rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
[rybysferyczne] dobre zlego poczatki xD
01. wziete podczas koncertu kejti meluy w polsce, warszawa, hala kongresowa


02. molo, sopot


03. kolezanka sie chowa za stolem, wstydliwa ;-)


04. tzw. abstrakcja, element dekoracyjny: kot egipski


05. starowka gdanska, para milych staruszkow karmi tzw. ptactwo


06. "gdzie spaly wilczki dwa, zupelnie slepe jeszcze"... osrodek wypczynkowy w przysuchej.


07. troche strita, juz zamieszczalem ale podoba mi sie w szczegole wiec...


08. j.w. zawod - strazak.


09. i znow kolezanka... z cyklu 'pjur abstrakszyn' :lol: ;-)


10. i na koniec portret
[img]

jestem poczatkujacym i prosze mowic co robie zle. dzieki.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
01 bardzo!
04 przyjemne, gdybys tylko zdjął trochę żółci
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
2 na "tak", a ta 9 - w jakim celu jest kolor?
 
rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
w celu dekoracyjnym.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
1 podoba mi się pomysł, fajnie wyszło
2 apetyczne ;-)
3-4 balans bieli moim zdaniem zawiódł
5-8 nic ciekawego moim zdaniem, zresztą na streecie sie nie znam
9 nie mogę sobie wyrobic zdania, ale to chyba dobrze bo świadczy, że zdjecie absorbuje uwagę
10 za mdłe moim zdaniem

dodam, że kolezanka fajnie pozuje. duzo ekspresji w tym jest i takiego naturalnego uroku. ma ładne oczy :-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
rybysferyczne napisał/a:
w celu dekoracyjnym

to jak tak, to nie leży - łudziłem się, że coś ma być tak przekazane, czego nie dostrzegłem
ale na 80% miałem właśnie takie wrażenie, że to raczej zabawa techniką

Moim zdaniem z tymi zabiegami-kolorowankami trzeba uważać i tylko używać jak uzasadnione (jakieś wzmocnienie treści, jak np. u Spielberga dziewczynka z czerwonym płaszczykiem, a potem w obozie zagłady sam plaszczyk - mocno działało).
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
a ja jestem zupełnie przeciwny kolorowankom nawet u Spielberga ;) wóz albo przewóz albo kolor albo bw
 
rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
SQ6GIT napisał/a:
rybysferyczne napisał/a:
w celu dekoracyjnym

to jak tak, to nie leży - łudziłem się, że coś ma być tak przekazane, czego nie dostrzegłem
ale na 80% miałem właśnie takie wrażenie, że to raczej zabawa techniką

Moim zdaniem z tymi zabiegami-kolorowankami trzeba uważać i tylko używać jak uzasadnione (jakieś wzmocnienie treści, jak np. u Spielberga dziewczynka z czerwonym płaszczykiem, a potem w obozie zagłady sam plaszczyk - mocno działało).


dzieki, cenna uwaga.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
4. Ma coś w sobie co przyciąga, a taka kolezanka to skarb.
 
rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
dodaliscie mi odwagi, leci kontynuacja motywu i pare nowszych fotek:


11. :mrgreen:


12. na kanapie


13. na kanapie II


14. tzw. perspektywa nozna ;)


15. zmiana klimatow na bardziej militarne


16. jw


17. heweliusz wielkim astronomem byl :)


18. deja vu


19. cos sie swieci


20. julka, lat 8


i to narazie tyle... no moze jeszcze jako zalcik:



;-)
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Najbardziej podoba mi się.... zmiana klimatów :) Zaskoczyło mnie przejście z perspektywy nożnej do gąsiennicowej :) Z serii chyba jedenastka mi najbardziej podeszła: fajny pomysł.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
13 - ten Mikolaj w tle to specjalnie...? Hmm niezaleznie od odpowiedzi i tak jestem na nie dla swietego;).
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Patrzę na te foty i patrzę i jeszcze raz patrzę.. i takie mi do głowy przychodzi pytanie... "ale o co chodzi?!"
Zdjęć od czorta.. bajzel totalny, zmiany tematu w jednym wątku 3 razy... na czym się skupić, co napisać, co ocenić?
Co chciałeś pokazać?
Jak Ci to ocenić? Zdjęcia.. od świetnej 1-ki, przez niunia-foto do... kiepskich zabaw z zoomem i kolorowankami.
Zrób selekcję, wybierz co jest warte pokazania, weź koleżankę w plener, albo się przyłóź do jej sportretowania w pomieszczeniu, bo można z niej dużo wyciągnąć. Na razie to mam wrażenie, że to fascynacja cyfrą i pstrykanie bez większego ładu i składu.
 
rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
Cytat
mam wrażenie, że to fascynacja cyfrą i pstrykanie bez większego ładu i składu.


winszuje psychologicznego zmyslu drogi kolego, trafiles w samo sedno. na pewno co do fascynacji cyfra, co do ladu i skladu po trosze tez, a po trosze to jest tak, ze bedac uzytkownikiem aparatu marki pentax znalazlem to oto forum i chcialem sie podzielic przekrojem tego co udalo mi sie sfotografowac przez te pare miesiecy uzytkowania nowego sprzetu, a co uznalem za warte pokazania.

Cytat
Co chciałeś pokazać?
Jak Ci to ocenić? Zdjęcia.. od świetnej 1-ki, przez niunia-foto do... kiepskich zabaw z zoomem i kolorowankami.


co chcialbym pokazac? nie mam jak narazie ulubionego tematu lub stylu. mowisz ze ten zoom i kolorowanki niefajne sa?

Cytat

13 - ten Mikolaj w tle to specjalnie...?


nie, ale robi, co nie? :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Arti nie przesadzaj. To jest radosne pstrykanie, jak nazwa kapeli z Wałbrzycha Razturaztam... Tyle, że 13, jak dla mnie, to raczej do prywatnego albumiku; koleżanka - skarb, ale w takiej pozie przypomina mi rysunkowy dowcip Mleczki, gdzie inteligencik stara się kulturalnie zaprosić panią na kolację, a ona pyta: "a potem będzie mnie pan chciał wydymać?". ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
a 18 do tematu "Pary" - marsz!
 
rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
Cytat
Tyle, że 13, jak dla mnie, to raczej do prywatnego albumiku; koleżanka - skarb, ale w takiej pozie przypomina mi rysunkowy dowcip Mleczki, gdzie inteligencik stara się kulturalnie zaprosić panią na kolację, a ona pyta: "a potem będzie mnie pan chciał wydymać?". ;-)


nie bardzo rozumiem po co mialoby isc do prywatnego albumu, neglizu zadnego nie ma, jest troche seksu, mikolaj w tle, nie wiem co ci nie pasuje ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
cypis napisał/a:
Arti nie przesadzaj.

Przeczytałem swoją wypowiedź jeszcze raz i jeszcze 2 razy i nie widzę, gdzie miałbym przesadzać. Samą prawdę wg mnie napisałem...
rybysferyczne, cholerną sztuką i trudnością jest właśnie wybranie z gigabajtów plików tego, co warto pokazać. To trudne, wymaga samokrytki, ale to owocuje. Mi jest nawet trudno coś więcej o zdjęciach napisać, bo je niepotrzebnie tak pomieszałeś. No mi się gryzie dziewczyna w pończochach z czołgiem i już.
JAk to fajnie ktoś podsumował kolorwanki, to takie Briney Spears fotorafii, sam sobie odpowiedz, czy chcesz być Britney, czy nie. Zoomy, pstrykactwo itp.. wiesz to pewnie każdy przechodzi fascynację cyfrą, strzela kupe smiechowych kadrów, ale na szczęście większość ich nie pokazuje, bo nie ma czego. Ja w pierwszy dzień testowałem cyfrankę robiąc portrety lalce... ale to mam głęboko schowane... Chcesz nam pokazać swoje osiągnięcia, to się do nich przyłóż, zrób to porządnie, bo zdjęcie ze skopanym WB, i dziewczyną z czerwonymi nogami to trochę mało. Te zdjęcia (niektóe) kwalifikują się do prywatnego albumu, bo nie niosą nic więcej.

[ Dodano: 2008-11-12, 22:46 ]
A z tego co widzę, to masz pod ręką dziewczyny, które zasługują na dobre zdjęcia. Wykorzystaj to, podszkol trochę technikę i walcz.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
11 - fajny pomysł,tylko troche zepsuty tą ćwiatką zegara na ścianie.Łuk oparcia krzesła jeszcze komponuje sie jakos z łukiem grzbietu "kota".
20- dla mnie niezły portret .
Co do reszty z drugiej wrzuty,to Arti ma sporo racji.Nie wszystko z radosnych zabaw aparatem można pokazać.
 
rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
Arti napisał/a:
cypis napisał/a:
Arti nie przesadzaj.

Przeczytałem swoją wypowiedź jeszcze raz i jeszcze 2 razy i nie widzę, gdzie miałbym przesadzać. Samą prawdę wg mnie napisałem...
rybysferyczne, cholerną sztuką i trudnością jest właśnie wybranie z gigabajtów plików tego, co warto pokazać. To trudne, wymaga samokrytki, ale to owocuje. Mi jest nawet trudno coś więcej o zdjęciach napisać, bo je niepotrzebnie tak pomieszałeś. No mi się gryzie dziewczyna w pończochach z czołgiem i już.
JAk to fajnie ktoś podsumował kolorwanki, to takie Briney Spears fotorafii, sam sobie odpowiedz, czy chcesz być Britney, czy nie. Zoomy, pstrykactwo itp.. wiesz to pewnie każdy przechodzi fascynację cyfrą, strzela kupe smiechowych kadrów, ale na szczęście większość ich nie pokazuje, bo nie ma czego. Ja w pierwszy dzień testowałem cyfrankę robiąc portrety lalce... ale to mam głęboko schowane... Chcesz nam pokazać swoje osiągnięcia, to się do nich przyłóż, zrób to porządnie, bo zdjęcie ze skopanym WB, i dziewczyną z czerwonymi nogami to trochę mało. Te zdjęcia (niektóe) kwalifikują się do prywatnego albumu, bo nie niosą nic więcej.

[ Dodano: 2008-11-12, 22:46 ]
A z tego co widzę, to masz pod ręką dziewczyny, które zasługują na dobre zdjęcia. Wykorzystaj to, podszkol trochę technikę i walcz.


dzieki, skorzystam z twoich wskazowek... i obiecuje ze bede grzeczny ;-)

[ Dodano: 2009-01-18, 10:39 ]
pierwszy dzien nowego roku :mrgreen:


most széchenyi'ego


budapeszt z ukrycia


[ Dodano: 2009-02-09, 21:18 ]
za namowa kolegi artiego, zabralem kolezanke w plener :-)

21.


22.


23.


24.


25.


26.


27.


28.


29.


30.


31.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach