bardzo fajne szklo, w moim przypadku juz 'obmacane' i cos mi sie widzi ze nastepne zakupy to moze byc wlasnie to, wady: spore filtry, ciezkie, za to wykonanie bdb i ostrosc taka jaka chce (kit w tyle), kontrast imho moze byc (nie jestem uzalezniony od smc). Szkoda ze nie zaczyna sie od 16mm:),
Culminar napisał/a:
Sigma 18-200/3,5-6,3 DC

to szkielko ma jeden pozytyw - zakres, reszta jest milczeniem:)
ps. 30/1.4ex w ramach 50tki w cyfrze? fajnie zrobione, troche gorsze od 24/1.8 ex, tlo takie sobie (jesli bedziesz je wykorzystywal do 'rozmytych' tel) - w porownaniu do 35/2AL, na pelnej dziurze dosc miekko, niemniej jasnosc wymiata
co do dostepnosci szkiel sigmy (takze niepopularnych), o ile pamietam swoja rozmowe z ludkiem z sigmy (maja sklep w wawie w blue-city) to jesli jestes na jakies szklo zdecydowany to takowe sciagna (niestety na polkach wiekszosc do C lub N, ale chociaz wykonanie mozna sprawdzic), nie orientuje sie jak oni 'stoja' jesli cenowo.
pozdrawiam
kp
 

Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Oglądając Sigmy 10-20, 18-50/2,8 i 18-200 z bliska trzeba powiedzieć, iż szkła do APS-C są jednak o wiele poręczniejsze i mniejsze w porównaniu do takich samych zakresów ale na FF. Miałem wątpliwości, co do sensu kupna szkieł na APS-C, ale teraz już nie. Obudowa Sigm z serii EX lepiej jednak mi się podobała sprzed kilku lat. Brakuje mi skali odległości pod szybką, nie przypadły mi też do gustu prążkowane, proste pierścienie ogniskowej i odległości. Ale widocznie nastała taka moda (Sony itd.). Gdzieś w sieci przeczytałem, że obiektyw Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC otrzymał nagrodę EISA jako najlepszy Europejski Obiektyw sezonu 2005-2006.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach