Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pentax 43 Lt
Witam,
Czy ktos ma moze ten obiektyw i moglby sie podzielic wrazeniami z foceniem nim?Ciekaw jestem jaka jest specyfika obrazu vs 50mm FA 1.4, pomijajac oczywiscie kat. Interesuje mie zwlaszcza rozdzielczosc do f 4
Pozdrawiam
Alek
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
cześć. muszę cię niestety zmartwić jeżeli myślisz poważnie o tym obiektywie. :cry:
na otwartych przesłonach do circa f4 ustępuje fa 50/1,4. zrównuje sie z nim na 5,6 i dalej są na mój gust podobne pod względem ostrości.
bokhei subtelniejszy ale np rozmyte punkty światła wychodzą podobnie jak z lustrzanych obiektywów , tzn mają taką otoczkę.
mechanicznie bajka, świetne powłoki smc, lekko dają ciepły obraz, ale mi to nie przeszkadza.
ale moim zdaniem nie warto przepłacać w stosunku do fa 50/1,4 chyba, że czujesz wewnętrzna potrzebę poszpanować.

narka
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
asklop napisał/a:
cześć. muszę cię niestety zmartwić jeżeli myślisz poważnie o tym obiektywie. :cry:
na otwartych przesłonach do circa f4 ustępuje fa 50/1,4. zrównuje się z nim na 5,6 i dalej są na mój gust podobne pod względem ostrości.
bokhei subtelniejszy ale np rozmyte punkty światła wychodzą podobnie jak z lustrzanych obiektywów , tzn mają taką otoczkę.
mechanicznie bajka, świetne powłoki smc, lekko dają ciepły obraz, ale mi to nie przeszkadza.
ale moim zdaniem nie warto przepłacać w stosunku do fa 50/1,4 chyba, że czujesz wewnętrzna potrzebę poszpanować.

narka

czesc
Dzieki wielkie za porownanie, oczywiscie chodzili mi o wlasciwosci optyczne a nie szpan..!
To chyba faktycznie poprzestane na FA i K 50mm 1.4, zreszta ewentualnie do cyfry tez 75mm jest ciekawszy do portretow. A jak jest tak jak pisales, to w sumie troche szkoda ze za w sumie spora kase nie daje b dobrych parametrow np od 2.0, co chyba sie mniej wiecej potwierdza z tym co gdzies czytalem i widzialem zdjecia. Wykonanie na pewno super, ale to malo .....
Dzieki jeszcze raz za opinie.
Pozdrawiam serdecznie
Alek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach