Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
PanBaltona napisał/a:
Pentaksa gorzej się sprawdza niż Super SteadyShot Sonego


nie zebym był nastawiony negatywnie ale to pierwsza taka opinia... Ciekawe ile im Sony zasponsorowało puszek po testach :-/
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
PanBaltona napisał/a:
Witam wszytkich! To mój debiut na tym forum.

Pismo Popular Photography przeprowadziło test K100d i wynika z niego że prękość AF dramatycznie spada przy słabym świetle i ogólnie jest troche wolniejszy niż w Nikonie d50.
Wg. nich Sony alpha 100 to pod tym względem wyższa klasa. Co ciekawe piszą też SR Pentaksa gorzej się sprawdza niż Super SteadyShot Sonego.

Oto linki:
test K100D http://www.popphoto.com/c...ngry-page2.html
test a100
http://www.popphoto.com/c...ster-page2.html
test d50
http://www.popphoto.com/c...-d50-page2.html

Pozdrawiam

Sprawa tego testu jest znana i wyniki sa dlatego slabsze ze uzyli nie tych baterii co trzeba.....poczytaj na dpreview o tym. Wplyw rodzaju zasilania ma spory wplyw na dzialanie AF itd stad test malo oddajacy rzeczywistosc. Inna sprawa ze takich baterii nie powinno byc w tym aparacie do testow.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
PanBaltona napisał/a:
Witam wszytkich! To mój debiut na tym forum.

Witaj!

Cytat
Pismo Popular Photography przeprowadziło test K100d i wynika z niego że prękość AF dramatycznie spada przy słabym świetle i ogólnie jest troche wolniejszy niż w Nikonie d50.
Wg. nich Sony alpha 100 to pod tym względem wyższa klasa.

Hmmm... z testu Dl-a w PopPhoto:
http://www.popphoto.com/a..._PentaxTest.pdf
wynikaloby, ze Dl ma niewiele gorszy od K100D AF. Tymczasem roznica w praktyce przy slabym swietle szczegolnie jest okolo 2-krotna na korzysc nowszego modelu, to Ci potwierdzi kazdy, kto uzywal obu korpusow... Czyzby wiec cos bylo nie tak z testami w PP??? Poza tym rozumiem, ze wyscigi samochodowe to raczej na otwartym terenie, przy dobrym oswietleniu?

Cytat
Co ciekawe piszą też SR Pentaksa gorzej się sprawdza niż Super SteadyShot Sonego.

To tez zaskoczenie, bo do tej pory wyzej oceniany byl w testach SR - np. ostatnio w Wired:
http://nedbunnell.blogspo...st-of-test.html
Wczesniej w tescie tez SR radzil sobie o 1 dzialke lepiej niz SSS, niestety nie pamietam linku, to bylo jakos zaraz jak K100D wchodzil na rynek.
 
PanBaltona  Dołączył: 25 Paź 2006
Alek napisał/a:

Sprawa tego testu jest znana i wyniki sa dlatego slabsze ze uzyli nie tych baterii co trzeba.....poczytaj na dpreview o tym. Wplyw rodzaju zasilania ma spory wplyw na dzialanie AF itd stad test malo oddajacy rzeczywistosc. Inna sprawa ze takich baterii nie powinno byc w tym aparacie do testow.


Poczytałem i faktycznie w popphoto.com użyli zwykłych baterii alkalicznych. Podobno z akumulatorami jest dużo lepiej. Prawdopodbnie dotyczy to też słabych wyników SR w tym teście. No przynajmniej opierając się na tym co różni mądrzy ludzie na forach dpreview piszą.

A propos: jak to jest z Pentaksami i akumatorkami CR-V3? Podobno Pentax ich nie poleca.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie poleca, bo czesc tych akumulatorkow daje 3.6V nominalnie zamiast 3V. Teoretycznie wiec RCR-V3, ktore mialyby okolo 3V powinny dzialac dobrze.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Ooo prosze ile odpowiedzi :) Milo zaskakuje mnie caly czas to forum :)

Tu tez mam cytat odnosnie tego AF:

http://www.e-fotografija....icle_1154.shtml

cytuje:

"However, this camera and lenses will not be used for taking pictures objects moving at high speed, let alone sports. The autofocus system requires relatively strong contrast, making the camera hunt for focus for quite some time. The in-camera focusing motor is too slow to allow capture of fast objects, such as sport. Therefore, when it comes to focus speed, it cannot be compared with the competition, such as the EOS 350D."

Ten tekst tez mnie m.in skłonił do tego napisania tego tematu, bo chcialem znac Wasze zdanie.. Co prawda nie wierze do konca co w testach pisza, ale jakis wyznacznik pewnie to jest...

sylwiusz napisał/a:
Poza tym rozumiem, ze wyscigi samochodowe to raczej na otwartym terenie, przy dobrym oswietleniu?


Tak, raczej w dzien, choc moze byc pochmurny ;) Ale tak, raczej przy dobrym oswietleniu.


Oczywiscie wszelkie komentarze dot. tematu nadal mile widziane, testujcie panowie AF w swoich K100D i piszcie ;)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
pxm napisał/a:
sp7foy napisał/a:

Ale użytkownik 70s pobawił się Kasetką i powiedział: "Szybki ten AF, bzz i gotowe."


Mowisz to powaznie, czy z ironią? Bo juz nie wiem


Co tam kasetką? Mnie jeden kolega Nikoniarz (focący wówczas jakimś f-90 czy czymś podobnym) powiedział "szybki af" jak się przymierzył do mojego MZ-3. :mrgreen: Tyle że z podpiętą tokiną 80-200/2.8. Naprawdę wiele zależy od szkła.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
PanBaltona napisał/a:
Witam wszytkich! To mój debiut na tym forum.

Witaj!

Cytat
Pismo Popular Photography przeprowadziło test K100d i wynika z niego że prękość AF dramatycznie spada przy słabym świetle i ogólnie jest troche wolniejszy niż w Nikonie d50.
Wg. nich Sony alpha 100 to pod tym względem wyższa klasa.

Hmmm... z testu Dl-a w PopPhoto:
http://www.popphoto.com/a..._PentaxTest.pdf
wynikaloby, ze Dl ma niewiele gorszy od K100D AF. Tymczasem roznica w praktyce przy slabym swietle szczegolnie jest okolo 2-krotna na korzysc nowszego modelu, to Ci potwierdzi kazdy, kto uzywal obu korpusow... Czyzby wiec cos bylo nie tak z testami w PP??? Poza tym rozumiem, ze wyscigi samochodowe to raczej na otwartym terenie, przy dobrym oswietleniu?

Cytat
Co ciekawe piszą też SR Pentaksa gorzej się sprawdza niż Super SteadyShot Sonego.

To tez zaskoczenie, bo do tej pory wyzej oceniany byl w testach SR - np. ostatnio w Wired:
http://nedbunnell.blogspo...st-of-test.html
Wczesniej w tescie tez SR radzil sobie o 1 dzialke lepiej niz SSS, niestety nie pamietam linku, to bylo jakos zaraz jak K100D wchodzil na rynek.


Cud, Sylwiusz ma podobne zdanie.. :mrgreen:
Tak ten test to troche lipa i te baterie. Wg wszystkich co maja faktycznie oba, roznica w szybkosci AF jest spora na korzysc nowego wiec nie kieruj sie tym testem.
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
boooooooooże, wolny af, szybki af, i co z tego? Zdjęęęęcia robić a nie onanizować się AFem (-;
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Dabrow napisał/a:
boooooooooże, wolny af, szybki af, i co z tego? Zdjęęęęcia robić a nie onanizować się AFem (-;


Ale o co Ci chodzi? Pogadac nie mozna? Nikt nie zmusza nikogo by ten temat czytał :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Popular Photography to taki Foto-Kurier. Przestałem to-to kupować jakiś czas temu, zirytowany poziomem artykułów i właśnie wiarygodnością testów.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm, :mrgreen:
naprawde zalezy co chesz robic....
te autka zapierdzielaja naprawde z niezlymi predkosciami :evil: :
http://manufactura.home.p...358&mode=search
Bez AF
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
pxm, :mrgreen:
naprawde zalezy co chesz robic....


Fafniak :mrgreen:
Pisalem w pierwszym poscie, robilem do tej pory rozne fotki, jakies widoczki, cazasem jakis portret oraz wlasnie np. zawody aut na 1/4 mili. Jezdzilem tez na parady lokomotyw do Wolsztyna.
Bedzie to moje pierwsze lutsro, chce wybrac mozliwie najlepiej, body pewnie niepredko zmienie, wiec pytam o rozne cechy i aspekty K100D :)

Fafniak napisał/a:

te autka zapierdzielaja naprawde z niezlymi predkosciami :evil: :
http://manufactura.home.p...358&mode=search
Bez AF


No bardzo ładne zdjecia :)

Tu super uchwyciłes autko :-)

http://manufactura.home.p...af8fea0c61c52e7
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
robi napisał/a:
Nie mam w tej materji doswiadczenia ala na prosty rozum to kazdy system stabilizacji powinien byc wyłączony przy panoramowaniu


też nie mam tu doświadczenia :-D Ale detekcja ruchu tak naprawdę wykrywa nie ruch, a przyśpieszenie, czyli jednostajny ruch nie powinien się teoretycznie kłócić z redukcją wstrząsów. Podręcznik do K10D nie wspomina nic o wyłączaniu SR przy panningu, mimo że zaleca wyłączanie na statywie.


B.
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
wykrywa nie ruch, a przyśpieszenie


Zgadza się - pozostaje tylko pytanie czy z punktu widzenia SR ruch przy panoramowaniu jest jednostajny. Bez jakiedoś doświadczenia możemy sobie tylko teoretyzować aż moderator nałoży na nas kary umowne za OT :-D .

Może ktos robił takie testy lub może to zrobić?
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
robi napisał/a:
Bronek napisał/a:
wykrywa nie ruch, a przyśpieszenie


Zgadza się - pozostaje tylko pytanie czy z punktu widzenia SR ruch przy panoramowaniu jest jednostajny. Bez jakiedoś doświadczenia możemy sobie tylko teoretyzować aż moderator nałoży na nas kary umowne za OT :-D .

Może ktos robił takie testy lub może to zrobić?


Powtorze po raz drugi, mialem Panasonica FZ-20, gdzie stabilizacja działa rowniez znakomicie. Mialem stabilizacje wlaczona na stale do wszytskich zdjec, takze do panoramowania... Podejrzewam, ze tak samo dziala to w Pentaxie, wcale stabilizacja nie przeszkadza robic takie zdjecia... Stabilizacja minimalizuje np. drżenie ręki, a nie zdecydowany ruch aparatau np. w poziomie (jak ma to miejsce w technice panoramowania)....

Ale troche odbilismy od tematu :)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Ale w Panasonicu jest program do panoramowania i funkcja stabilizacji w tym przypadku jest ograniczona do tłumienia tylko drgań pionowych. Przynajmniej tak jest w Panasonicu FZ-30. W Pentaksie może działać to inaczej bo nie ma programu panoramowania.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pxm, to nie tak do końca - w Pansłoiku stabilizacja była w obiektywie, w Pentaksie jest ona w korpusie.
Jeżeli zaś chcesz się przekonać o szybkości AF w Kasetce, to odpuść sobie podpytywanie gości z forum - każdy w końcu ma rózną percepcję - tylko najzwyczajnie zapytaj się, czy jest ktoś z Gorzowa, kto posiada tę puchę, umów się i sprawdź.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Zdano napisał/a:
Ale w Panasonicu jest program do panoramowania i funkcja stabilizacji w tym przypadku jest ograniczona do tłumienia tylko drgań pionowych.


Byc moze, choc ja akurat nie wykorzystywalem tego programu do panoramowania :) Wiec stabilizacja byla wlaczona i wychodzilo OK :) Ale niewazne...

[ Dodano: 2006-10-25, 22:50 ]
Michu napisał/a:
Pxm, to nie tak do końca - w Pansłoiku stabilizacja była w obiektywie, w Pentaksie jest ona w korpusie.


No tak, to jest roznica.

Michu napisał/a:

Jeżeli zaś chcesz się przekonać o szybkości AF w Kasetce, to odpuść sobie podpytywanie gości z forum - każdy w końcu ma rózną percepcję - tylko najzwyczajnie zapytaj się, czy jest ktoś z Gorzowa, kto posiada tę puchę, umów się i sprawdź.


Szukalem po miejscowosci, ale chyba nie ma takiej osoby..(oprocz mnie jest tu chyba tylko jedna osoba z Gorzowa, ale nie ma K100D).
Co do sklepow to w mojej wiosce nie maja nigdzie tych modeli.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
robi napisał/a:
Może ktos robił takie testy lub może to zrobić?


Zrobić może.
Ale do tej pory zawsze miałem włączonego SR i nie zauważyłem problemów.
Na statywie też nie wyłączam.


Zrobiłem szybki test w trochę bezsensownych warunkach (w drodze do pracy):
- Żadna fotka czy to z SR czy bez nie wyszła w pełni prawidłowo
- Wpływu włączenia / wyłączenia nie zauważyłem żadnego.
W zasadzie to się one niczym od siebie nie różniły.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach