MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
jest plastikowe bez cudzysłowu (jeżeli jest tak samo plastikowe ja FA 50 :-P )

no jest, bo używałem FA35/2 przez dłuższy okres...

opiszon napisał/a:
andi ma ;-)
;-)
opiszon napisał/a:
możesz go zapytać na PentaxForums ;-)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-B
No jasne, tutaj chyba "zamilkł". No nic to, idę na pentaxforums...
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Plastikowe jak FA 50/1.4. Chociaż FA 35/2 jest minimalnie lepiej zrobione niż 50/1.4 (pewnie po prostu późniejszy projekt) - na przykład lepszy pierścień ostrości.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
MacRayers napisał/a:
DA35 ma podobno w niektórych sytuacjach "zły bokeh", FA35/2 jest świetne ale "plastikowe", DA40 sporą min. odległość ostrzenia, FA31 jest okrutnie drogi, FA43 też coś tam ma...

:mrgreen: :mrgreen: Nic tylko, dłuto i srubokręt w dłoń i tak:
- obudowę i AF z DA40 ,
- jasność z FA50
- ostrość z FA43
- bokeh z FA77
- minimalną oldegłość ostrzenia z DA35
- cenę z FA35 albo lepiej z FA50
- jeszcze SDM upchnąć , żeby cicho chodził
... i proszę... mamy ideał :mrgreen:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Zapomniałeś o ogniskowej. ;-)

Ostrość wolałbym z DA 35 niż z FA 43. To megaostre szkło.

No, dla tego SDM-a mógłbym się zgodzić na minimalnie większe rozmiary. :-P

Tak naprawdę to mój "prawie" (bo nie ma normalnego dekielka) ideał już jest w sprzedaży - FA 31mm, tylko cena jest teraz niezbyt idealna.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
rbucz, wiedziałem, że duch w Narodzie nie ginie.
Moim marzeniem na dzisiaj - DA*30/1.4 :) kryjąca tak jak DA*55 FF....
Niechby i 3 tysiące kosztowało - byle było dobre.... ;-)

:-B

[ Dodano: 2009-10-14, 16:33 ]
dsk, jak wyszłoby dobre DA*30/1.4, to myślę że być rozważył dość mocno :)
:-B
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
MacRayers napisał/a:

Ma ktoś K7 i DA40 ?


Ja za tydzień będę miał ....Właśnie DA70 i DA40 z Jueseja leci :evilsmile:
 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
Panowie(i panie) a jak jest z bokehem 43 vs 40 na pełnych dziurach ? Wiem że różnica w przysłonie ale nie o to chodzi. Jestem ciekaw czy mi wystarczy 2,8 na moje bokehowe potrzeby, czy lepiej iść w 1,9.

Hej.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
void w wątku andi'ego było porównanie siakieś ...

[ Dodano: 2009-10-14, 18:08 ]
o TU
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
MacRayers napisał/a:
Ma ktoś K7 i DA40 ?


Joł. A co Cię interesuje?
 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
rysiekll, Tak tyle że tam jest 40 i 43 na f2.8. Szukam obydwu na pełnych dziurach...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
MacRayers napisał/a:
Potrzebuję obiektywu spacerowego do K7 (odchudzony aparat bez gripa). Jakie fotki ? Portrety w plenerze - to najczęściej robię (wynika tak jak przejrzałem archiwum)... Nie zawsze będzie mi się chciało brać DA*16-50 czy DA*50-135. Wystarczy DA*55 i najlepiej coś małego na korpusie - myślę właśnie o DA40....


Nadajemy na tych samych falach :mrgreen:
Z tych samych powodów myślę o DA 40. DA* 16-50 to jednak kawał szkła, i razem z k-7 ważą niemało. A nie zawsze mam ochotę targać z sobą na spacer torbę, czy duży futerał.
A podczepiony do k-7 naleśnik DA 40 byłby baaaaardzo poręczny i PŁASKI. W zasadzie można by go włożyć do małej kieszeni spodni bojówek.
Szkło jest nawet niedrogie (1600 zł.), ale zastanawiam się, czy taka ogniskowa sprawdzi mi się w plenerach. Przeglądam moje zdjęcia z wycieczek, spacerów do parku, itd. i okazuje się że najczęściej używam ogniskowych 25-35. Chyba lubię szersze plany, więc zaczynam zastanawiać się nad DA 21/3.2... :lol:
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Benek napisał/a:
Szkło jest nawet niedrogie (1600 zł.)


Pamiętam jak prawie rok temu kupowałem swoją 40 za 999zł, a najtaniej na skąpcu była po 929zł. Jak się później okazało były to ostatnie sztuki w takich cenach, więc miałem sporo szczęścia.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Jacek S napisał/a:
Joł. A co Cię interesuje?

Wrażenia ze współpracy Jacku. To mnie interesuje....

jedrus68 napisał/a:
Linka do paru zdjęć z Ltd43 na f1.9 Nie mam porównania z Ltd 40 ale 43 na 2.8 to już prawdziwy killer i czym dalej to ... :-) . Porównać mogę jedynie z FA35 który w porównaniu z 43 jest wg mnie przereklamowany lub odwrotnie Ltd43 zapomniany. Biorąc pod uwagę zaś chore ceny 35-tki w sklepach, wybór Ltd43 jest chyba lepszy

Na pewno, ale ja mam DA*55/1.4.... Dlatego DA40 jest jeszcze do przyjęcia, natomiast FA35 to miodeczek jeżeli chodzi o kadr (ładnie się uzupełnia z DA*55).
Branie FA43 mając DA*55 mija się trochę z celem IMO...

[ Dodano: 2009-10-14, 23:53 ]
kaczor napisał/a:
Pamiętam jak prawie rok temu kupowałem swoją 40 za 999zł, a najtaniej na skąpcu była po 929zł.

Tak, to były piękne czasy.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
MacRayers napisał/a:
Wrażenia ze współpracy Jacku. To mnie interesuje....


Na wiejskie wesele bym tego nie zabrał. Bo wiesz... nie chciałoby mi się tłumaczyć ;-)
Ale tylko na wiejskie wesele bym tego nie zabrał.
Tutaj na wujków dobrze działa k20 z gripem i 28-70*


Kurcze, w szafie leży 31 i 77 i gdy się zastanawiam ostatnio, który podpiąć - podpinam 40DA.
Oczywiście, jakby pod lupą cropy oglądać, to tamte dwa mają przewagę w jakości ale chyba nie aż tak istotną na APS. Wykonanie wszystkich trzech jest wzorowe.

[ Dodano: 2009-10-15, 15:51 ]
MacRayers napisał/a:
Branie FA43 mając DA*55 mija się trochę z celem IMO...


To znaczy, jak się trafi w dobrej cenie to i tak wezmę do kompletu. Ale fakt, że już mnie tak nie pali. Jednak te LTD FA coś w sobie mają ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Jacek S napisał/a:
Kurcze, w szafie leży 31 i 77 i gdy się zastanawiam ostatnio, który podpiąć - podpinam 40DA.

Dziękuję Jacku :-B
P.S. Możesz na PM wrzucić mi parę linków z K7 i DA40 ?
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Jacek S, za ile sprzedasz 31? :evilsmile: Pytam poważnie :!:
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
deckard napisał/a:
Jacek S, za ile sprzedasz 31?


Nie sprzedam ;-)
 

void  Dołączył: 02 Mar 2009
jedrus68, dzięki za sample. Obiektyw fajnie rysuje to fakt. Tylko czy dla swiatła większego o działkę i trochę lepszego IQ jest warto rezygnować z quick-shift'a, małych rozmiarów, szybkości af i tysiąca w portfelu ( na lampe np :-) albo na 21 się będzie zbierało :-) )
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
IQ = jakość obrazu.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
to może wiecie jak do m 40mm f 2,8 dorobić autocus bo ten limited troszkę drogi teraz (trzeba liczyć na kolejny krach za oceanem ) to może cena spadnie,
albo napisać petycje do obama ? dostał bańke za nobla to może po zestawiku limitedów zasponosoruje dla całego forum :D:D:D:D,
a tak na marginesie to ta ,,zwykła'' naleśnikowa 40stka na me super se daje radę :D,
no i aparat się mieści w kieszeni kurtki, poluje na tego limiteta ale żeby go kupić teraz musiał bym wszystkie szkła bez af opchnąć lub chodzić po Dublinie udając wietnamską pro..... (na co pewnie nikt by się nie nabrał). no nic chyba będzie trzeba snipera odsprzedać i troszkę analogów

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach