Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
rybysferyczne, jak dodajesz nowy post do starego to się wątek nie podbija i ginie to w czeluściach... nikt nie zauważy...
rybysferyczne napisał/a:
za namowa kolegi artiego, zabralem kolezanke w plener

I to Ci się bardzo chwali! 8-)
No to tyle chwalenie... :evilsmile:
Po pierwsze, rób jeszcze większą selekcję. Tych zdjęć jest za dużo. Zanim Ci o każdym napiszę to w połowie mnie lenistwo zeżre. POza tym nie wszystkie są warte pokazania i to psuje odbiór całości. Wybiorę kilka, ok?
21, troche nieszczęśliwie uciąłeś i zbyt duża GO. i jakoś tak na cz-b to chyba zbyt szare, ale mam LCDka tutaj tylko.
Generalnie masz chyba tendencję do kadrów walących się w prawo, nie wiem czemu ale spójrz 28, 29, ze o 31 nie wspomne, bo to cud, ze dziewczyna nie wypadła...
22,23,24 do skasowania... no gdzieś Ty ją posadził?! Pasuje Ci taka dziewczyna, z wachlarzem do tego ośrodka dla trudnej młodzieży czy co tam straszy z tyłu?! eee no...
29, kadr się wali, krew z ręki się leje, obróbka jakaś.... a mi się kurde podoba, ale chyba za to spojrzenie.
Nie panujesz też nad światłem, takie ostre słońce jest trudne, musisz uważać, na 31 przejarałeś tło, że aż oczy bolą. Może na początek powalcz przy lekko przychmurzonym niebie, w cieniu, takie światło jest bezpieczniejsze.
Zwracaj też uwagę na GO, to podstawa przy tego typu zdjęciach, zobacz jak źle wyglądają te konary tuż za głową.
I się chyba znowu powtórzę... Ta dziewczyna zasługuje na dobre zdjęcia! Masz je jej zrobić, bo jak nie... i niech to będzie motywacja do dalszej pracy. Bo widzę, że chyba wyciągnąłeś dobre wnioski i idziesz w dobrą stronę. Nie pogniewałeś się na mnie, a nawet poprosiłeś o komentarz.
A powiem Ci jeszcze jedną rzecz... mam cholerną ochotę "zmierzyć" się z Twoją modelką... :evilsmile: daleko nie jest, a może PPD?
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
03, 04, 14 i 31 zwracają największą uwagę na siebie w moich oczach. Pomysł na nich i kadrowanie mi się podoba. Może cierpią na pewne niedoróbki ale i tak jest dobrze. Pozostałych jest jakby za dużo i zbyt przypadkowo.
 
rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
dzieki za odpowiedz.

Cytat
Po pierwsze, rób jeszcze większą selekcję. Tych zdjęć jest za dużo. Zanim Ci o każdym napiszę to w połowie mnie lenistwo zeżre. POza tym nie wszystkie są warte pokazania i to psuje odbiór całości.


z dzisiejszej sesji zrobionych zostalo jakies 80 zdjec. za duzo? wybralem 11 i mam jeszcze pare, ktorych nie wstyd byloby mi pokazac.

Cytat
21, troche nieszczęśliwie uciąłeś i zbyt duża GO. i jakoś tak na cz-b to chyba zbyt szare, ale mam LCDka tutaj tylko.


uciete niefortunnie fakt, co do GO to efekt byl zamierzony - masz tam taki tunel z drzew, chcialem zeby bylo 'matrixowo'. to jest cz-b, wyglada szaro bo zle zmierzylem swiatlo i jedyne co dalo sie zrobic z tym zdjeciem to zwiekszyc kontrast i przeprawic na cz-b.

Cytat
Generalnie masz chyba tendencję do kadrów walących się w prawo, nie wiem czemu ale spójrz 28, 29, ze o 31 nie wspomne, bo to cud, ze dziewczyna nie wypadła...


no tu nie rozumiem krytyki zupelnie, chociaz przypuszczam ze perfekcjonizm i pedantyzm dodatnio koreluje z tendencja do korzystania z centralnych kadrow :evilsmile:

Cytat
22,23,24 do skasowania... no gdzieś Ty ją posadził?! Pasuje Ci taka dziewczyna, z wachlarzem do tego ośrodka dla trudnej młodzieży czy co tam straszy z tyłu?! eee no...


:oops:

Cytat
Nie panujesz też nad światłem, takie ostre słońce jest trudne, musisz uważać, na 31 przejarałeś tło, że aż oczy bolą. Może na początek powalcz przy lekko przychmurzonym niebie, w cieniu, takie światło jest bezpieczniejsze.
Zwracaj też uwagę na GO, to podstawa przy tego typu zdjęciach, zobacz jak źle wyglądają te konary tuż za głową.


ok.

Cytat
I się chyba znowu powtórzę... Ta dziewczyna zasługuje na dobre zdjęcia! Masz je jej zrobić, bo jak nie... i niech to będzie motywacja do dalszej pracy. Bo widzę, że chyba wyciągnąłeś dobre wnioski i idziesz w dobrą stronę. Nie pogniewałeś się na mnie, a nawet poprosiłeś o komentarz.
A powiem Ci jeszcze jedną rzecz... mam cholerną ochotę "zmierzyć" się z Twoją modelką... :evilsmile: daleko nie jest, a może PPD?


jeszcze raz dzieki za uwagi, wezme sobie do serca. nieprzemyslane kadry moge troche usprawiedliwic pogoda, bo kolezanka w sukieneczce a tu 0 stopni, woda zamarza - trzeba sie spieszyc i ogolnie nerwowo troche. popracuje nad swiatlem i GO. zastanawiam sie tez nad kupnem lepszego obiektywu (portretowego), bo ten kitowy nie spelnia moich oczekiwan. moglbys jakis polecic?

ps: PPD?
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Bardzo ładna modelka i ładne zdjęcia. Nie wszystkie, ale generalnie podobają mi się Twoje fotki. Nie wszystkie ocenię bo jest ich sporo. Skupię się na ostatniej serii. Moim zdaniem najlepsze zdjęcie to 29. Wyjątkowo ładnie uchwyciłeś modelkę a i dziewczyna pięknie pozowała w tym kadrze. Widać tu wszytko co w niej piękne i to mi się bardzo podoba. Głębia ostrości też niezła, choć gdyby była ciut mniejsza też bym się nie pogniewał :) Całkiem fajny pomysł miałeś z fotką 21. Przyjemne ustawienie, ale znowu trochę mniejszą głębię ostrości bym tu widział, żeby drzewa trochę się rozmyły. Najsłabsze zdjęcie to 26. Widać na pierwszy rzut oka - odstaje od reszty a modelka ma niezbyt ładną pozę. Moim zdaniem dziewczyna ma ładne, smukłe nogi. Pomyśl jak to ująć w następnej sesji ;) Na 31 dobrze kombinowałeś ze scenerią, ale kadr jest krzywy. Podoba mi się jednak pomysł na pokazanie modelki w takim otoczeniu. Poza też ciekawa.
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Witaj rybysferyczne! Zapoznałem się z Twoimi fotoami i powiem najogólniej, że wg mnie masz spory potencjał. Kilka naprawdę fajnych zdjęć pokazałeś (bardzo podchodzi mi nr 5 - zjdęcie staruszków. Ładna modelka i na kilku zdjęciach fajnie pokazana - np. na 9 - tylko szkoda, że eksperymentujesz tu zdejmowaniem koloru i pozostawianiem go na wybranych obiektach... 10 - fajny kadr. 12 - lekko erotyczna - bardzo takie lubię. Z drugiej strony niektóre zdjęcia pokazujesz z niezrozumiałych powodów - vide street ze strażakiem czy to podwozie pojazdu gąsienicowego... Nic w tym złego, że niektóre zdjęcia są słabsze, każdy robi takie, jednak warto dokonywać starannej selekcji. Chętnie zobaczę kolejne prace, również te z Twoją modelką :lol:
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Obejżałem wszystkie Twoje fotki i skupię się na tych które nie podeszły mi - seria domowa w przewadze pomarańczowych kolorów oraz dwa zdjęcia z serii "wachlarzowej" :) gdzie Twoja modelka wygięta jest w jakiś taki nienaturalny sposób. Dodatkowo Heweliusz i pomnik - słabe zdjęcia. Reszta fajna a zwłaszcza zdjęcie 28 i 29
 
rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
dziekuje bardzo za komentarze.

Cytat
Na 31 dobrze kombinowałeś ze scenerią, ale kadr jest krzywy. Podoba mi się jednak pomysł na pokazanie modelki w takim otoczeniu. Poza też ciekawa.


tez mi sie podoba to zdjecie, chyba jedno z najlepszych w tej serii - kadr krzywy bo balansowalem na sliskich kamulcach :mrgreen:

Cytat
Kilka naprawdę fajnych zdjęć pokazałeś (bardzo podchodzi mi nr 5 - zjdęcie staruszków.


o, bardzo mnie cieszy ze zwrociles uwage na to zdjecie (chyba jako jedyny), bo podoba mi sie szczegolnie.

Cytat
szkoda, że eksperymentujesz tu zdejmowaniem koloru i pozostawianiem go na wybranych obiektach...


ok.

Cytat
niektóre zdjęcia pokazujesz z niezrozumiałych powodów - vide street ze strażakiem czy to podwozie pojazdu gąsienicowego... Nic w tym złego, że niektóre zdjęcia są słabsze, każdy robi takie, jednak warto dokonywać starannej selekcji.


problem w tym ze brakuje mi troche umiejetnosci spojrzenia na nie 'obiektywnym' okiem i wiekszosc wydaje mi sie godna uwagi :-P

Cytat
dwa zdjęcia z serii "wachlarzowej" :) gdzie Twoja modelka wygięta jest w jakiś taki nienaturalny sposób.


jedno to pewnie 27, a drugie?


i jeszcze trzy dodatkowe i raz jeszcze zapytam: zbedny czy niekoniecznie zbedny upload?

32.


33.


34.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
miałem na myśli jeszcze zdjęcie nr 30 - tam ręka modelki też nie wygląda naturalnie...
 
rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
BartekKw napisał/a:
miałem na myśli jeszcze zdjęcie nr 30 - tam ręka modelki też nie wygląda naturalnie...


alez skad, seriali brazylijskich nie ogladasz? :evilsmile:
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Z nowej serii 33 jest według mnie najlepsze. Bardzo korzystnie wygląda Twoja modelka gdy rozłoży przed sobą wachlarz :) Jeszcze jedno. Muszę to powiedzieć. Robiąc zdjęcie powinno się cały czas pamiętać o niedoskonałościach ludzi. Tak to już jest, że każdy ma pewne ułomności. Niedobrze gdy zdjęcie je potęguje zamiast dyskretnie ukrywać. Mam na myśli 32. Moim zdaniem zbyt mocno widać szczupłość modelki. Na 34 nie podoba mi się prześwietlenie. Zbyt mocne, jak na mój gust.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Z nowej serii 32 najbardziej mi sie podoba. Na 34 za dużo światła się wkradło.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
rybysferyczne napisał/a:
no tu nie rozumiem krytyki zupelnie, chociaz przypuszczam ze perfekcjonizm i pedantyzm dodatnio koreluje z tendencja do korzystania z centralnych kadrow

tyle trudnych słów w jednym zdaniu... :evilsmile:
Nie chodzi o centralne kadry, niech Cie Manitou broni, ale chodzi o to, że masz krzywe linie w tle, że brak jakiejś równwowagi w kadrze.. Przypatrz się tym fotom i zobaczy czy Ci automatycznie głowa nie zacznie się przekrzywiać. O to chodzi. Obraz "leci" w prawo
rybysferyczne napisał/a:
trzeba sie spieszyc i ogolnie nerwowo troche.

Jak to u nas mawiają , pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł ;-) .. Z plenerem trzeba chyba nieco poczekać na razie, szkoda dziewczyny. Albo zrób zimowy, nie musisz jej rozbierać. Wcześniej postaraj się zaplanować co i jak i gdzie będzie wyglądało, żeby później nie tracić czasu, a potem i tak się przeważnie płynie z rozwojem sytuacji ;-) . Przemyśl kadr, pośpiech będzie widać na fotach.
rybysferyczne napisał/a:
ps: PPD?

Za nieznajomość podstawowego skrótu na forum (no jedengo z ważniejszych) należy się kara samobiczowania rózgami wierzbowymi i polewania ran octem... Zadanie domowe!
rybysferyczne napisał/a:
z dzisiejszej sesji zrobionych zostalo jakies 80 zdjec. za duzo? wybralem 11 i mam jeszcze pare, ktorych nie wstyd byloby mi pokazac.

Za dużo! Z tej sesji, ja chcę max 5 zdjęć.

Kochani, mam lekkie wrażenie, że uroda modelki troszkę "ostrość patrzenia" przytępiła...
Co się stało z ręką na 32?, na 33 dłoń. Na 34 aż biją po oczach te gałęzie z tyłu.. To są niestety błędy focącego.
A i zmniejszaj foty do rozmiaru forumowego, bo potem je automat kaleczy. A modelka i tak super. :evilsmile:
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
arti napisał/a:
roda modelki troszkę "ostrość patrzenia" przytępiła...

Masz rację. Faktycznie dopiero teraz to zauważyłem :)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
kndr napisał/a:
Mam na myśli 32. Moim zdaniem zbyt mocno widać szczupłość modelki.
Można odnieść wrażenie jakby miała amputowana lewa rękę.
 
rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
Cytat
Przypatrz się tym fotom i zobaczy czy Ci automatycznie głowa nie zacznie się przekrzywiać. O to chodzi. Obraz "leci" w prawo


linie krzywe nie da sie ukryc. co do 'obrazu lecacego w prawo' to przeczytalem pouczajaca ksiazke o fotografii w ktorej napisane bylo zeby unikac centralnych kadrow, bo to malo oryginalne :mrgreen:

Cytat

Z plenerem trzeba chyba nieco poczekać na razie, szkoda dziewczyny. Albo zrób zimowy, nie musisz jej rozbierać. Wcześniej postaraj się zaplanować co i jak i gdzie będzie wyglądało, żeby później nie tracić czasu, a potem i tak się przeważnie płynie z rozwojem sytuacji ;-) . Przemyśl kadr, pośpiech będzie widać na fotach.


ok, obiecuje ze trzecie podejscie bedzie git majonez (powiedzenie kolezanki ;-) ). ale poczekam az sie cieplej zrobi coby na spokojnie ja ustawic i skorzystac z ofiarowanych mi dziekczynnie podpowiedzi ;-)

co do PPD to mysle ze za wczesnie dla mnie, podszkole warsztat, jesli bedzie pozytywny fidbek z tego co zamieszczam na forum to jak najbardziej z mila checia.

Cytat
Za dużo! Z tej sesji, ja chcę max 5 zdjęć.


a ile to w standardowej sesji bierzesz zdjec, np. w plenerze takim jak moj? bo moze ja w ogole za duzo cykam jak wariat (80) skoro w twojej opinii niecala 1/10 z tego jest warta uwagi...

byc moze to nie odpowiedni topic, ale jak juz mowilem chce kupic lepszy obiektyw (obecnie kit 18-55 w k10d) - czy moglbys zasugerowac taki dla poczatkujacego do 1000zl, ktory sprawdzalby sie wlasnie w warunkach portretowych?

Cytat
Jeszcze jedno. Muszę to powiedzieć. Robiąc zdjęcie powinno się cały czas pamiętać o niedoskonałościach ludzi. Tak to już jest, że każdy ma pewne ułomności. Niedobrze gdy zdjęcie je potęguje zamiast dyskretnie ukrywać. Mam na myśli 32. Moim zdaniem zbyt mocno widać szczupłość modelki.


powinienem byl zwrocic uwage na lewa reke, ktora nie powinna byc schowana - mysle ze to zalatwilo by sprawe.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rybysferyczne napisał/a:
co do PPD to mysle ze za wczesnie dla mnie, podszkole warsztat, jesli bedzie pozytywny fidbek z tego co zamieszczam na forum to jak najbardziej z mila checia.

Co ci nie odpowiada w połowie maja ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
rybysferyczne, mylisz pojęcia. Kadr inny niż centralny, to nie walący się kadr.. tam w tej książce mądrze pisza.
Ja nie wiem ile Ty masz zrobić zdjęć. Zrób tyle ile potrzeba. Ale zastanów się nad zdjęciem przed a nie po zrobieniu. A jak już zrobisz, to przejrzyj, odrzuć to co trzeba skasować. Przejrzyj jeszcze raz i tak parę razy, aż dojdziesz do tych zdjęć, które naprawdę warto pokazać. Nie wiem ile potrzebujesz czasu, klatek itp na to. Ale wiem że chcę zobaczyć naprawdę najlepsze zdjęcia. A może zdjęcie. Jak mi pokażesz 10 fotek z prawie takim samym ujęciem, to szybko się znudzę i nie zapamiętam raczej żadnego. Kumasz o co chodzi?
Nie wiem też co ty chcesz od terminu PPD...
A o obiektywach to masz tu cały dział, kupę dyskusji, zdjęć. Poszukaj, poczytaj, pooglądaj, zajrzyj na Giełdę.
 
rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
Cytat
Nie wiem też co ty chcesz od terminu PPD..


wystarczy ze ja wiem 8-)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
rybysferyczne, za dużo naraz. Wierz mi, sam tak robiłem, wrzucałem z jednego wypadu wszystkie zdjęcia naraz, a później się dziwiłem, że dlaczego tak mało odpowiedzi i nie odnoszą się do konkretnych zdjęć, na opinii co do których najbardziej mi zależało. Dawaj po 2-3 zdjęcia, nam będzie łatwiej komentować, a Ty dowiesz się więcej :) No i zdjęć wystarczy na dłużej jak nie będziesz dawał wszystkich na raz ;-)

Pozdrawiam
Buczo
 
rybysferyczne  Dołączył: 22 Mar 2008
tak jak chcieliscie, 2-3 zdjecia :-)
niestety musialem zmienic modelke, ta ma coprawda zarost ale talent nie mniejszy niz poprzednia ;-)

mystik ekspirjens


anszyn cywylyzejszyn


crawling up a hill

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach