pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
Metalowy korpus z AF
Witam Państwa.
Mam takie pytanie: Czy Pentax wyprodukował kiedyś metalowy korpus z AF? Generalnie zależy mi na wysokiej jakości wykonania połączonej z AF, bez zbędnych bajerów jak programy tematyczne, czy podświetlany ekranik, a nie znam za bardzo historii korpusów tej marki.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na tej stronce można sobie przejrzeć wszystkie korpusy wyprodukowane przez Pentaxa.
link
 

pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
chyba nie znajdę tego czego szukam :( Mażyłby mi się taki K1000 z AF :)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
pisar napisał/a:
chyba nie znajdę tego czego szukam :(

MZ-S
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
l_uka napisał/a:
MZ-S


Poszedł wczoraj jeden na Allegro za 1360zł o-|
 
krzychu  Dołączył: 30 Sie 2006
Wyprodukował: ME-F
tylko troszkę mało szkieł z AF-em do niego pasujących ;)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
krzychu napisał/a:
Wyprodukował: ME-F
To nie korpus z AF. Raczej szkła sa z silnikiem :-P .
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Cytat
tylko troszkę mało szkieł z AF-em do niego pasujących ;)

Jest tylko jedno takie szkło i nie jest to taki AF jaki znamy ze współczesnych lustrzanek, a po za tym ME-F nie jest metalowy.

[ Dodano: 2008-10-26, 19:56 ]
argawen napisał/a:
Raczej szkła sa z silnikiem

Prawie SDM :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Prawie SDM :mrgreen:
Tylko nie pisz, że SDM jest tak szybki jak ten wynalazek Pentaxa sprzed lat :mrgreen:
 
krzychu  Dołączył: 30 Sie 2006
Zdano napisał/a:

i nie jest to taki AF jaki znamy ze współczesnych lustrzanek



No właśnie, a czym się różni poza tym że styki w innym miejscu a w obiektywie prawie SDM i to z własnym zasilaniem?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
krzychu napisał/a:
a czym się różni

Po za tym, że dużo szybciej wyostrzysz ręcznie i to w każdych warunkach to niczym się nie różni. W praktyce raczej go się nie da wykorzystać, chyba że fotografujesz słup lub pień drzewa.
 

pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Nigdy nie słyszałem o MZ-S, ale czytając w internecie na temat tego body mimo tego, że jest to chyba najbliższa konstrukcja, która pasowałaby mi do moich wymagań, to jednak to nie jest to. Cena nie gra roli, bo docelowo ma to być wymiennik średniego formatu (RZ 67), główna wada jak dla mnie to rozmiar. Mi się marzy body, z najprostszym pomiarem światła, z trzema programami ekspozycji (M, AV, TV) i z AF. Miałem nadzieję, że Pentax znany z minimalizmu wyprodukował coś na kształt świetnego K1000 z tymi opcjami. Myślałem też nad *ist, bo pomimo wszystkich bajerów jest bardzo mały i nie rzuca się w oczy, tylko że tego body to ze świecą szukać gdziekolwiek, szczególnie czarnej wersji :(

[ Dodano: 2008-10-26, 20:55 ]
PS. (tak trochę off topic) Jestem fanem wszystkich nowinek analogowych w czasach fotografii cyfrowej. Próbował ktoś z was robić zdjęcia Kodakowym Ektarem 100?

[ Dodano: 2008-10-26, 21:20 ]
Chociaż z trzeciej strony, patrząc na to jakie ceny teraz osiąga Pentax 645 na allegro, może jednak nie zrezygnuję z średniego formatu. Podarowałbym sobie AF, a za ten zestaw co mam do mamiyi to kupiłbym dobre body i do tego jeszcze ze 2 obiektywy. No i zawsze to jest średni format! Mam nadzieję, że w miarę kompaktowy :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
pisar napisał/a:
No i zawsze to jest średni format! Mam nadzieję, że w miarę kompaktowy :)


Tak, korpus wazy odrobine wiecej niz Nikon F5 a klatka 2,7x wieksza:-)

Pzdr
Spinner
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Spinner napisał/a:
korpus wazy odrobine wiecej niz Nikon F5

Ech,bez przesady ;-) .tref nie jest jakimś Pudzianem ;-) i daje radę taszczyć w terenie i to z dodatkową optyką.Macałem dokładniej na Roztoczu,i jest może tylko troche cięższy od Z1p z gripem i sigmą 2,8/28-70(może dlatego,że go nie nosiłem dłużej :evilsmile: ).
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Hmmm... a gdzie tutaj przesade widzisz...? Moj post byl pochwałą 645-tki... może za mało czytelną?

A co do Pudzian vs Tref to masz absolutna racje... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
Tak! Teraz widzę, że Pentax 645 to jest dokładnie to czego szukam. Pozdrawiam!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach