pn  Dołączył: 14 Wrz 2006
Hydromanekin napisał/a:
Wiem, wiem... Chodzilo mi o jej polska/niemiecka/belgijska (pod)strone internetowa...


Problem w tym, ze przysylaja wszystko "francuskie" m.in. instrukcje obslugi...

Ciekawe jak wtedy z gwarancja jest..
 
Hydromanekin  Dołączył: 17 Paź 2006
Ale zwykle jest tez plytka z kilkoma innymi wersjami jezykowymi. Jak kupowalem swoja Minolte A200 w MM w Brukseli, dostalem plytke na ktorej byla, miedzy innymi, angielska instrukcja obslugi - mnie to wystarcza. Tak tez bylo z kazda inna rzecza ktora tutaj kupowalem (no, moze z wyjatkiem I-poda).
DVD, ktore kupilem w Pixmani mialo nawet polska instrukcje (obok francuskiej, angielskiej i kilkunastu innych).
Co do gwaracji to nie sie nie wypowiadam.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
na stronach pixmani, tzw. polskiej, rok temu bylo wyraznie napisane, ze w przypadku awarii trzeba wysylac do francji kurierem. Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy zrezygnowalem z zakupow u nich.

Co do kadyszki, nie chce byc zlym prorokiem, ale obyscie ja chlopaki dostali pod choinke :-?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Trochę nie moich (nie kupowałem) opinii na temat Pixmanii:
http://www.konsument.cogd...rum=13&topic=97
 
Hydromanekin  Dołączył: 17 Paź 2006
Moment, moment... Dyskusja troche zbacza z tematu watku, wiec wyjasniam: nie bylo celem mojego postu zachwalanie Pixmani ani zachecanie do dokonywania zakupow w tej firmie, a jedynie podzielenie sie znaleziona na jej stronach informacja dotyczaca daty premiery K10D (ktora chyba wszystkich interesuje). N.B. data pokrywa sie mniej wiecej z zapowiedziami (chyba) firmy Foto-Net, zgodnie z ktorymi aparat ma byc dostepny (jak to ktos napisal w innym watku) za 10 - 14 dni.
W tej sytuacji, jedyne co mozna zrobic to czekac do 6/11/2006. Jezeli w tym dniu na stronie Pixmani, obok nazwy produktu: K10D pojawi sie napis: "On stock", bedziemy wiedziec ile warte sa wszelkie "przecieki" o dacie premiery.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Osobiście wątpię w ten termin. Amazon.com zapowiada sprzedaż od 1 grudnia
http://www.amazon.com/gp/...ie=UTF8&s=photo
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Hydromanekin napisał/a:
Jezeli w tym dniu na stronie Pixmani, obok nazwy produktu: K10D pojawi się napis: "On stock", bedziemy wiedziec ile warte sa wszelkie "przecieki" o dacie premiery.


Dla mnie Pixmania nie jest żadnym autorytetem w zakresie premier jakiegokolwiek Pentaxa. O wiele bardziej uwagę zwracam np. na niemiecki FotoKoch, który jest certyfikowanym przez Pentaxa internetowym sklepem (Trusted Pentax Website).

Nawiasem, z tego co pamiętam, jest to zresztą stary fotograficzny sklep wysyłkowy, który sprzedawał ten sprzęt na długo, zanim upowszechniły się jakiekolwiek sklepy internetowe, a w internecie królował protokół Gopher, a nie www.
 
Hydromanekin  Dołączył: 17 Paź 2006
Pixmania (a takze inne sklepy) wskazaly date kiedy K10D ma pojawic sie (w tych sklepach) w sprzedazy. Dopoki, wskazane daty nie nastapia, nie wiemy ile warte sa wszelkie tego typu sklepowe zapowiedzi, prawda?

A to, ktory sklep jest dla kogo "autorytetem", jest sprawa w tym kontekscie nieistotna.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Hydromanekin napisał/a:
Pixmania (a takze inne sklepy) wskazaly date kiedy K10D ma pojawic się (w tych sklepach) w sprzedazy. Dopoki, wskazane daty nie nastapia, nie wiemy ile warte sa wszelkie tego typu sklepowe zapowiedzi, prawda?


Nie prawda.
Chyba nie sądzisz, że pierwszym towarem tam sprzedawanym jest K10D.
 

dopeman  Dołączył: 20 Kwi 2006
http://allegro.pl/item137...er_nowosc_.html

a to już ktoś widział?

facet najpierw do tak zatytuowanej aukcji wrzucił zdjęcie katalogowe k10 z tym gorszym kitem 18-50 i w cenie 2800 chyba, a teraz widzę zmienił na właściwe zdjęcia i podniósł cenę, ale za chiny nie chce mi przesłać fotek sprzedawanego egzemplarza ;)

co myślicie może nie ma cyfrówki żeby zrobić foty? :lol:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
dopeman, tu zajrzyj:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
cena normalna, w stanach body K10D jest tańsze o 100$ od body D80, a D80 kosztuje u nas 3200
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Czyli sprawa zaczyna się wyjaśniać - egzemplarz demonstracyjny. Pozostają dwa problemy. Pierwszy - to legalność posiadania - wydaje mi się mało prawdopodobne aby Asahi Optical Co zgodziło się dopuścić do spzredaży takie egzemplarze. Drugi, to pytanie czy uda się w przyszłości doprowadzić taki egzemplarz do standardu normalnego egzemplarza produkcyjnego - może się okazać, że róznice dotyczyć będą nie tylko firmware'u. W sumie - cena niska, być może okazja, ale w/g mnie ryzyko bardzo duże, zwłąszcza, że sprzedający ma na swoim koncie kilka niezbyt ciekawych komentarzy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Moim zdaniem jezeli ktos kupi ten egzemplarz wladuje sie w niezle bagienko :
1- podejrzewam (jak juz napisal ktos) moga byc trudnosci z wgraniem softu nowszego
2- legalnosc posiadania takiego egzempl.
3- gwarancja na cokolwiek.....przeciez jak takie cus dotrze do apollo to oni natychmiast odesla do pentax europa....a wtedy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Toteż dlatego pisałem, że ryzyko bardzo duże. Istnieje jakieś (w/g mnie niewielkie) prawdopodobieństwo, ża ten egzemplarz demo został kupiony legalnie, istnieje też jakieś (trudno ocenić jak duże) prawdopodobieństwo, że da się z niego zrobić normalniue działąjący egzemplarz, ale - ja się w ten interes zdecydowanie pchać nie będę i innym też nie będę go polecał:-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
prawdopodobieństwo, że da się z niego zrobić normalniue działąjący egzemplarz, ale - ja się w ten interes zdecydowanie pchać nie będę i innym też nie będę go polecał:-)
Marek Wyszomirski, - :-B :-B :mrgreen: :mrgreen: ale ktos juz sie polasil....(ale to chyba sztuczne robienie zaiteresowania - gosciu z aparatmi ma nieewiele wspolnego)
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Na cyfrowe.pl jest termin realizacji: do 21 dni, czyli pod koniec listopada. Ale nie wiem, jak cyfrowe.pl mają się do reszty Polski/Europy/Świata, czyli, którzy są w kolejności do dostawy kadyszek.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Matewka napisał/a:
Ale nie wiem, jak cyfrowe.pl mają się do reszty Polski/Europy/Świata, czyli, którzy są w kolejności do dostawy kadyszek.


Cyfrowe.pl jeszcze nie miało K100, a pstryk już sprzedawał w najlepsze. Tak więc, pewnie dostają z nastepnych dostaw :)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
A jak Foto-Net wypada w tej kolejce?;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
A jak Foto-Net wypada w tej kolejce?;-)


Tego to nie wiem. Jak czekałem na K100D, to oferta była tylko w Pstryku i e-cyfrowe. Dopiero dużo później Kasetka pokazała się w innych sklepach. Poza tym Foto-Net dopiero od niedawna zaczął handlować Pentaxem. Zaglądałem tam często, to miał tylko Sigmy z mocowaniem K. Robiłem tam inne zakupy i nie miałem problemów. Ale to raczej były drobiazgi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach