cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
nemocnica na kraji mesta :-P

wbrew pozorom, koleś, którego kawałek widać nie jest lekarzem tylko...nauczycielem muzyki :-P
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
folab napisał/a:
Pentax jest energożerny a eneloopy mają tylko 2000mha.

moje mają 1900 i znaaaaaaaacznie lepiej trzymały niż Energizery 2500 :mrgreen:
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Czy ktoś poruszył kwestię PC Sync Socket, czy też ten dodatek w K20D nikomu nie robi różnicy? Ja tylko (no prawie, jeszcze ta matryca) dlatego myślę o szybszym przejściu na K20D z K100D, bo mam dosyć akrobatyki i zabawy z oświetleniem przez Sigmę 530 DG ST. K10D miałem w ręku w sklepie ale to było bardzo dawno temu i nie pamiętam by miało wyjście PC Sync, a takie ma chyba wśród DSLR Pentaxa tylko K20D. Czy może jest gdzieś ukryte w K200D?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
mkdexter napisał/a:
Czy może jest gdzieś ukryte w K200D?
Tak, podobnie jak we wszystkich aparatach ze stopką do lampy - przez kostkę synchro za 10 zł. :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mkdexter napisał/a:
K10D miałem w ręku w sklepie ale to było bardzo dawno temu i nie pamiętam by miało wyjście PC Sync
Nie miało.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Dada napisał/a:
Tak, podobnie jak we wszystkich aparatach ze stopką do lampy - przez kostkę synchro za 10 zł. :mrgreen:

A to fakt.. :oops: to musiałbym to przetestować najpierw na swoim K100D :evilsmile:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
folab, jak rozumiem masz w d..... to ze ktos ci podpowiada abys zajrzal do watku o zasilaniu K100d i kilku innych traktujacych o akumulatorkach. Nie chce mi si eszukac ale juz raz poruszyles ta kwestie a ja ci podpowiedzialem gdzie sie udac.
Popdpowiem ci ze to co jest napisane na akumulatorach to czesto jest g. prawda
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Nie mam w dupie tylko mam problem z szukaniem,wpisuje do wyszukiwarki jakieś hasło i albo nic nie znajduje albo setki różnych tematów.Chyba na spokojnie musze się zapznac z tą wyszukiwarką.
A tak w ogóle to wymienili mi w kasecie celownik i teraz widze ostry obraz na matówce,kupiłem też ładowarke B700 ,naładowała mi GP 2500 na maxa ,ale po kilkunastu zdjęciach uszło z nich sporo życia. Pewnie aku już padają ,dziwne że ładowarka wyświetla że nałodowała do poziomu 2800 mAh ,myślałęm że pokaże np 1400mAh . Wychodzi na to że aku nie traci pojemności tylko coś innego się dzieje.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
folab napisał/a:
A tak w ogóle to wymienili mi w kasecie celownik i teraz widze ostry obraz na matówce,kupiłem też ładowarke B700 ,naładowała mi GP 2500 na maxa ,ale po kilkunastu zdjęciach uszło z nich sporo życia. Pewnie aku już padają ,dziwne że ładowarka wyświetla że nałodowała do poziomu 2800 mAh ,myślałęm że pokaże np 1400mAh . Wychodzi na to że aku nie traci pojemności tylko coś innego się dzieje.

To nie o tym wątek.

O ładowarce BC-700 http://pentax.org.pl/view...tory++zasilanie

Trochę o aku http://pentax.org.pl/view...?t=3162&start=0

Zrób refresh akumulatorom, powinno to pomóc.

Ja używam Energizer 2500mAh i Duracell 2650mAh, te drugie są znacznie lepsze, ale skoro mam te i te, to oba zestawy pakuję do lampy lub gripa i spokojnie mogę pracować.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Refresh nawet dwukrotny nie pomógł,dzięki za linki, spadam. ;-)
 
qbic  Dołączył: 01 Lis 2008
Nie wiem czy już ktoś nie pisał: kolega który posiada K20D mówi ze może włączyć pomiar matrycowy dla manualnych obiektywów bez żadnych sztuczek (ja na K200D nie umiem).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
qbic napisał/a:
kolega który posiada K20D mówi ze może włączyć pomiar matrycowy dla manualnych obiektywów bez żadnych sztuczek

Pod warunkiem, że obiektyw jest ze stykami.
 
qbic  Dołączył: 01 Lis 2008
plwk napisał/a:
qbic napisał/a:
kolega który posiada K20D mówi ze może włączyć pomiar matrycowy dla manualnych obiektywów bez żadnych sztuczek

Pod warunkiem, że obiektyw jest ze stykami.


Czyli nie ma różnicy miedzy k20d a k200d w tym względzie?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
plwk napisał/a:
Pod warunkiem, że obiektyw jest ze stykami.

A nie potrzeba przy tym pozycji A na pierścieniu przysłon?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
WuWu84 napisał/a:
A nie potrzeba przy tym pozycji A na pierścieniu przysłon?

Jeżeli ma styki to ma również pozycję A.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ewentualnie (teoretycznie) nie posiada pierścienia przysłon.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
qbic napisał/a:
kolega który posiada K20D mówi ze może włączyć pomiar matrycowy dla manualnych obiektywów bez żadnych sztuczek (ja na K200D nie umiem).
Kolega może sobie właczyć, bo K20 na mechaniczny przełącznik. ;-) Po naciśnięciu INFO ma pokazany pomiar matrycowy? Jeśli tak, to ma obiektywy ze stykami, a wiec nie M-ki.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
No tak, ale obiektywom które miałem posiadanie styków nie wystarczało do matrycowego. W pozycji innej niż A nie przekazywały informacji o ustawionej przysłonie i nawet w miarę współczesne szkła AF, zachowywały się jak M-ki, tzn pomiar centralnie ważony i konieczność przymykania do pomiaru. Tak dla uściślenia :-)
 
kenworth  Dołączył: 06 Sie 2008
mcgyver napisał/a:
folab napisał/a:
Pentax jest energożerny a eneloopy mają tylko 2000mha.

moje mają 1900 i znaaaaaaaacznie lepiej trzymały niż Energizery 2500 :mrgreen:

Dokladnie podobne mam spostrzezenia po kilku cyklach uzycie/naladowanie. Probowalem miejscami zamieniac (aparat/grip) ale efekt podobny. Energizery 2500 padaly po ok 20-30 zdjeciach a Eneloopy 2050 ponad 500 zdjec robily. Dzisiaj decyzja zapadla, energizery ida do zabawki dziecka a po swiecie kupie Eneloopy.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
kenworth napisał/a:
Dokladnie podobne mam spostrzezenia po kilku cyklach uzycie/naladowanie. Probowalem miejscami zamieniac (aparat/grip) ale efekt podobny. Energizery 2500 padaly po ok 20-30 zdjeciach a Eneloopy 2050 ponad 500 zdjec robily. Dzisiaj decyzja zapadla, energizery ida do zabawki dziecka a po swiecie kupie Eneloopy.


A jaka ładowarka ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach