dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Olympus E-30
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A ja wiem :-? Mi się tam E-400 najbardziej podoba z Olympusów.
Ale ten nowy kit 14-54 w końcu zrobili jaśniejszy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Ale ten nowy kit 14-54 w końcu zrobili jaśniejszy.

To jest zmodyfikowany kit od E-1, takie światło miał od początku.
http://www.olympusclub.pl...-54mm_1:2.8-3.5
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Fajny ten olek. Jakby K30D miał takie parametry (nie koniecznie obracany wyświetlacz i matryca 4/3) to chyba było by to.
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Dokładnie tak. Tylko ceny szkieł do 4/3 są niefajne.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
cynamonowy napisał/a:
Tylko ceny szkieł do 4/3 są niefajne.

no ale jakosciowo podobno lepszych w tej chwili nie ma.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Ja widzę przede wszystkim niestrawną matrycę i jeszcze bardzie niestrawny wizjer.

Nie wiem jak e-30 ale e-510 nie przypadł mi do gustu kompletnie gdy go sobie testowałem.
Podoba mi się jedynie wyświetlanie 2 zdjęć do porównania szybkiego szczegółów - u mnie muszę przełączać zdjęcia i machać powiększeniem . Oprócz tego widział bym jeszcze w Pentaxie szybki podgląd z Alfy700 (pasek zdjęć na gorze i pełne zdjęcie na dole) z jej ekranem :D

Z tego co zaobserwowałem to widzę tendencję wciskania Olka klientowi którzy aż krzyczy ze jest amatorem, we wszelkiej maści marketach.
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
l_uka napisał/a:
jakosciowo podobno lepszych w tej chwili nie ma.


To fajnie że olek sie stara pod względem jakości, ale obok drogich szkieł o super jakości powinno byc tez miejsce na dobre i tańsze. No i mniej jest kundelków dla olka. Takie odnosze wrażenie po przejrzeniu na szybka skąpca.
Stałek jest mniej. Nasz FA 50/1.4 to wydatek z grubsza okolo 900pln. Dla 4/3 jest szkło i to całkiemk fajne i pewnie sporo lepsze od naszej 50-tki ale ja chciałbym tez cos o jakości i cenie naszego FA.
A FA ma jeszcze ta przewagę, że można go sobie do pleśniaka podpiąć a ze szkłami pod 4/3 to juz chyba nie bardzo.

Pisze to z pozycji amatora który fotki robic lubi, coraz lepiej mi to wychodzi, ale jest to tylko moje hobby i nie zamierzam na nie przeznaczać takich kwot jakie proponuje 4/3 Dlatego moim zdaniem wszystkie inne systemy są dużo bardziej przyjazne fotoamatorom. Bo bycie amatorem nie oznacza przecież posiadanie tylko kitowego obiektywu.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
cynamonowy napisał/a:
Dla 4/3 jest szkło i to całkiemk fajne i pewnie sporo lepsze od naszej 50-tki ale ja chciałbym tez cos o jakości i cenie naszego FA.

Ee, przecież jeszcze jest naleśnik Olympus ZUIKO DIGITAL 25mm F2.8 Pancake za niecałe 700. Nie przesadzajmy, stałka 2.8 nie jest aż taka grobowo ciemna. No i 50/2 Macro za 1600.
Jest też Sigma 24mm f/1.8 EX oraz Sigma 30mm f/1.4 EX, obie po 1.5kzł.
Jest wybór, jak widać. A ceny, powiedziałbym, są porównywalne do innych systemów.
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Eee tam 2.8 to nie to samo co 1,4 :-P . Mnie sie wydaje że jest tego mniej i jest drożej, jakoś tak sie zadomowiłem u P, że nijak nie moge odnaleźć w innych systemach :-)
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
cynamonowy napisał/a:
Dokładnie tak. Tylko ceny szkieł do 4/3 są niefajne.


to zależy jakich, są szkła w dobrej cenie:
Zuiko 35/3,5 makro kosztuje 700-800zł nówka (ekw. 50mm na aps-c)
Zuiko 50/2 makro kosztuje 1300zł (ekw. 75mm na aps-c)
Zuiko 70-300/4-5,6 kosztuje 900-1000zł (ekw. 105-450 na aps-c)
a to nie wszystkie
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
wyrwiflak napisał/a:
Zuiko 35/3,5 makro ... ekw. 50mm na aps-c

Cytat
Zuiko 50/2 makro ... ekw. 75mm na aps-c

Cytat
Zuiko 70-300/4-5,6 ... ekw. 105-450 na aps-c

W Olympusie?
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
wyrwiflak, jak rany, jak zacząłeś przeliczać ogniskowe 4/3 na APS-C to mi w pierwszym momencie oczy wypadły :shock: :-D
To jakiś nowy trynd jest ? Do tej pory wszyscy mówili o ekwiwalentach dla 35mm ...
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Witam

Co do szkieł to w olku to tez są i szkła budżetowe, co prawda nie są super jasne, ale naprawdę jakość jest pierwsza klasa(jak ktoś wspomniał olek dba o jakość) tutaj lista: http://www.olympusclub.pl...title=Obiektywy

E-30 zapowiada się świetnie, wizjer ma mieć trochę mniejszy od E-3, ale i tak to narazie gdybania (napewno jest większy od E-510/520) zresztą modele E-4xx i E-5xx mają tunelik co zresztą wiadomo nie od dziś, może na dniach ktos zajrzy do środka ;) ,matryca no wiadomo, matryca...

Co do systemu to każdemu pasuje co innego, kazdy ma plusy i minusy, każdy jest dobry.

Pozdrawiam

Aha szkiełko 9-18 jest klasa ;)

cynamonowy, Olek tez ma tanie szkła i ofertę dla amatorów. Nie ma mega wyboru jak to u innych, ale szkła są świetne i pokrywają wszystkie zakresy.
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
bo w Olku jest crop x2 a nie jak u nas x1.5
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
Ja nie mam nic do olka, a nawet lubię. Tata ma Olka E-500 i sobie chwalił dopuki nie padł (od zamoczenia/zawilgocenia).
Może moje wnioski na temat olka może biorą się z tego, że używam pentaksa i sprzęt olka przeglądam tylko pobieżnie z nudów i jak coś nowego olek wypuści. Obecnie sie zainteresowałem, bo olek wypuściił nową puszke i zacząłem sobie szukac szkła dod siebie z systemy 4/3 i nic poza tą 25/f1.4 nie znalazłem. sądziłem, że tak jak w innych systemach jasna stałka 50mm jest raczej tania. A tu zonk.
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
cynamonowy, no niestety stałki są, ale tanio nie dostaniesz, ludziki na to marudzą od dawna. w okolicach 1,3-1,5k masz sigme 30/1.4
 

cynamonowy  Dołączył: 16 Lip 2007
To ja już wolę szkła pentaksa, jakości pentaksa i w cenie pentaksa.
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
cynamonowy napisał/a:
Obecnie sie zainteresowałem, bo olek wypuściił nową puszke i zacząłem sobie szukac szkła dod siebie z systemy 4/3 i nic poza tą 25/f1.4 nie znalazłem. sądziłem, że tak jak w innych systemach jasna stałka 50mm jest raczej tania. A tu zonk.


Jeśli masz na myśli inne systemy nie-FF to szkło Leiki należy porównywać do cen 35/1,4 w świecie aps-c. Jasna 50mm daje nawet na aps-c zupełnie inny kąt widzenia a więc i zastosowanie.

Przeliczałem ekwiwalenty na aps-c żeby wskazać jak to wygląda użytkowo w porownaniu z aps-c chyba że ktoś chce porównywać system 4/3 z analogowymi kliszowymi pentaxami pełnoklatkowymi...
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
ja z olympusami mam tyle wspólnego z co mercedesami, czyli nic... jednak tak sobie myślę, że porównywanie FA 50/1.4 do podobnych, aczkolwiek ciut ciemniejszych szkieł 4/3 kompletnie mija się z celem.

Wiadomo że 2,8 to nie jest grobowa ciemność ale głębia ostrości tu a tam to zupełnie co innego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach