ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Jak regenerować akumulatory li-mh?
Właśnie. Jak w domowych warunkach można zregenerować akumulatory tego typu?
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
kupić nowy zestaw :-D
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Kupić ni mogę bo to nie moje... Rozładowywanie i ładowanie w ładowarce trwa niesamowicie krótko... kilka godzin....
 
wajdzik  Dołączył: 25 Paź 2008
To jest podana metoda z zamrażalnikiem:
http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=95438

Przy bateriach do telefonów ten sposób działa, ale daje efekt krótko trwały (po kkilku ładowaniach bateria pononie traci swoją moc)
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
ubeuszek napisał/a:
Właśnie. Jak w domowych warunkach można zregenerować akumulatory tego typu?

uzyć ładowarki bc-700 albo bc-900 w trybie refresh
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Niestety takiej fajnej nie posiadam. Mam coś o nazwie "EMOS MW 8168 GS" Pierwsze discharge nic nie dało. Za 3 razem dopiero zauważyłem różnice i trzymają już duuużo lepiej...
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
hamster wszystko zależy od aku.
W moim przypadku ładowarka pomogła tylko nielicznym. Jak masz mocno zajechane, stare, przegrzane lub uszkodzone to nic nie zrobisz
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
ubeuszek napisał/a:
Za 3 razem dopiero zauważyłem różnice i trzymają już duuużo lepiej...

Refresh w BC-700 trwa około tygodnia - proces ładowania/rozładowania kończy się w momencie, gdy ładowarka już nie widzi poprawy pojemności... ale lepiej jest kupić nowy akumulator bo ze starego już nie da sie zrobić nówki ;)
 
paweł p  Dołączył: 20 Lis 2008
Szumak napisał/a:
Refresh w BC-700 trwa około tygodnia

czyli w BC-900 pewnie też, czy po tym czasie ładowarka wskazuje FULL, czy ładuje/rozładowywuje w kółko ?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
FULL
 

Matey3000  Dołączył: 14 Paź 2007
U mnie recyko czy jajkos tam, 900 odswiezala 4 dni.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Szumak napisał/a:
Refresh w BC-700 trwa około tygodnia

jakie jest zużycie prądu w tym czasie? Czy faktycznie nie lepiej kupić nowy komplet?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
l_uka napisał/a:
Szumak napisał/a:
Refresh w BC-700 trwa około tygodnia

jakie jest zużycie prądu w tym czasie? Czy faktycznie nie lepiej kupić nowy komplet?

Nie aż tak duże - zasilacz ma wydajność 12W. Zresztą czas zależy od tego, jak bardzo akumulatory są "zjechane". Ja niedawno odświeżałem Sony 2400 za pomocą BC900 i trwało to 3 dni.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Jeżeli akumulator nie był używany przez kilka miesięcy, ale nie rozładował się poniżej 0,9 V, a jedynie utracił pojemność - można próbować odświeżania. Jeżeli utracił pojemność w normalnej pracy - nic już nie zrobisz.

Pomijając pojemność pogarszają się inne parametry, zwłaszcza rośnie prąd samorozładowania i opór wewnętrzny, więc ogniwo i tak nadaje się co najwyżej do zabawki lub radia :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach