Bodo  Dołączył: 23 Paź 2008
K20D vs K200D
Witam.
Najprawdopodobniej niedlugo będę nowym posiadaczem Pentaxa ale mam zupełną zawieszkę z jakim modelem
Opcja 1.
K20D + 18-55 + 50-200 za 2799zł
Opcja 2
K200D body za 1444zł plus dokupić szkiełka samemu

Budżet ok 3tyś

Aparat przede wszystkim ma być na dluższy czas, fotki robię glównie dla wasnej uciechy (amatorsko)
Ładne widoczki plus reportaże.

Nie wiem za bardzo czy wykorzystam K20.
Wcześniej myślałem jeszcze mocno o Nikonie D80 a teraz po 2 dniowej zabawie K20D z kitowymi szkami już sam nie wiem.
Dajcie proszę szczerą odpowiedź lub ewentualnie inną alternatywe.
Pozdrawiam
Tomek
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Bezwzględnie wybierz tańsze body, plus jakiś fajny obiektyw. Szkła nie tanieją tak bardzo, nie szkoda wydawać na nie kasy. Aparat sam nie zrobi za Ciebie zdjęć, nie ma większego znaczenia, ile pikseli itp, liczy się operator. Pójdę dalej kup dobre szkiełka, a body kup jakieś używane od forumowicza za niewielkie pieniądze, jak się nie spodoba to odsprzedasz z niewielką stratą. Nie daj się naciągnąć marketoidom :)

Pozdrawiam
Piotr
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pioter napisał/a:
body kup jakieś używane od forumowicza za niewielkie pieniądze,
To już sprzedają używane k200d ?
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Co prawda powiadasz, że robisz fotki amatorsko (dla uciechy), ale szybko się okaże, że nawet dla tej uciechy potrzebujesz CZEGOŚ więcej. KITowe obiektywy (18-55 i 55-200 to tak na prawdę ta sama jakość) szybko się nudzą i łatwo się przekonać, że to tak na prawdę obiektyw ma w fotografii więcej do powiedzenia niż puszka. Polecam poprzebierać na początek w jakiś manualach albo sprzęcie z drugiej ręki. Ja na prawdę za nie duże pieniądze stałem się posiadaczem dwóch dodatkowych obiektywów i lampy i jestem na etapie w którym winą za kiepskie foty mogę obarczać głównie siebie ;)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Bodo napisał/a:
K200D body za 1444zł

Jeżeli nie kupisz od razu 16-45 lub czegoś w tym zakresie do "zwykłych zdjęć" (to coś takiego jak "zwykły proszek" ;-) ), to koniecznie z kitem. W zestawie kit kosztuje 150 zł a jest tego wart, bo to niezłe szkiełko jest.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
argawen napisał/a:
Pioter napisał/a:
body kup jakieś używane od forumowicza za niewielkie pieniądze,
To już sprzedają używane k200d ?


jakieś k100d też będzie ok

Pozdrawiam
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Weź K20 ze względu na kalibracje obiektywów,jeżeli się zdecydujesz na k200 to nie kupuj jasnych szkieł chyba że masz ochote na ciągłe wymiany bo w sklepie trudno jest dokładnie sprawdzic szkło.
Osobiście już nigdy nie kupie korpusu bez możliwości kalibracji.
 

Bodo  Dołączył: 23 Paź 2008
Wiem że dobre szkło wnosi najwięcej (moża poza fotografem) ale nie wiem jak można ocenić te kitowe zestawy.
Dlatego podałem cene samego body 200 żeby pozostałe 1500 przeznaczyć na obiektywy.
Przy tym K20 to chyba że jakimś cudem udało by mi się sprzedać te szkla.
Dzięki za zainteresowanie tematem :-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Pioter napisał/a:
Bezwzględnie wybierz tańsze body, plus jakiś fajny obiektyw. Szkła nie tanieją tak bardzo, nie szkoda wydawać na nie kasy. Aparat sam nie zrobi za Ciebie zdjęć, nie ma większego znaczenia, ile pikseli itp, liczy się operator.

Ja bym kupił k10d, bo może piksele itp nic nie znaczą, ale wygoda obsługi owszem. A wygodę obsługi k10d ma taką jak k20.

W tej kwocie
Bodo napisał/a:
Budżet ok 3tyś
dałoby się kupić k10 z fajnym szkłem (np. DA 16-45/4) i lampą błyskową, albo DA 50-200.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Bodo napisał/a:
jakimś cudem udało by mi się sprzedać te szkla.

Żadnym cudem, kwestia ceny. Kity z drugiej ręki nadal się sprzedają, bo nie są złe ale tanie.
Rozważałeś używane K10D z forum ? Korpus wyjdzie Cię +/- tyle co K200D.
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
folab napisał/a:
Weź K20 ze względu na kalibracje obiektywów,jeżeli się zdecydujesz na k200 to nie kupuj jasnych szkieł chyba że masz ochote na ciągłe wymiany

bzdura
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Bodo, czy przeczytałeś wątki:
obiektywy a Pentax
K200D jako pierwsza lustrzanka
K200D już jest - pierwsze wrażenia
K20D już jest - pierwsze wrażenia

Proponuję zacząć od lektury tego. Jeśli jednak już to przeczytałeś, a ciągle nie możesz podjąć decyzji, to nikt chyba tego za Ciebie nie zrobi... :roll:

Jeśli natomiast nie masz jakichś nowych, nieporuszonych dotąd zapytań, to wątek naturalną drogą zostanie zamknięty.
 
romx  Dołączył: 29 Kwi 2008
BODO, ja mam K200D i jestem bardzo zadowolony po co przepłacać,
kupić szkiełka jaśniejsze ,tego brak
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
gorky napisał/a:
folab napisał/a:
Weź K20 ze względu na kalibracje obiektywów,jeżeli się zdecydujesz na k200 to nie kupuj jasnych szkieł chyba że masz ochote na ciągłe wymiany

bzdura

Nawt 50/1,4 ma FF i musiałem wysyłac do kalibracji więc jaka bzdura? Jak bym miał K20 nie wysyłał bym.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
folab napisał/a:
Nawt 50/1,4 ma FF i musiałem wysyłac do kalibracji

no i czego to dowodzi? :roll:
Ja swoich nie wysylalem :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
folab, nie pisz bzdur. Masz walnieta puszke, ale to nie jest norma....tak czy inczaj lepiej kupic k20 ze wzgledu na korekcje
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
folab napisał/a:
Weź K20 ze względu na kalibracje obiektywów,jeżeli się zdecydujesz na k200 to nie kupuj jasnych szkieł chyba że masz ochote na ciągłe wymiany bo w sklepie trudno jest dokładnie sprawdzic szkło.
Osobiście już nigdy nie kupie korpusu bez możliwości kalibracji.


Mam K200. Do tego autofukuśne szkła: FA50/1.7, FA35/2, Sigma 70/2.8 makro, Sigme 17-70. Wszystko w miarę jasne (lub po prostu jasne). FF ani BF nie stwierdziłem. Testowałem też M50/1.4 i K105/2.8, korpus genialnie potwierdza ostrość. Mam białego kruka? ;-) :evilsmile:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Tak przy okazji folab akurat w kasetce dostęp do kalibracji szkieł jest przez menu serwisowe. Z drugiej strony skoro piszesz w innym wątku, że raz przed, a raz za głową tańczących ustawia ostrość, to coś nie teges z korpusem raczej.
 

Bodo  Dołączył: 23 Paź 2008
Decyzja jednak podjęta na korzyść K200d.
Będzie narazie zestaw z kitem 18-55 plus grip i do tego pewnie Sigma 70-300 F/4-5.6 APO DG MACRO.
Chyba że Sigmę jakąś inna radzicie.
Później pewnie jakaś stałka 50 i zobacze jak to będzie po zmianie z Fuji 9500.
Dziękuje za rady. :-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
"widoczki plus reportaże"- i taki zestaw szkiel wybrales ?
Po co grip na poczatek? Ta dluga Sigma to tak do reportazu a kit do widoczkow?
Ide o zaklad, ze Sigma bedzie lezala w szufladzie a bedziesz sie "bujal " z kitem i myslal o jakims jasniejszym szkle.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach