Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Tu jest zdjęcie z numerem seryjnym: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=20257
Wątpię bo szkła w środku miały dość duże pyłki widoczne gołym okiem. Chyba, że wyczyszczą w serwisie i po przeglądzie oraz zatwierdzeniu jakości.
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Nazwany napisał/a:
Dylemat : czy kupić Pentax 40 (u wymienionego wyżej Czesia), czy też w ramach prawie tej samej kwoty Sigma 30 F 1,4.


Światło sigmy bardzo kusi, nie wiem jak wyglądają teraz ceny obu szkieł, ale gdy kupowałem swój obiektyw naleśnik kosztował poniżej 1000zł i wtedy nie było się nad czym zastanawiać. Z pentaxem masz pewność, że wszystko będzie ok, z sigma może być loteria.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A ja planuję mieć oba, 30/1.4 mam do cyfry, żeby plastyka dzięki jasności przypominała choć analoga (pełn** kla**), a 40ltd do mz-50 na ulicę, bo na cyfrze przy tej ogniskowej i świetle za dużo rozmycia nie uzyskam ;-)

[ Dodano: 2009-04-24, 10:11 ]
kaczor napisał/a:
Z pentaxem masz pewność, że wszystko będzie ok, z sigma może być loteria.
eee tam, jakoś nie słyszałem żeby ktoś miał problemy z tą trzydziestką, a jeśli już to u Canonierów.
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Eldred, patrz, na sy**** ASP-C 8-) 40-tka tak rozmywa, tu dość dużo przymknięta, odpowiednio f4 i 5,6:



 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Hmmm trochę nerwowe to rozmycie, muszę porównać z 35/2...
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Eldred, może dlatego, że mocno przymknięte, nie mogę nic znależć na pełnej dziurze :-? , mi się tam i tak podoba ;-)

[ Dodano: 2009-04-24, 10:47 ]
o! mam pełną dziurę (tylko zdjęcie nieciekawe i przez to bokeh też nijaki)

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Diamond32 napisał/a:
o! mam pełną dziurę (tylko zdjęcie nieciekawe i przez to bokeh też nijaki)
Ale już lepiej bo kółeczka większe ;-)
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Eldred napisał/a:
Hmmm trochę nerwowe to rozmycie

Może tło się poruszyło ;-) .
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Crow napisał/a:
Ja ci dam "zwykły limited" Szkło jest bardzo dobrej jakości optycznej i jest świetnie wykonane.


[b]Crow


Nie obiecuj, nie obiecuj - bo będziesz musiał groźbę zrealizować i wtedy gdy wezmę obydwaTwoje limitedy?

Szkło jak szkło - martwy przedmiot użytkowy. Można mieć do niego jakiś sentyment. Po literaturze Twojej wpadki z zabrudzeniami limiteda, zapały moje się ostudziły. Może dlatego, że jest to jednak znaczący (jak dla mnie) wydatek.

Jest jednak dużo przesady w opisywaniu legendarnej jakości tych obiektywów. Moje Zeissy do analogowej Exakty nie miały takich wpadek, mimo, że mają swoje lata (jak i ich właściciel).
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Nazwany napisał/a:
Cześ napisał/a:
Zazdroszczę... chciałbym mieć takie problemy


A ja jako przekorna dusza, mam inne problemy a mianowicie : domowa księgowa upoważniła mnie do dokonania zakupu nowego obiektywu.

Dylemat : czy kupić Pentax 40 (u wymienionego wyżej Czesia), czy też w ramach prawie tej samej kwoty Sigma 30 F 1,4.

Co to szkła limited znam z opowiadania starszych kolegów, co to Sigma, to mgliście - bo jakoś ten olbrzymi grzmot mi się nie podoba. Rozumię, że dużo jaśniejszy ale czy dla mnie totalnego amatora nie wystarczy "zwykły limited".

Związany jestem kwotą, którą mogę wydać. Jeśli te dywagacje kogoś zdziwią, to przepraszam. Pozdrawiam!


ja mialem ten sam problem ale wczoraj przyszedlo do mnie ltd od Czesia i jak na razie jestem zachwycony:)
 

Jarek  Dołączył: 23 Kwi 2006
Nazwany, Mi także wydaje się że zachwyty nad limitetami są trochę przesadzone. No, cóż,czym innym zachwycają się ludzie wychowani na plastiku a czym innym na Praktice z Pancolarem albo tak Jak Ty na Exakcie. Wszystko wokół tak dziadzieje, że jak pojawi się obiektyw z metalu i szkła to zachwytów nie ma końca.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Cytat
Dylemat : czy kupić Pentax 40 (u wymienionego wyżej Czesia), czy też w ramach prawie tej samej kwoty Sigma 30 F 1,4.


zdecydowanie sigme.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Jeśli w ramach tej samej kwoty, to raczej Sigmę. Tylko taką, żeby pasowała do Twojego aparatu (BF/FF), a przynajmniej z gwarancją dającą możliwość korekcji w serwisie. To trochę drogo jednak jak na tego Limiteda. Ale ta Sigma to pewnie używana?

Inna sprawa, że to są zupełnie inne szkła. :-) Zaletą 40-tki jest rozmiar i lepsza jakość obrazu przez cały kadr. W Sigmie należy się spodziewać dobrej ostrości w środku, no i jest duuża.
 
rycerz  Dołączył: 05 Cze 2009
i to szkło jest totalnie niedostepne niestety :cry: nikt nic nie wie, nikt nie ma :-(
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
ttb napisał/a:
zdecydowanie sigme.


Ja dla zabawy kupiłem sobie da 40mm podobno z jakimś pyłkiem. Obiektyw doszedł do mnie i ja tam pyłka nie widzę. Ani normalnie ani na zdjęciach. Ale mniejsza z tym. Pojechałem z nim na wycieczkę i właściwie to prawie nie chce mi się go ściągać z korpusu. Fakt, że najczęściej używam gwiazdek, ale ten mały berbeć to kapitalna sprawa. Zatem ja nie byłbym taki zdecydowany ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
rycerz napisał/a:
nikt nic nie wie, nikt nie ma
Ja mam :evilsmile:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
I ja też. :mrgreen:
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Ja też :evilsmile: , a najgorsze, że przed jego rozmiary cały czas kusi mnie, żeby zamienić k10d na k-m :-P .
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
kaczor napisał/a:
czas kusi mnie, żeby zamienić
Oj, nie tylko Ciebie i nie tylko przez niego. DA 70 i DA 21 wywołują takie same ciągoty. :-P
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Dada napisał/a:
I ja też. :mrgreen:

Ja też nie pozostaję w tyle :-P

Dada napisał/a:
kaczor napisał/a:
czas kusi mnie, żeby zamienić
Oj, nie tylko Ciebie i nie tylko przez niego. DA 70 i DA 21 wywołują takie same ciągoty. :-P

No ba :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach