Gandalf  Dołączył: 18 Wrz 2008
  Problem z kompaktem
Mój kompakt to Pentagram Photon 584. Ostatnio byłem zmuszony robić zdjęcia na bardzo słabym stanie baterii (prawie zerowym). Zauważyłem wtedy że nie działa lampa błyskowa, ale myślałem ze to wina słabych baterii i nie ma z czego jej naładować. Ale po założeniu pełnych akumulatorków lampa dalej nie błyska i aparat jej nie ładuje. :-(

Zauważyłem, że jak się przyłoży oko do palnika lub w ciemności to widać leciuteńki błysk. Ale jest to błysk bardzo słaby.

Co to może być? Wina elektroniki, spalony kondensator, lub spalona żarówka. Bardzo proszę wszystkich o pomoc.
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Najlepiej jak podskoczysz do jakiegoś serwisu, my możemy sobie tylko gdybać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gandalf napisał/a:
Zauważyłem, że jak się przyłoży oko do palnika lub w ciemności to widać leciuteńki błysk. Ale jest to błysk bardzo słaby.

Takich eksperymentów bym nie robił, gdyby lampa odpaliła to można trwale uszkodzić siatkówkę.
 
Gandalf  Dołączył: 18 Wrz 2008
Chyba rzeczywiście będę musiał iść do serwisu. A z próbowaniem palnika to nie myślałem o tym. Ale już miałem przygodę że ktoś zrobił mi zdjęcie tak z 10 cm przed twarzą to na lewe oko dobrze widziałem po dopiero pół godziny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach