S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentax/Samsung - jakie różnice w oprogramowaniu?
Zauważyłem, że Samsungi GX-1 mają oprogramowanie sygnowane logiem Samsunga. Czy jest to klon oprogramowania Pentaxa, czy coś zupełnie innego? A jeśli jest to inne oprogramowanie, to czym się różni?
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
kiedys sie juz nad tym zastanawialem - czy mozna by np. wrzucic soft pentaxa do samsunga i na odwrot. Podejrzewam, ze nie jest to trudne do zrobienia, choc zapewne jakos sie przed tym zabezpieczyli.
No i tak na marginesie to nie wiem po co by to robic, ale moze ma to glebszy sens ;) np. ladniejszy napis w exifie :lol:
 
chemik  Dołączył: 30 Kwi 2006
Dostałem PM z adresem FTP - dzisiaj podrzucę zawartość.
Pozdrawiam chemik
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znajomy mi dzisiaj mówił, że oprogramowanie Samsunga nie otwiera RAW-ów z Pentaxa i vice versa...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy ten znajomy próbował chociaż zainstalować soft Samsunga i spróbować? Były już na tym forum omawiane różnice między softami Pentaxa i Samsunga stwierdzone samodzielnie przez piszących a nie z zasłyszenia.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam rawy z Pentaxa i bez problemu Digimax Samsunga je otwiera. Niestety nie chce mi zostawiać Exifów.

[ Dodano: 2006-05-03, 11:28 ]
S_p_i_d_e_r napisał/a:
Zauważyłem, że Samsungi GX-1 mają oprogramowanie sygnowane logiem Samsunga. Czy jest to klon oprogramowania Pentaxa



Spider, oprogramowanie Digimax zupełnie inaczej wygląda, raczej jak przeglądarka. Ale wg. mnie przyjemniej się obrabia pliki.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W moim odbiorze Digimax nie nadaje się do obróbki ani RAWów ani innych.... Jest zbyt prymitywny. Pod względem kontroli obrazu Photolab bije go na głowę. A w sumie - jestem starej daty ;-) jako przeglądarki używam IrfanView, a porządek na dysku (i na płytach) trzymam własnoręcznie.....

Badałem też Corel PaintShop Pro X - on jest najbliższy ideałowi ale cena też trochę zniechęca (czy ja zawsze muszę marudzić? :shock: )

Photoshop Elements 4 .... od bieeedy (interfejs jak dla dzieci, dzieci proszę się nie obrażać ;-) ) ale funkcjonalnie w porządku. Najważniejsze braki dla mnie - brak kontroli kolorów za pomocą Ctrl-B, brak krzywych Ctrl-M, uproszczenia w ACR 3.0 (brak krzywych) i pewnie wyjdą jakieś uproszczenia w obsłudze wartsw. No ale tu cena jest powalająca (280 zl brutto).

Zaczynam składać na CS2 8-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam pytanie odnośnie PPL. Wczytuje kilka Rawów na raz, obrabiam je, powiedzmy z kilkoma różnicami: poziomy, krzywe itd. Niestety przy zapisywaniu wszystkich na raz pliki zapisywane są z ustawieniami ostatnio obrabianego pliku :-( . Czy mozna to jakoś ustawić, aby każdy plik zapisywać ze swoimi ustawieniami ?

zorzyk napisał/a:
jako przeglądarki używam IrfanView, a porządek na dysku (i na płytach) trzymam własnoręcznie.....


ja także :)
 
chemik  Dołączył: 30 Kwi 2006
To może ktoś na FTP wrzuciłby PPL (jak jest to gdzie mogę znaleźć) - zobaczę jak będzie współpracował z RAWami z mojego Samsunga.

Pozdrawiam
chemik
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jest w katalogu programy/IstDS-CD-ROM na ftp. Sam stamtad ściągnąłem, bo moja płytka została w USA
 
chemik  Dołączył: 30 Kwi 2006
Dzięki - jutro zainstaluję i zobaczę jak sobie poradzi z RAWami - może bardziej mi się spodoba i pozostanę przy PPL... zobaczymy ;-)
Tymczasem późno i idę spać.

Pozdrawiam
chemik
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Mam pytanie odnośnie PPL. Wczytuje kilka Rawów na raz, obrabiam je, powiedzmy z kilkoma różnicami: poziomy, krzywe itd. Niestety przy zapisywaniu wszystkich na raz pliki zapisywane są z ustawieniami ostatnio obrabianego pliku :-( . Czy mozna to jakoś ustawić, aby każdy plik zapisywać ze swoimi ustawieniami ?


No właśnie na moje oko to nie można :cry:
A już było tak fajnie...

Spróbuj ściągnąć sobie bibble pro 4.7 ze strony www.bibblelabs.com
może Ci się spodoba (kosztuje 129 EU, albo 69 EU bez tej funkcji "kopiuj"wklej" parametry między zdjęciami).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Spróbuj ściągnąć sobie bibble pro 4.7 ze strony www.bibblelabs.com


Miałem wersje trialową, nie pamietam który nr, ale jakoś mi nie podchodziła. Może teraz jest lepiej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach