kenworth  Dołączył: 06 Sie 2008
re up: dolaczona do kompletu firmowana przez Energizera 12 godzinna.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
WuWu84 napisał/a:
W pozycji innej niż A nie przekazywały informacji o ustawionej przysłonie
To wina body i ich "ograniczonego" bagnetu. Dlatego na cyfrze obowiązuje A, jesli chce się mieć autoamtyke wszystkiego.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Zastanawiam się czy to wykastrowanie bagnetu o popychacz przesłony ma jakieś uzasadnienie sensowne? Bo ja jakoś poza papka maketoidów w stylu "kupujcie nowe obiektywy stare nie będą w pełni działać"
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Thadeus napisał/a:
Zastanawiam się czy to wykastrowanie bagnetu o popychacz przesłony ma jakieś uzasadnienie sensowne ?

Podejrzewam że ekonomiczne jakieś ma. Prostszy i tańszy w produkcji korpus oraz obiektywy, przy obecnej skali produkcji. Skoro opłaca się robić w DA-L cieńszą naklejkę z nazwą szkła... Poza tym kwestia niezawodności - zawsze to jeden element mniej do zepsucia.

Inna sprawa że szkła począwszy od SMC-A mają styki i nie muszą mechanicznie przekazywać ustawionej przysłony, a mimo to w pozycji innej niż A z kasetką zamieniają się w pełni manualne. Co niestety udało mi się sprawdzić, gdy padł mi mechanizm ustawiania przysłony w korpusie i zawsze domykał przysłonę do maksymalnej wartości. Bynajmniej wtedy nie doceniałem firmy Pentaks za pozostawienie tak skomplikowanego mechanizmu popychacza przysłony w korpusie - w canonie po prostu zmieniłbym obiektyw :-P

Także "dokarmianie dinozaurów" ma swoje wady i zalety. No i oczywiście wszystko zależy od punktu siedzenia. Ja nie mam i nie planuje manualnych szkieł w najbliższej przyszłości kupować, więc mi to wszystko jedno, a wręcz na plus - mam tańszy i prostszy korpus. Natomiast bardzo mi miło że taki 50-135 ma hybrydowy napęd AF, zamiast jakiegoś szybkiego pierścieniowego, choć przekonany jestem że masa osób jest innego zdania ;-)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
A tak lekko starając się uporządkować posty w temacie i wrócić do sedna, to czy:
    - jest znacząca różnica w działaniu AF pomiędzy K200D i K20D? Mam K20D i rewelki nie ma - czy mogę się obawiać, że w K200D będzie jeszcze gorzej, czy raczej porównywalnie?
    - jak to jest z tym kłapnięciem lustra w K200D? Czy rzeczywiście jest pootwornie głośne? :-) (bo gdzieś tu ktoś napisał coś o tym...)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najlepiej gdybyś udał się na jakieś forumowe spotkanie i sam obadał.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Robert K., przejdź się choćby do jakiegoś sklepu i porównaj.

Nie wiem, jak seria K2... ale K100D klapie dość głośno i nieprzyjemnie.
K10D ma odgłos cichszy, niższy i bardziej miękki, ale i tak oddałbym go (ten dźwięk) za dźwięk chociażby Nikona D40 :-)
 
freeraad  Dołączył: 27 Sie 2008
Robert K. napisał/a:
- jak to jest z tym kłapnięciem lustra w K200D? Czy rzeczywiście jest pootwornie głośne? :-) (bo gdzieś tu ktoś napisał coś o tym...)


Ja mogę porównać tylko z Canonem 40D i niestety K200D wypada gorzej. W canonie jest lekki "pstryk" a w K200D jest dużo głośniejszy "szrrbrrr-pstryk" :)
 

Bodo  Dołączył: 23 Paź 2008
Ja szczerze moę powiedzieć że K20 jakie miałem w rękach było głośniejsze od mojej K200.
Ale może to kwestia sztuki.
Pozdrówka
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Żeby jeszcze bardziej zamotać kwestię dźwięku kłapania lustra, to powiem, ze moja kadyszka wydaje minimalnie inne odgłosy w zależności od podpiętego obiektywu :)
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
a ja mam pytanie do posiadaczy k200d z trochę innej beczki .... jak jest z tym czasem naświetlania ?

w instrukcji pisze że max to 30 sekund a niektórzy posiadacze k100d na forum wrzucali zdjęcia z czasem naświetlania nawet 9minut ....

więc jak to w końcu jest ?
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Po ustawieniu w tryb Bulb możliwe jest naświetlanie dowolną ilość czasu.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
LDevil napisał/a:
minimalnie inne odgłosy w zależności od podpiętego obiektywu

To normalne.
Na całościowy odgłos składa się też dźwięk przymykanej przysłony i popychacza w obiektywie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach