Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
rbucz napisał/a:
Dla mnie cmos ma chyba jednak wiecej zalet.

Dla mnie jednak też, niby można fotki odszumiać, niby w większości "normalnych" przypadków nie widać szumu na odbitkach. Ale kiedy jest go mniej to dla mnie znaczy, jest lepiej.

A w kwestii wyboru, to chyba jednak podstawowa sprawa to uświadomienie sobie potrzeb. Wtedy pozostaje tylko kupić sprzęt który te potrzeby zaspokoi.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Szumy, szumy, szumy :roll:

Wracając natomiast do szybkości AF (mam tu na myśli tylko to jak szybko silnik potrafi przesunąć zespół soczewek): czy jest różnica w szybkości działania np 50-135 na SDMie między K100Ds/K200D, a K10D/K20D?
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
A znowu do szumów wracając to nie mogę się pozbyc wrażenia że Pentaxy pod tym względem najlepiej ze wszystkich marek wychodzą,dlaczego ? Bo pozostawiają najwięcej szczegółów i sam mogę zdecydowac czy odszumic bardziej.
 

Bodo  Dołączył: 23 Paź 2008
Jako założyciel tematu narazie mogę napisać że nie żałuje kupna ka2setki.
Przynajmniej było mnie stać na kupno stałki.
Bawilem się też 20 i nie mogę powiedzieć że była warta swojej ceny w stosunku do 200.
Co prawda to tylko spostrzeżenia amatora, ale jestem świadom że jest ona lepsza (20 :-) )
Tak czy inaczej mam 200 i przez dlugi czas będę z nią żył.
ps. Co do zmiany AF-S AF-C lub sposobu pomiaru to wykonuje to w sekundeczke, a w 20 trochę to pokrętlo mi przeszkadzało. To tylko moje odczucie :-)
Pozdrówka
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
mały wtręt w kwestii szumów - jak ktoś narzeka na K20D niech obejrzy sobie poniższy wycinek i zgadnie co tak "ładnie" szumi kolorowo i w paski na iso1600...
(co ciekawe nie jest to crop 100 proc. tylko fragment kadru już wcześniej pomniejszonego, całości nie pokazuję, bo to nie moje zdjęcie, dostałem je powiedzmy w ramach pracy)



... tak, tak to Canon 40D. Co jeszcze ciekawsze - choć to inny temat - to jest fragment fotosu.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Bodo napisał/a:
Bawilem się też 20 i nie mogę powiedzieć że była warta swojej ceny w stosunku do 200.

Uważałbym z wyrażaniem tego typu opinii. Zaraz cię napadnie tabun właścicieli K20D i dowiesz się, że K20D jest boska i warta swojej ceny. Zwłaszcza jeśli porówna się ją z K200. I przykra kłótnia - wiem to z autopsji - gotowa :mrgreen:
Ja mam K20D i dla mnie aparat jest wart tyle ile za niego zapłaciłem, nawet w porównaniu z K200. Wszystko jest chyba kwestią gustu i zawartości kieszeni. Pozdrawiam :-D
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
cypis napisał/a:

... tak, tak to Canon 40D.

miód na serce pentaksiarzy :lol:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
cypis napisał/a:
... tak, tak to Canon 40D. Co jeszcze ciekawsze - choć to inny temat - to jest fragment fotosu.

A może to jest jpg wywołany z jakiegoś tragicznie niedoświetlonego RAW-a? I wtedy szumy (zgoda, ohydne) byłyby całkowicie zrozumiałe :-/
 

Bodo  Dołączył: 23 Paź 2008
Benek, ja tylko napisałem że na moje potrzeby k200 się bardziej oplaca niż k20.
On napewno jest lepszy od 200 i to jest pewniak, i nikt nie powinien w to wątpić.
Ja wybrałem obiektyw 50 od paru przycisków, cmos-a, 4 mgpix, i dedykowanego aku :-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A ja wymieniłem k100d na k10d i powiem, że dopiero jak się człowiek tym pobawi to widzi różnicę, a jeszcze z gripem bajka. Już nie ma odwrotu - nigdy więcej amatorskiej lustrzanki, choć muszę powiedzieć, że kasetka świetnie się sprawowała i byłem z niej bardzo zadowolony, ale niektórych rzeczy brakowało, no i ta ergonomia... :mrgreen:
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
A ja wrócę jeszcze do tego klubu AA. Jednym z kryteriów wyboru puszki było właśnie zasilane paluszkami. Cały czas mam przed oczyma biednego kumpla, z którym byłem w Aqabie na nurkowaniu (on nurkował, ja snorklowałem). Dzień przed nurkiem postanowił naładować swojego (chyba) Olympusa-kompakt, do którego miał obudowę podwodną oraz dedykowany akku i dedykowaną ładowarkę i po wetknięciu w kontakt błysło, hukło, je.ło i było po ładowarce, a bateria pusta. Na szczęście miał zapasową ładowarkę samochodową i po interwencji u kierownika hotelu naładował baterię w jego samochodzie. A ile razy ja znajomych swomi zapasowymi AA ratowałem...
Rozważałem juz kilkakrotnie upgrade do k10d, ale tylko jak się trafi okazja. I raczej chyba będze mi dane poczekać na k300d albo jak wyjdze to zamienić na taniejący k200d.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Bodo napisał/a:
On napewno jest lepszy od 200 i to jest pewniak, i nikt nie powinien w to wątpić.

Powiedziałbym tak - K20 ma różne-różności, których nie ma K200. Dla jednych te różne-różności są ważne, dla innych nie. Dlatego są tacy, którzy nad K200 przekładają K20 i mają do tego prawo. Dalej uważam, że "lepszość" to mimo wszystko śliska i bardzo subiektywna sprawa.
Bodo napisał/a:
Ja wybrałem obiektyw 50 od paru przycisków, cmos-a, 4 mgpix, i dedykowanego aku :-)

Dobra decyzja. Na twoim miejscu pewnie zrobiłbym tak samo.
:-B dla ciebie :mrgreen:
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
A na jakiej marce paluszków najlepiej chodzi k100/200 ? Bo mam złe zdanie o GP.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
folab napisał/a:
do szumów wracając to nie mogę się pozbyc wrażenia że Pentaxy pod tym względem najlepiej ze wszystkich marek wychodzą,dlaczego ? Bo pozostawiają najwięcej szczegółów i sam mogę zdecydowac czy odszumic bardziej


Otóż to. Poza tym zdjęcia z K200 z widocznymi szumami jakoś mnie specjalnie nie drażnią. Może to skutek "przeprowadzki" z kompaktu, który naprawdę konkretnie i jakoś brzydko szumiał, a jednocześnie to próbował naprawiać kosztem utraty szczegółów. Poza tym na zdjęciach zrobionych z wysokim ISO można potem świadomie usuwać głównie szum kolorowy. Ten monochromatyczny nawet fajnie wygląda ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
folab napisał/a:
A na jakiej marce paluszków najlepiej chodzi k100/200
Kup Eneloopy.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Benek napisał/a:
A może to jest jpg wywołany z jakiegoś tragicznie niedoświetlonego RAW-a? I wtedy szumy (zgoda, ohydne) byłyby całkowicie zrozumiałe :-/

Nie chcę tu rozpoczynać nowej dyskusji, ale takich zdjęć - zdradzę, że są to nowe postacie w pewnym serialu (dlatego też nie pokażę całości) ;-) - jest kilka i nie są to jpgi wołane z RAWa, tylko zwykłe jpgi, większość jest podobna, cykana na planie na szybko (fakt, nie wiem na jakich ustawieniach w puszce).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nemocnica na kraji mesta :-P
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Pentax jest energożerny a eneloopy mają tylko 2000mha.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Cytat
Pentax jest energożerny a eneloopy mają tylko 2000mha.
a przeciętny lub tani akumulator 2500 po kilku cyklach często ma już tylko 1500mAh
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
folab, eneloopy maja znikome samorozładowanie. To daje im znaczącą przewagę nad innymi ogniwami, które potrafią sporo energii zmarnować w czasie, gdy aparat jest wyłączony.
Używam eneloopów i widzę tę zaletę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach