pentaxuser  Dołączył: 21 Sie 2008
Witam
Jestem totalnym amatorem (ale z ambicjami) z kasetka i kitem i zastanawiam sie po co Ci ten grip na poczatek? Jesli koniecznie chcesz zooma to moze PENTAX 55-300, masz przedluzenie kita i kosztuje tylko 100zl wiecej. Moze warto rozwazyc zakup lampy zamiast zooma?
pozdrawiam
 

Bodo  Dołączył: 23 Paź 2008
Poprostu ciekawie wygląda ten zestaw startowy z gripem, kitem 18-55 i aku. Mogę go mieć za 1,4k a to niska cena. W tej cenie kupuje samo body w innych sklepach.
To powiedźcie mi jakie bym miał kupić szkla aby nie żałować.
Powtarzam całkowity budżet 3 tyś
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pentaxuser napisał/a:
po co Ci ten grip na poczatek?

W większości wypadków znacznie poprawia wygodę trzymania aparatu a w szczególności z dłuższym szkłem lub lampą.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Blesso napisał/a:
"widoczki plus reportaże"- i taki zestaw szkiel wybrales ?

Sam sporo zdjęć właśnie widoczków zrobiłem ogniskowymi 100-200. Efekt spłaszczenia perspektywy jest bardzo malowniczy. Ale faktycznie do widoczków to jakiś szerokokątny by się przydał. Sigma 10-20? Kit na najmniejszej ogniskowej raczej nie zastąpi porządnego szerokokątnego szkła. A grip to faktycznie dobra rzecz - łatwiej o pewny chwyt i ogólnie kultura pracy jest wyższa.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Bodo - odpowiem CI jako jako byly uzytkownik Fuji 5500 i 6500 (czyli aparatow z niezlymi i w miare jasnymi obiektywami z duzym zakresem ogniskowych) a teraz posiadacz Kasetki.
Nauka focenia to sposob na wykorzystanie wlasciwosci obiektywu. Kolory, rozmycie tla(bokeh),swiatlo, rozdzielczosc to cechy szkiel ktore mozna zaprzasc do pracy dla uzyskania "odpowiednich" efektow. Ale ani kit ani dluga Sigma nie dadza takiej radochy jak obiiektyw ze stalym(jasnym) swiatlem.
Jesli wiec za 1400zl masz zestaw startowy : K200+kit II + grip + ladowarka(?) to jest to dobra cena za ten zestaw.
Ale pomysl o lepszym obiektywie. Wg mnie warto zostawic kita i dobrac do niego Tamrona 28-75/2.8-bo to i do portetu niezly i na miasto mozna z nim wyjsc a i u cioci na imieninach tez sie przyda.

Dlatego majac 3000zl i wybor pomiedzy bardzo dobra puszka i dobrym obiektywem a dobra puszka i bardzo dobrym obiektywem -wg mnie warto wybrac bramke nr 2.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Bodo, kup tego k200 z kitem i idź robić zdjęcia. Jak po kilku miesiącach będziesz już dokładnie wiedział czego potrzebujesz to wtedy wydasz te pozostałe 1500PLN na dodatkowe szkło.
 
Gandalf  Dołączył: 18 Wrz 2008
A ja bym kupił K20D lub używane K10D. Dlaczego? Bo lepszy wizjer ,szybszy AF, więcej przycisków, dwie rolki i podświetlany górny wyświetlacz, lepsza seria, lepsze możlwości ustawień, samodzielna korekcja AF itp. Bardzo docenisz szybkość zmiany ustawień np. pomiaru światła, punktów AF. A co do obiektywów to po 3-4 miechach kupisz sobie lepsze jak już będziesz wiedział czego chcesz.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Gandalf napisał/a:
A co do obiektywów to po 3-4 miechach kupisz sobie lepsze jak już będziesz wiedział czego chcesz.

Jak kupi K20 to już na szkła nie będzie miał, skoro obecnie budżet ma określony.
 
pentaxuser  Dołączył: 21 Sie 2008
Przemysl ta K10. Jest bardziej dynamiczne od K200. Po pewnym czasie nawet amator zauwazy brak niektorych przyciskow.
Fajnie by bylo gdyby puszki K100 i 200 mialy konfigurowalna cala klawiszologie np: wciskamy przycisk Av i strzalka w gore i wybieramy tryb pomiaru swiatla, Av i w dol wybor Af, no ale trzeba sie przyzwyczaic do tego co jest bo i tak jest ok.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pentaxuser napisał/a:
Przemysl ta K10. Jest bardziej dynamiczne od K200
- tak?
Proponuje przeczytac co napisales :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Proszę w postach dyskutować o K200D i K20D. Inne konfiguracje były poruszane na forum.
Zostawiłem ten wątek, bo jak na razie nie było takiego tematu.
Inne już były.
link
link
link
 

dominicus  Dołączył: 01 Paź 2008
Blesso napisał/a:
Jesli wiec za 1400zl masz zestaw startowy : K200+kit II + grip + ladowarka(?) to jest to dobra cena za ten zestaw.

Rewelacyjna, ale raczej mało prawdopodobna.
Tu jest bardziej realna http://www.cyfrowe.pl/apa...-energizer.html i jeszcze torba GRATIS!!! :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dominicus napisał/a:
Rewelacyjna, ale raczej mało prawdopodobna.
Nie napisał, że kupi ten komplet z Polsce.
 

dominicus  Dołączył: 01 Paź 2008
argawen napisał/a:
Nie napisał, że kupi ten komplet z Polsce.

W takim razie zwracam honor :-)
 

Bodo  Dołączył: 23 Paź 2008
Sprostowanie.
Wczoraj kupiłem ka2setke. Kupiłem ją w Fotostradzie po zniżce i minus Vat.
Dlatego będzie 1.4 tyś.
Narazie jestem zadowolony bo menu i wszystkie ustawienia bardzo mi pasują.
Po 2 godzinach zabawy z instrukcją w ręku mogę powiedzieć że obsługa tego aparatu jest dla mnie prosta.
Teraz pozostaje mi tylko poszukać szkieł.
Chyba najpierw kupie coś jasnego np. 28-75/2.8, później sprzedam kita i pójdę w coś dłuższego.
Koejny etap to zbieranie na lampe, jasną stałkę i szeroki kąt.
Dobra kolejność??
Dziękuje wszystkim za cenne rady i udzial w dyskusji.
Pozdrawiam (już jako użytkownik Pentax-a Ka2setki :-) )
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
Bodo napisał/a:
Dobra kolejność??

My Ci nie powiemy co chcesz fotografowac.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Bodo gratuluję i zyczę dużo radości z nabytku.
Bodo napisał/a:
Chyba najpierw kupie coś jasnego np. 28-75/2.8, później sprzedam kita i pójdę w coś dłuższego.
Koejny etap to zbieranie na lampe, jasną stałkę i szeroki kąt.
Dobra kolejność??
zamiast 28-70/75 f2.8 sugerowałbym raczej jakieś szkło niepełnoklatkowe z zakresu 16/17/18-50 f2.8 (ale się tych zakresów porobiło :-P ).
Szeroki kąt jest bardzo przydatny.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
jakieś szkło niepełnoklatkowe z zakresu 16/17/18-50 f2.8 (ale się tych zakresów porobiło :-P )

A nawet 16/17/18-50/55/70 2.8 :p
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Bodo

Tylko weź pod uwagę, że to 28-75 jest pod pełną klatkę i na k200 może zrobić się już trochę wąsko jak na podstawowy obiektyw, więc kita nawet nie masz po co sprzedawać, bo cena mało opłacalna, a przyda ci się szeroki kąt. No chyba, że kupisz obiektyw odpowiadający ogniskowym kita, ale z jaśniejszym światłem.
Bo rozumiem, że pisząc "szeroki kąt" chodziło ci o coś pokroju 10-20?

[ Dodano: 2008-10-26, 09:44 ]
Nie ma to jak na chwilę zostawić otwarty wątek, żeby później coś dopisać, zaraz ktoś Cię ubiegnie :oops:
:-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Proponuje dyskusje o szkłach przenieść do innego działu. Wątków o tych szkłach jest pełno na forum.
W tym wątku pozostawić dyskusje na temat K200D vs K20D.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach