papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
LUMIX DMC-LX3
Hej,

Pojechałem w piątek kupić kieszonkowy kompakt z nastawieniem na G9, choć trochę korcił G10 ;) Po skuteczym "obmacaniu" kilku maleństw padło na LUMIXa. Chyba jestem zadowolony.



LUMIX DMC-LX3
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
wow! A masz wizjer optyczny?
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
DDspeed napisał/a:
A masz wizjer optyczny?


Narazie wersja "podstawowa" - pudełkowa, czyli bez wizjera.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
papcio, jesli masz cos pod reka na iso400, to podrzuc na forum :-)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
jesli masz cos pod reka na iso400


A proszę, choć "artystyczne" to bym sie tym nie chwalił ;)
Jest nawet bez korekcji WB, tak, jak aparat zadecydował.

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dzieki, przy tej wielkosci wyglada bardzo przyzwoicie. Obstawiam ze na wydrukach/odbitkach srednich rozmiarow bedzie jeszcze lepiej :-)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Patrząc na jakość jestem bardzo zadowolony, opóźnienie po naciśnięciu spustu migawki jest wręcz niezauważalne jak na kompakt.
Podstawowa rola do jakiej go nabyłem, czyli "mieszkanie" w kieszeni na codzień będzie mam nadzieję dobrze wypełniana. Nie sprawdzałem jeszcze RAWów, PS ich nie czyta niestety, a nie miałem czasu na instalację dołączonego softu. Mam nadzieję, że CameraRaw niedługo wzbogaci sie o obsługę tego modelu.

A w walce G9 / LX3 przeważył obiektyw i waga.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
papcio napisał/a:
w walce G9 / LX3 przeważył obiektyw
ach, ta lajka.
*puf*

 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
No, ładnie się zapowiada aparacik. Moją pierwszą cyfrówką był Lumixa FZ-20 :-) . Miał niezły obiektyw ze stałym światłem 2.8 ale wtedy tego jeszcze nie doceniałem :roll: . Papcio, mógłbyś przy okazji wrzucić tu lub do wątku bokehowego przykłady możliwie minimalnej do uzyskania głębi ostrości? :-) Nie chodzi mi o tryb makro ale bardziej typowy kadr z ostrzeniem na coś w odległości ~20-50cm od obiektywu.

 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
papcio, a myślałeś o Ricohu GX200? Jak tak.. a kupiles lumixa, to Ci manto spuszcze, bo dsotalbys go bardzo okazyjnie ode mnie, ja analoga juz szukam..
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
dagio, a jest szansa na ich porównanie, skoro już oba są w Gdańsku ? ;-)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
Papcio, mógłbyś przy okazji wrzucić tu lub do wątku bokehowego przykłady możliwie minimalnej do uzyskania głębi ostrości? Nie chodzi mi o tryb makro ale bardziej typowy kadr z ostrzeniem na coś w odległości ~20-50cm od obiektywu.


Postaram sie przy pierwszej okazji z wolniejszym czasem ;)

dagio napisał/a:
a myślałeś o Ricohu GX200? Jak tak.. a kupiles lumixa, to Ci manto spuszcze,


Myślałem, ale obiektyw przeważył ;)

Cypis aka Piotr napisał/a:
a jest szansa na ich porównanie, skoro już oba są w Gdańsku ?


Myślę, że tak, przy sytuacji z pkt. 1 ;) ale sam bardzo chetnie zobaczę jak oba sie sprawuja.
 
SlawekD  Dołączył: 22 Gru 2006
dagio napisał/a:
...bo dsotalbys go bardzo okazyjnie ode mnie

tzn. ???

dagio napisał/a:
...ja analoga juz szukam..

a jakiego???

S.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
SlawekD, oferte wyslalem
 
jungli
[Usunięty]
papcio, espresso,

Gdzies, w jakims watku, byla chyba mowa, ze mozna darmowo przekonwertowac RAWA z LX3 do DNG i po problemie, sam jeszcze nie probowalem, do domowej drukareczki 10x15 nie robie w RAWie, wydaje mi sie, ze potrzeby takowej nie mam... Faktycznie zas potwierdzam, ze LX3 to przede wszystkim szklo pierwszej klasy, u mnie walczylo z R1, jest ciut gorsze od w/w ale mobilnosc i kieszonkowosc tego cudenka, wyprzedza o lata swietlne duzy arsenal, coraz czesciej lapie sie na tym, ze zapinam futerial do paska portek i mam aparat pod reka, sama mysl o tachaniu ciagle torby ze soba, z lustrzanka albo R1nka, choc jezdze autem, budzila we mnie niechec, zaryzykowalem zamiane R1---LX3 i nie zaluje....no dobra zaluje, gdyby mnie bylo stac mialbym oba.

Skoro tak wielu z nas ma te lajki to zapytam: podpinal ktos ten wizjerek pod aparat? wart jest ten gadzet swej absurdalnej ceny?

I kolejna sprawa, mozna kupic nieorginalne, ale dobrej jakosci, tuleje, tele i szeroki do LX3 jest ktos moze chetny na zbiorowe zamowienie? z tego co kojarze komplet wychodzi kolo 300-400zl.

hej

ps
lajkowicze laczcie sie:)!
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
co byscie wybrali: lx3 czy G10?? (dla osoby ktora nie ma lustra)

ps
jungli, sprzedales tego s3 ?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
ttb, ja jednak wzialbym G10.. bo ma wizjer, moze nie idealny ale ma :-) no i praktyczniejszy zakres (bo szerokie 28 i srednie tele nawet)

jesli priorytetem jest faktycznie wielkosc, szeroki kat i slabe waruynki swietlne, to wydaje mi sie ze LX3...

ja dla przykladu pojecia nie mam ktorego bym wybral, wiec do zakupu poczekam na nastepce Ricoha GRD II ktory ma sie pojawic za okolo pol roku :-)
 
jungli
[Usunięty]
ttb,

Rozwazalbym G9 jak juz....

Wzialem LX3, nie zaluje, niektorzy mowia, ze to malo, ja sie pytam 24-60 2-2.8 to zle? przeciez to typowy zakres na spacer, roznica 24 a 28 - spora, tele nigdy mnie nie obchodzilo, im czlowiek starszy i bardziej doswiadczony idzie w szerokie, tak mi sie wydaje.

Jezeli ktos nie ma lustra, to albo kupi jakiegos malucha, choc nie wiem czy terazniejszy SX1IS czegos nie pokaze, jutro go sprawdze, bo bede go mial, lub wejdzie w lustrzanke i zginie, potem powrot do czegos innego nie lustrzankowego tworzy grymas na twarzy.

Osobiscie jednak wzialbym lustrzanke, nawet takie uzywane S3 i cokolwiek podstawowego do niego, 18-70 3.5-4.5 czy 24-85 3.5-4.5 to zwykle kity ale dzieki matrycy fuji robia cuda.

S3 mam nikomu nie dam:)

hej
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Cytat
Rozwazalbym G9 jak juz....


a co ma g9 lepszego od g10? bardzo podobne aparaty, podobna cena.
G10 "widzi" od 28mm a g9 tylko od 35mm

a co do s3- to chyba dobrze pamietam, ze to ty chciales go sprzedac? :evilsmile:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
ttb, zaletą G9 jest nieco niższa jednak cena, szczególnie "używanego" przez maniaka Canoniera, ktory musi miec najnowszy model, gdy G9 nie ma nawet sladu odcisku palca (zdarzaja sie i takie idealne stany). Mozna na prawde tanio wyrwac. Inna zaleta to mniejsza ilosc Mpix.. wplywa to lepiej na jakosc zdjec


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach