Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Podział na pod fora jest po to, by wiedzieć, gdzie ma się rozpoczynać dany wątek. A dalej... Cóz - po prostu się nie ograniczamy...
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
pxm, nie wiem, co to za auto w twoim avatarze, ale policz do K10 i wrzuć na luz.



Ale jak mam wrzucic na luz, jak nie wiem co mam kupic i metlik w glowie coraz wiekszy... czy K100D, czy eos 400D, czy moze czekac na Nikona D60 :evil:

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
jak juz OT to na całego - oto ona:
http://plfoto.com/popup/full.php?photo=926115

Tablica rejestracyjna zupełnie jak numer mojego mieszkania
pxm napisał/a:
czy K100D czy eos 400D
czy czekac na Nikona D60

Jak już Ci zdążyłem niejednokrotnie nadmienić: Umów się z kimś z forum z Gorzowa na najbliższy rajd i osobiście przekonasz się, czy AF Kasetki Ci pasuje. Przy okazji pomacasz sprzęt. Co z tego, że każdy napisałby Ci, że K100 jest super szybki, jeśli Ci by to nie wystarczyło? Nie ma sensu zbieranie opinii internetowych w momencie, gdy masz specyficzną potrzebę wykorzystania układu AF w cyfrówce.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Ale jak mam wrzucic na luz, jak nie wiem co mam kupic do cholery... czy K100D czy eos 400D czy czekac na Nikona D60 :evil:

Kupuj cokolwiek, wskakuj w te swoje pierwsze hobby i jedź robić zdjęcia...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Kupuj cokolwiek, wskakuj w te swoje pierwsze hobby i jedź robić zdjęcia...
- tez mi sie wydaje ze to najrozsadniejsze wyjscie...
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Michu napisał/a:

Jak już Ci zdążyłem nie jednokrotnie nadmienić: Umów się z kimś z forum z Gorzowa na najbliższy rajd i osobiście przekonasz się, czy AF Kasetki Ci pasuje. Przy okazji pomacasz sprzęt. Co z tego, że każdy napisałby Ci, że K100 jest super szybki, jeśli Ci by to nie wystarczyło? Nie ma sensu zbieranie opinii internetowych w momencie, gdy masz specyficzną potrzebę wykorzystania układu AF w cyfrówce.


Na forum oprocz mnie jest TYLKO jedna osoba, nie ma ona K100D. do konca roku chce cos kupic.

To nie jest tak, ze ten AF to jakis wybitny priorytet... Po prostu wyczytalem w tescie, ze jest dosc wolny, a ze czasem lubie pstrykac bardziej dynamiczne sceny (np. auta) to fajnie by bylo, zebym Pentaxa mogl do tego takze wykorzystac... :) I tyle :)

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
Podział na pod fora jest po to, by wiedzieć, gdzie ma się rozpoczynać dany wątek. A dalej... Cóz - po prostu się nie ograniczamy...


najważniejszy jest początek, reszta jest milczeniem...


pxm napisał/a:
Ale jak mam wrzucic na luz, jak nie wiem co mam kupic do cholery... czy K100D czy eos 400D
czy czekac na Nikona D60

facet na forum Pentaxa pytasz co masz kupić i jako alternatywę dla K100D podajesz N i C? Dziękujemy, że uważasz nas za tak obiektywnych!!!
gdzięś już pisałem o D80 i D200... a o C mam zdanie krótkie - lodówki (też już było)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kup D80....- calkiem serio pisze.... - dozbieraj na topowe szkla...nie bedziesz potem zalowal ze wszedles w niszowy system
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
tref napisał/a:

facet na forum Pentaxa pytasz co masz kupić i jako alternatywę dla K100D podajesz N i C? Dziękujemy, że uważasz nas za tak obiektywnych!!!


eeee.... to nie tak, podałem Wam co biore rowniez pod uwage oprocz K100D :) Nie pytałem tu co mam kupic, bo wiadomo, ze ciezko na forum danej marki oczekiwac obiektywnosci od ludzi:)
Pytałem i pytam Was glownie o K100D, a nie inne marki i co o nich sadzicie :-P
Wyjatkiem bylo pytanie do kogos czy eos 400D ma szybszy AF... nic poza tym, wszytskie pytanai sa o K100D :P

[skasowane przez moderatora]

[ Dodano: 2006-10-27, 20:07 ]
Fafniak napisał/a:
Kup D80....- calkiem serio pisze.... - dozbieraj na topowe szkla...nie bedziesz potem zalowal ze wszedles w niszowy system


Moj budzet na poczatek to 3K (w tej cenie ma byc body i kit), D80 odpada, jesli juz to raczej D50/70s lub wlasnie nastepca d50.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
OKO, Pxm, po kolei raz jeszcze.
[tekst usuniety przez moderatora]
W przedziale rynku entry level, który Cię interesuje, wszystkie puszki mają zbliżony AF.
[tekst usuniety przez moderatora]
Przemyśl raz jeszcze swoją decyzję (w odosobnieniu - i nie mam tu na myśli wc). Może rzeczywiście lepszym wyborem będzie Canon (pytałeś na ich forum o szczegóły EOSa 350/400?). Wybór puszki, to również wybór systemu. Szkieł, akcesoriów, forum. Niestety, my raczej nie ekscytujemy się samochodami i konserwami (co było tym trzecim? zapomniałem...). Pentax to nisza stworzona dla starych malkontentów.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Michu napisał/a:
Pentax to nisza stworzona dla starych malkontentów.

Dzieki Michu...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
a ciekaw jestem jak wieczorem bedziesz chcial fote zrobic np......w bazylice jakiejs....albo na placu w watykanie....tam statywu nie wniesiesz....bo cie zgarna

jak widziałem na kilku zdjęciach na jednej telewizyjnej stronce to Wam się jednak udało wnieść statywy .. tylko, że nie fotograficzne :mrgreen: (aa tak btw - pozytywne zaskoczenie jak zobaczyłem te zdjecia .. btw X2 - znasz może Pana Sokołowskiego - również operatora w TVP??)

[ Dodano: 2006-10-27, 21:26 ]
aaa tak poza tym wbrew pozorom jest na tym forum paru ludzików, którzy naprawde obiektywnie podchodzą do sprawy, nie pieją "Pentax ponad wszystko" ( .. bo to jest oczywiste :mrgreen: .. ), bo i tak wybór ZAWSZE należy do ciebie :arrow: , do ciebie :arrow: ii do ciebie :arrow: też :-)
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
PXM
tref napisał/a:
Pentax SMCP-FA* 200 f/2.8 ED IF

Od siebie dodam Sigma af 150/2.8 ex dg (HSM) lub Sigma af 300/2.8 ex (HSM)
To są drogie, ale szybkie obiektywy do Pentaxa .Lepiej jest mieć lepsze szkło a gorszy aparat .Cytuje adajko z pewnego forum,zresztą nie on jeden wyznaje tą zasadę.
W każdym systemie dobre szkła kosztują . I to jest fakt .Tak jak trunki .
Jak ograniczają Ciebie pieniądze , a kogo nie ograniczają , to sposobem jest miejsce , z którego będziesz robił zdjęcie .Ustawiasz aparat na punkt i czekasz.Zresztą co ja będe mówił.W końcu te samochody poruszją się po jakimś torze i są w miarę przewidywalne.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
jak widziałem na kilku zdjęciach na jednej telewizyjnej stronce to Wam się jednak udało wnieść statywy .. tylko, że nie fotograficzne
- no owszem....
wywiad z B16 to bylo przezycie....
sołtys napisał/a:
tak btw - pozytywne zaskoczenie jak zobaczyłem te zdjecia ..
- tzn? ktore? Bo ja sam mam tylko te ktore zrobil ten naczelny fotograf papieski...
sołtys napisał/a:
btw X2 - znasz może Pana Sokołowskiego - również operatora w TVP??)
- ludzi w tej firmie jest od groma...gdzie pracuje ?
pxm, - ja tam nie wiem ale D70/50 przy porownaniu do K100D nie kupuje .... ale to moje osobiste zdanie...- jezeli masz watpliwosci to lepiej kup jednak nikona canona nie bedziesz pewnie zalowal
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
wywiad z B16 to bylo przezycie


No, no :shock: :shock: :shock:

http://ww6.tvp.pl/View?Cat=1238&id=251705
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Fafniak napisał/a:

pxm, - ja tam nie wiem ale D70/50 przy porownaniu do K100D nie kupuje ....


Czyli, ze K100D Twoim zdaniem zdecydowanie lepszy , tak?

Fafniak napisał/a:

jezeli masz watpliwosci to lepiej kup jednak nikona canona nie bedziesz pewnie zalowal


ee...rozumiem, ze macie dosc mojego marudzenia ;-) , ale nie wciskajcie mi Canona czy Nikona :-P
Jak na razie to i tak najbardziej skłaniam sie ku własnie K100D.
Sciagnalem sobie wlasnie instrukcje w pdf do K100D po ang. Wie ktos moze gdzie mozna znalezc w sieci takową w j. polskim?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Czyli, ze K100D Twoim zdaniem zdecydowanie lepszy , tak?
- mialem K100D na spotkaniu pleerowym....potem wersje produkcyjna w MM i dla mnie ma tylko jedna wade....wlasciwie 2.... jedno kolko do sterowania (tylne) i brak gripa....
nie mialem mozliwosci psoorwnac do c400....D70 to fajna maszynka ale dla mnie nawet potencjalna mozliwosc bloomingu i mory ...dyskwalifikuje ten sprzecik....pzry moim szczesciu obydwa te efekty mialbym na jednej focie :shock: :-P :mrgreen:
No ale ja bardzo lubie pentaxa....wiec ...mnie n ie sluchaj - kup nikona/canona
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Michu napisał/a:
w zdecydowanej większości jesteśmy starymi, stetryczałymi wapniakami.


No Michu nie przesadzaj, sporo ludzi przed czterdziestką jednak się znajdzie :-)

Dp pxm > przeczytałem wątek i myślę, że nic więcej już się raczej nie dowiesz. Jeśli masz wątpliwość co do AF to MUSISZ wziąć kasetkę w ręce i sam sprawdzić bo żadna opinia innego użytkownika tego nie zastąpi.
Jak któryś z przedmówców stwierdził - kup obojętnie co i rób zdjęcia, w tym przedziale sprzętowym istotnych różnic w szybkości AF nie ma.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
NaiR napisał/a:

Dp pxm > przeczytałem wątek i myślę, że nic więcej już się raczej nie dowiesz. Jeśli masz wątpliwość co do AF to MUSISZ wziąć kasetkę w ręce i sam sprawdzić bo żadna opinia innego użytkownika tego nie zastąpi.
Jak któryś z przedmówców stwierdził - kup obojętnie co i rób zdjęcia, w tym przedziale sprzętowym istotnych różnic w szybkości AF nie ma.


Ok, bede musiał jednak podjechac do Szczecina/Poznania i go zobaczyc. dzieki :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
sołtys napisał/a:
tak btw - pozytywne zaskoczenie jak zobaczyłem te zdjecia ..

- tzn? ktore? Bo ja sam mam tylko te ktore zrobil ten naczelny fotograf papieski...


tzn. mialem na mysli sam fakt, że wiesz, oglądało się ten wywiad, a później się okazuje, że ktoś znajomy tam był :D

Fafniak napisał/a:
sołtys napisał/a:
btw X2 - znasz może Pana Sokołowskiego - również operatora w TVP??)

- ludzi w tej firmie jest od groma...gdzie pracuje ?


jeśli dobrze wywnioskowałem i jeśli w ogóle taki dział istnieje to w dziale rozrywkowym :D swego czasu był operatorem w "Kawa czy herbata", często było go widać na liście płac Opola albo Sopotu albo i jedno i drugie, ale ogólnie to w różnych takich rozrywkowych .. chociażkiedyś oglądałem śjakiś dokument z .. Norwegii bodajże i też był wymieniony jako operator .. w każdym razie po zakończeniu każdego programu obowiązkowo sprawdzam czy operatorem był p. Sokołowski .. no ii teraz też Krynicki :mrgreen: ale nie udało mi się jeszcze Ciebie wypatrze :-|

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach