dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
[dlugas1982] głębokie początki wariacji z k10d
na początek wstawię na szybkości kilka moich pierwszych pseudobokehów
sorki ze bok ma 800 a nie 700, ale później się poprawię (nie chcę mi się teraz zmieniać :)

PENTAX k10d + 18-55
1.


1a.(na marginesie kiedy i gdzie najlepiej stosować Black&White ?)


2. światło z tyłu


3. słońce z przodu


fotki nie szturane (bo i po co, nic ważnego nieprzedstawiają:)

później wstawię coś bardziej określonego tematycznego z mojego ostatniego wypadu (jak znajdę czas:(

na razie niema co sensownego focić w tej mojej angielskiej chatce

niekoniecznie musicie coś teraz pisać bo niema zbytnio co opisywać ;]
pozdrawiam :-B
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Puszka sprawna.
Szkło sprawne.
Black&White najlepiej stosować gdy nie ma kolorów. ;-)
Skoro nie chcesz, to nic więcej nie piszę.
Acha. Co to znaczy: "nie szturane"?
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Hehe, też miałem o to zapytać :-D
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Obstawiam coś w stylu: "bez szczególnej interwencji w programie wywołującym/graficznym", ale to tylko przypuszczenie. ;)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
heh taki podkarpacki gryps :mrgreen:


bez ingerencji programowej to znaczy
zdjecia robione w jpg tylko przyciete

zaraz wrzuce coś wiecej i lepszym klimacie

cos pasujące bardzie do mojej "niedzielnej" muzyczki lecącej w winampie teraz;]

zbyllu
dzięki za info o sprawności sprzętu
soft 1.30 ktoś wgrał :]i tylko machnął 5k fotek więc nie jest źle jak na second hand
i dorzucił kilka szkiełek








[ Dodano: 2008-11-15, 14:21 ]
nadal ten sam sprzęt i szkło
nie ruszałem fotek zbytnio bo mi się nie chce i robiłem je w JPG :(

na razie fotki OUTDOOR jak mnie "nie zjecie" zapodam kilka INDOOR :]
4.


wiem że chyba przepalone na budynku, ale słońce jarzyło niemiłosiernie a to moja pierwsza fotka tego dnia (i w ogóle gdzieś na wypadzie) więc zapomniałem o kilku rzeczach ;-)

5.

dość spory budyneczek, więc trudno wykadrować amatorowi

6.



7.


wydaje się krzywe, ale chyba to przez ogólną perspektywę budynku



tym razem jestem otwarty na opinie co zawaliłem i na co muszę w takich fotkach zwrócić uwagę następnym razem


dzięki i pozdrawiam

i nawiasem mówiąc jak/ czym przycinać fotki(JPEG) żeby nie traciły zbytnio na jakości (ostrości?)ja tymczasem idę w szukajkę w tym temacie

[ Dodano: 2008-11-27, 14:09 ]
akkkkkkk

[ Dodano: 2008-11-27, 14:22 ]
po pierwsze nikt nie wyraża opini o moich fotkach więc walnę focha



potem zapodam kolejne fotki
będzie ich coraz więcej w jednym poście aż ktoś czegoś nie powie bo trochę kulawa ta opcja na forum, że niemożna pisać kilku postów po sobie (wiem anty oftopic i spam funkszyn, ale w niektórych warunkach jest upierdli... :)

8.

[ Dodano: 2008-11-27, 14:25 ]
no i nie mogę edytować nawet swojej edycji sprzed 5 sekund bo pisze ze mineło iles tam tysiecy minut i SIO ! :(

ech ciężka dola byłego sztudenta na emigracji

zaraz wkleje wiecej fotek

[ Dodano: 2008-11-27, 14:59 ]
9.ciut inna tematyka



[ Dodano: 2008-11-27, 15:27 ]
10.




11. a tu ciut inne wyostrzenie "tego samego" ujęcia



ZAPRASZAM do wypowiedzi (jakichkolwiek:)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dlugas1982, nie wal focha tylko wstawiaj foty jak leci :-)
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
dlugas1982, kadry 4 i 5 nie są przepalone ale zbyt ciasne. Budynkom brakuje odrobiny przestrzeni.
6 i 7 niedoświetlone. Przydałoby się więcej detali w cieniach, nawet kosztem nieba bo architektura wydaje się być głównym motywem tych zdjęć. W 7 perspektywa zbyt połamana. Sam kościół byłby OK ale kamienice z lewej psują całość. Wiem, że trudno zmieścić w obiektywie taki ogrom przestrzeni ale trzeba spróbować zwiększyć dystans a jeśli ni ma takiej możliwości, zrezygnować z usiłowania ujęcia całości na rzecz detalu lub fragmentu dla dobra kompozycji.
8. No cóż... Podobnie, jak pierwsze Twoje fotki to jakby przypadkowy strzał. Nie ma w nim nic frapującego. Po prostu rower i śmieci w kącie.
9 to dość przyjemne studium rytmów omszałego dachu. Przyzwoita kompozycja.
W 10 fajny jest układ rytmów płotów i dachów samochodów i nawiązującym do nich ukosem drutów. Między tym pionowy układ drzew, słupów, dudynku i framugi. OK. Trzebaby odrobinę wprostować kadr, żeby piony były pionowe a poziomy poziome. Sepia jakby pasuje do ujęcia przez nieostrą mokrą szybę ale cału motyw nie jest zbyt "romantyczny", żeby tą metodą go podkreślać.
11 – pstryknięte kropelki, bez napięcia i tematu.
Wiem, że trudno powstrzymać się od fotografowania wszystkiego. Sam tak mam. Trzeba jednak spróbować to "wszystko" interpretować i kadrować.
A foch fajny. Twój? :-P
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
@opiszon

jak tylko wroce walne wiecej fotek ;] nołwories
dziex za wpis


@zbyllu

4 i 5 faktycznie ciasne to fakt, ale to kolos budowla i trudno mi było na szybkości coś wyciosać zanim się turyści zebrali w kadrze

6 waliła słoncem i niebem strasznie więc zmniejszyłem kompozycję na rzecz cienia (wiem średnio udane ale to raczej pamiątki niż arcydzieła :)


8 strzał znikąd z braku laku, taki pseudo sam nie wiem co pod domem :)

9. dzięki, mi się te podoba załamanie między tymi płaszczyznami dachu (i bokeh fajnie dość wyszedł)

10. ma coś w sobie, choć dość proste zdjęcie
to ujęcie przez szybę muszę przyznać szczerze, jest tylko przez to, że mi się niechiało wychodzić na zewnątrz bo było wiatrzysko :(

11 tylko dla porównania tego samego kadru tylko z innym ostrzeniem

foch 'ala' GOOGLE :] spodobał mi się
zwłaszcza w odniesieniu do naszej polityki :]

dzięki za wypowiedzi

bardzo dzięki
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
zaczne od tyłu
11. i 10. Też sie tak bawiłem jak miałem pierwszy aparat, chyba sporo z nas, ale niedługo sie przekonasz że to nic specjalnego do chwalenia sie ;-)

9. Uwielbiam takie zdjęcia. Śliczne kolory, może odrobine większa głębia by mogła być ale na prawde git.

8. no takiee troche nieprzemyślane

7. To zdjęcie pozwoliłem sobie wrzucić do PSa i skadrować poprawnie. Wyrównałem poziom tak by kamienice go trzymałe, wyszedł ciekawy efekt, teraz wyraźnie sie przewraca, po wyrównaniu katedra przygniata domy.

6. tu zdecydowanie niebo przytłacza obiekt

5. i 4. za ciasno ale wg mnie poprawnie lub odrobine tylko za jasno naświetlone

[ Dodano: 2008-11-29, 23:14 ]
dlugas1982 napisał/a:

8 strzał znikąd z braku laku, taki pseudo sam nie wiem co pod domem :)


W regulaminie "fot. do oceny" cos na ten temat jest napisane...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dlugas1982, jak na razie to zaprezentowane zdjęcia mi się nie podobają. Mają braki tematyczne, związane z kadrowaniem a także są nieodpowiednio naświetlone (na co już uwagę zwrócono). Ot, takie pstryki.
Jak sprzęt nie pozwala zrobić dobrego zdjęcia całego budynku to po co robić zdjęcie słabe? Brak szerokiego kąta nie jest tu usprawiedliwieniem. Lepiej poszukać ciekawego kadru, który można pokazać tym, co się ma. Jakiś detal, fragment czy coś... Trzeba myśleć nad zdjęciami, a nie migawkę zużywać bez sensu trochę.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
@Niemy

no 8 dośc nieprzemyślane ;]

wrzuć ta Twoją 7 proszę, nie mam nic przeciwko, nawet nalegam, bo ciekawy jestem jak wygląda po "wyprostowaniu"
porównam bo na razie niema PS(jak wróce do kraju bede miał :) i zobacze czy warto w niego zainwestowac chwile czasu w pewne zdjecia

4 i 5 sam uważam za jasne i "dają"po oczach, ale to było moje bodajże 10 czy 15 zdjęcie lustrzanką w życiu ;]

i w ogóle wyszedłem z założenia że na razie nie będę moich zdjęć zbytnio obrabiał w PS czy innych corelach, bo narazie potrzeba mi kilku porad/krytyk od Was a dopiero później będę machał jakieś cacuszka spod PSów


dzięki za konstruktywną krytykę :]

już dość dużo dzięki niej zaskoczyłem

za niedługo kolejna partia KATEDRY tym razem wewnątrz

to dopiero było wyzwanie dla amatora i jego pierwszy raz z lustrem ;]

[ Dodano: 2008-11-29, 22:58 ]
matb napisał/a:
dlugas1982Ot, takie pstryki.
Jak sprzęt nie pozwala zrobić dobrego zdjęcia całego budynku to po co robić zdjęcie słabe?

żebym miał pamiątkę z KATEDRY :D

Cytat
Brak szerokiego kąta nie jest tu usprawiedliwieniem.

nie jest i to jest fakt któremu nie zaprzeczam


Cytat
Lepiej poszukać ciekawego kadru, który można pokazać tym, co się ma. Jakiś detal, fragment czy coś... Trzeba myśleć nad zdjęciami,

no staram się myśleć nad fotkami przed ich zrobieniem, ale chyba zacznie mi to wychodzić dopiero za kilkaset zdjęć

Cytat
a nie migawkę zużywać bez sensu trochę.

moja migawka :-P




dzięki za "delikatną z.j.e.b.k.ę" przyda się na przyszłość

pomyślę zanim coś wstawię
chyba

ogólnie :-B za czas poświęcony mojemu wątkowi
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
na życzenie autora

 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
nic niema :(
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
no to ja nie pomoge bo ja je widze
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
no widze teraz
lisek widocznie świrował

no i lepiej "wygląda" Twoje dzieło
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Sesja z katedrą zupełnie w mojej ocenie Ci nie poszła. Po pierwsze za ciasne te kadry, po drugie obróbka nie teges, budowle wymagają wyprostowania bo zbyt często się walą w którąś ze stron (użyj distort w ps).

Pozostałe Twoje fotografie też dalekie są od ideału. Oglądaj zdjęcia innych i staraj się ich naśladować by poszerzać umiejętności. I czytaj. Zajmie to trochę czasu ale też powinno dostarczyć wiele zabawy :mrgreen: .
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
WYSTAWA PSÓW 2009
moje miasto :)

12.Gliniarz i prokurator ?



13.a gdzie pozostałe 100 dalmatyńczyków




14.profil ma ładny



reszta jutro
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
chyba najlepsze z tych psow to 12; natomiast szkoda ze w 14 uciles psu ucho
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
kurde faktycznie

ale zawalilem dużo ujęć bo scisk
masa ludzi
siersc wszedzie i psin miliony :)

no i sie uczę nonstop
a że jestem leń to idzie mi powoli :evilsmile:


ISO duże na fotach (szum) bo nie miałem serca walić po oczach biedakom już i tak zmęczonych fleszem
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
13 z serii z psami chyba najlepiej wyszła, ma najmniej przeszkadzajek w tle. Te psy wydają się takie smutne i stłamszone. Jak by miały dość tej wystawy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach