siwy  Dołączył: 15 Lis 2008
Prawda i mity o K20D.
Witam serdecznie Uczestników tego forum !!!
Jestem nowym uczestnikiem ale to nie znaczy że dopiero przed chwilą odkryłem to forum.
Często odwiedzam to form i dużo tu już przeczytałem i na pewno jeszcze przeczytam.

Szukam odpowiedzi jak to jest z tymi szumami w K20D i ile w tym prawdy a ile mitów co w internetowych testach i porównaniach.
:arrow: Test
:arrow: Ranking

Bo tej klasy aparat zaczyna być pokazywany w testach i porównaniach z amatorskimi dslr.
Wszyscy twierdzą że to przez mocne szumy !
Wszystkie szumią ale czy k20d aż tak mocno ??

Proszę pomóżcie bez wojny na systemy i na marki !!!
Bo wiele ludzi, nie tylko ja szuka i czeka na odpowiedz .
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Które zdjęcie wybierasz z załączonego przez ciebie linka
1.Pentax K20D ISO 3200
2.Sony DSLR A700 ISO 3200
3.Olympus E-3 ISO 3200

Zdjęcie można odzumić, szczegółów już nie bardzo jest jak odzyskać.
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
O rankingu zrobionym na podstawie testów z portalu Optyczne.pl było trochę na forum - w miarę jak ukazywały się testy kolejnych puszek. Metodologia pokracznych była szeroko opisywana i komentowana. Według mnie wyników tego akurat rankingu nie należy traktować zbyt serio.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Siwy, olej te testy, kup, co Ci w łapie lepiej leży i idź robić zdjęcia ;-)
 

Mariusz.R  Dołączył: 09 Lis 2008
siwy, Pod wpływem Twojego posta cyknąłem sobie iso3200 ,obejrzałem na 22calowym monitorze i mogę z czystym sumieniem napisać,że.......
mam w nosie te rankingi :mrgreen:
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Popatrz na te zdjęcia szumu,aparaty konkurencyjne mają go mniej,ale czy mają tyle samo szczegółów ? Wyraźnie widac że Pentaxy stosują mniejsze odszumianie i to jest bardzo mądre.Widziałeś negatyw o czułości 800 bez ziarna ? Nawet na Fuji Press było widac ziarno,Pentax zostawia wybór nam,jak chcesz to odszumisz i masz fotki jak z D300,albo zostawiasz szum i cieszysz się nie utraconymi szczegółami .
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
Czy szumy sa wystarczajacym powodem o tym aby zadecydowac czy dany aprat kupic czy nie? to po co w takim razie cala reszta bajerow? takich jak uszczelnianie, stabilizacja wbudowana w korpus, wykonanie, materialy dobrej jakosci, system szkiel z ktorego jestesmy dumni, etc !

Jesli ktos jest szumofobem powinien wziasc kredyt i kupic sobie canona pelno klatkowego 5d i skonczyc ten temat!
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
nightartist napisał/a:
kupic sobie canona pelno klatkowego 5d
Albo poczekać jeszcze z 1/2 roku na wersję II :mrgreen:
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
sam miałem K20D przez prawie poł roku i teraz planuję sobie odkupić także ten sam model. Pozatym masz opcję stopnia odszumiania na wysokich ISO, w prawdzie testów nie robiłem nigdy, ale zawsze mogę sobie odszumić na kompie... a jak wyżej koledzy pisza - szczegułów nie odzyskasz.
Szum jest wszędzie :-?
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
JackDeJack napisał/a:
nightartist napisał/a:
kupic sobie canona pelno klatkowego 5d
Albo poczekać jeszcze z 1/2 roku na wersję II :mrgreen:


przeciesz jest juz wersja 5d mkII :P
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Podaj w którym sklepie - idę i płacę keszem przy odbiorze w poniedziałek :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Takie zestawienia są świetne. Ergonomia K20D niczym się nie różni od ergonomii K10D, a pierwszy dostał za nią 3,5, drugi 4. Pomijając już fakt, że Canon 450D, który jest raczej trudnoużywalny dostał 4,2.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
tak, testy robią różni ludzie w różnym czasie (pewnie też w dniu testu są w różnym humorze). potem zbierają to wszystko do kupy i robią ludziom wodę z mózgu. pomijając fakt, że to co dla jednego jest zaletą innemu będzie wadą i vice versa
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Hmm.. test jest po to by znalazł się sponsor :D, to jak coś wypadnie zależy jak i kto to testuje.
Popatrzcie na ranking i zobaczcie gdzie jest Nikoś D80 no śmiech na sali wiem ze aparat nie jest nowy ani jakiś idelany ale napewno nie jest gorszy od C 1000D.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
mój kumpel ma soniaka A200 który jest wyzej klasyfikowany, a jak chłopak mi pokazuje foty, to żal zadek ściska... pozatym k10 wyzej od k20?
wiec moim skromym zdaniem ten test można pomiędzy bajki wsadzić :) :-B
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
JackDeJack napisał/a:
Podaj w którym sklepie - idę i płacę keszem przy odbiorze w poniedziałek :-P


Z twoja stopka, to jak porywanie sie z motyka na słońce.

[ Dodano: 2008-11-16, 05:47 ]
http://www.kenrockwell.com/canon/5d-mk-ii.htm "Adorama is already taking orders for the body"
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nightartist napisał/a:
Z twoja stopka, to jak porywanie sie z motyka na słońce.
- prosze bez takich wycieczek :evil:
A zbieranie zamowien nie oznacza ze aparaty sa w sprzedazy
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
nightartist napisał/a:
Z twoja stopka, to jak porywanie sie z motyka na słońce.
Będę monotematyczny:
Podaj w którym sklepie - idę i płacę keszem przy odbiorze w poniedziałek i nie przejmuj się moja stopką :-P .

Odpowiadaj na pytania proszę, a nie komentuj ich. Adorama to se może przyjmować zamówienia nawet na 5D III, ja chcę w poniedziałek mieć puszkę Canon 5D II, bo wieczorem mam fuchę na super foty.
Jakbyś trochę popytał na rynku to bys wiedział że Canon ostatnio ma spooooore problemy z dostawami.
 
kenworth  Dołączył: 06 Sie 2008
nightartist napisał/a:
JackDeJack napisał/a:
nightartist napisał/a:
kupic sobie canona pelno klatkowego 5d
Albo poczekać jeszcze z 1/2 roku na wersję II :mrgreen:


przeciesz jest juz wersja 5d mkII :P


No to poczekac na MK III albo MK IV

Albo kupic aparat i robic zdjecia.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
siwy, odpuść te testy :-)
Na początku tego roku też szukałem sobie puszki. Grzebałem po różnych www, robiłem zestawienia wyników testów itp, itd.
_Kompletnie_ nie rozumiałem wielu z tych, którzy widząc testy porównawcze na dpreview (Twój pierwszy link), całkiem pozytywnie oceniali K20D. Jak dla mnie, aparat ten wypadał tam BEZNADZIEJNIE. Porównanie szumów już od ISO 800 wyraźnie wyróżnia (na niekorzyść) K20D od pozostałych.
Ale z czasem dotarło do mnie, że różnica polega na ilości szczegółów. Mogę w aparacie ustawić wyższy stopień odszumiania i uzyskam to samo, co konkurenci. Albo lepiej - bo może nie stracę wszystkich szczegółów.
Ostatecznie (jakgdyby na przekór owczemu pędowi (wszyscy uznają jedynie C i N, do których jakoś mnie nie ciągnie. Zawsze wolałem podejmować własne decyzje, a nie iść z tłumem :-) ) zdecydowałem się jednak na K20D. I nie żałuję :mrgreen: ! Wbrew wrażeniu, jakie wywiera zestawienie na dpreview, ISO 1600 w wielu sytuacjach (przy ustawionym słabym odszumianiu w puszce) nawet nie wymaga komputerowych zabiegów (oczywiście oglądając zdjęcia "normalnie", a nie przyglądając się szczegółom w powiększeniu 100% albo i więcej). ISO 2000 też spoko. Przy 3200 już trzeba poodszumiać - ale to w każdym inny również.
Ogólnie: polecam!
Pod względem szumów ten aparacik jest baaardzo OK. Jeśli miałbym pomarudzić, to na AF a nie na szumy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach