dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
K20D mial byc na drugim miejscu wsrod 10 najbardziej polecanych aparatow przez Mike'a Johnstona. Na pierwszym byl D700. Mike w ostatniej chwili zdecydowal, ze pozostawi drugie miejsce nieobsadzone, poniewaz dowiedzial sie od Pentaksa o K-7, co oznacza rowniez wycofanie K20D z produkcji. Jak sam pisze, to byl jedyny powod, poniewaz nieprzyjemnie jest kupowac sprzet, ktory zaraz wychodzi z produkcji.
http://theonlinephotograp...ry-about-2.html
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Nie wiem gdzie i jak to znaleźć, ale jak wygląda sprawa AF w k100d i k20d? To ten sam safox VIII i 11 czujników (w tym 9 krzyżowych), ale gdzie są różnice? Oprogramowanie tylko, czy też czujniki, a może ich wielkość?

Przymierzam się do kupna K20D, bo K7 ma dla mnie cenę zaporową. Teoretycznie mógłbym poczekać jeszcze, ale z obserwacji wynika, że najpierw będzie następca K200D (nie ma już w sprzedaży w Japonii, zniknął z menu pentax.pl), a dopiero później następca K20D (i tu na poparcie ten link dzerrego powyżej).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Raven napisał/a:
z obserwacji wynika, że najpierw będzie następca K200D

K-7 jest następcą K200, następca K20 ma być na przełomie roku.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jakby k-7 był następcą K200, bo ile wtedy kosztowałby następca K20?
k7 to nowy nienastępcowalny aparat
z drugiej strony ciężko sobie wyobrazić następcę K20, następca K200 to będzie taki wykastrowany K7, miejmy nadzieję w duuużo przyzwoitszej cenie
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Wystarczy, że ten domniemany następca K20D pojawi się na przełomie roku, do sprzedaży wejdzie w styczniu, lutym i już może mieć obecną cenę K-7-ki, gdy tymczasem K-7 zejdzie z ceną i już mamy klientów i na jeden i na drugi korpus.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
No ale ten następca K20 to co to ma być? wg. zapowiedzi body będzie małe, wielkości K7. Wydaje mi się, że będzie to aparat nie gorszy od K7, czyli lepszy - droższy, bo jaki sens byłoby wypuszczać prawie taki sam aparat. A wyższa cena za apsc to już raczej nie przejdzie
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
dzerry napisał/a:
K20D mial byc na drugim miejscu wsrod 10 najbardziej polecanych aparatow przez Mike'a Johnstona. Na pierwszym byl D700. Mike w ostatniej chwili zdecydowal, ze pozostawi drugie miejsce nieobsadzone, poniewaz dowiedzial sie od Pentaksa o K-7

Hehe, właśnie wczoraj czytałem sobie komentarze użytkowników, którzy chcieliby, aby Mike wstawił na to II miejsce K-7 ;-) Ale facet twardy jest i (na razie) nie chce tego robić na podstawie egzemplarza przedprodukcyjnego - i chyba słusznie :-)

[ Dodano: 2009-05-22, 13:32 ]
Raven napisał/a:
Nie wiem gdzie i jak to znaleźć, ale jak wygląda sprawa AF w k100d i k20d? To ten sam safox VIII i 11 czujników (w tym 9 krzyżowych), ale gdzie są różnice? Oprogramowanie tylko, czy też czujniki, a może ich wielkość?

Różnica jest olbrzymia! Nazwa AF (w Pentaksie) nie ma nic wspólnego z prędkością czy dokładnością działania.

Szybkość AF w ostatnich modelach wygląda tak:
K100D < K200D/K10D (tutaj ciężko powiedzieć) < K20D < K-m < K-7 :-)

Czyli im nowszy korpus, tym lepszy AF - a zauważ, że wszystkie ww. (oprócz K-7) mają AF o nazwie Safox VIII.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Optymalizacja programowa :-D
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
andrusz napisał/a:
Szybkość AF w ostatnich modelach wygląda tak:
K100D < K200D/K10D (tutaj ciężko powiedzieć) < K20D < K-m < K-7 :-)

To ja poprosze o podstawe tego zestawienia :-) Dla mnie K10=K20 nie z tabelek/youtubow ;-) tylko z doswiadczenia
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
K-7 to chyba też safox VIII tyle że +.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
gezeb napisał/a:
andrusz napisał/a:
Szybkość AF w ostatnich modelach wygląda tak:
K100D < K200D/K10D (tutaj ciężko powiedzieć) < K20D < K-m < K-7 :-)

To ja poprosze o podstawe tego zestawienia :-) Dla mnie K10=K20 nie z tabelek/youtubow ;-) tylko z doswiadczenia


I ja tak uważam.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
gezeb napisał/a:
andrusz napisał/a:
Szybkość AF w ostatnich modelach wygląda tak:
K100D < K200D/K10D (tutaj ciężko powiedzieć) < K20D < K-m < K-7 :-)

To ja poprosze o podstawe tego zestawienia :-) Dla mnie K10=K20 nie z tabelek/youtubow ;-) tylko z doswiadczenia

Miałem je wszystkie w ręku (niektóre w tym samym czasie, ale np. nie K10D wraz z K20D), oprócz K-7 :-) Jak ktoś ma inne doświadczenia, to poproszę o swoje wnioski, bo ja się mogę oczywiście mylić (nie robiłem formalnych testów).
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Czyli generalnie szybciej i dokładniej? Dla mnie ważniejsze jest zdecydowanie to drugie. No i jeszcze kwestia wielkości czujników (inne czy takie same?), bo w kasetce często na f/1.4 np. trafiam za jak obiekt jest mały?
Aha, no i praca przy gorszym świetle (droga w lesie, cień), kasetka często się tutaj poddaje, ale robi cuda... nawet jak założę FA 50/1.4...
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
folab napisał/a:
K-7 to chyba też safox VIII tyle że +

Czyżby w końcu zatrudnili kogoś od marketingu :lol:

Raven napisał/a:
No i jeszcze kwestia wielkości czujników (inne czy takie same?), bo w kasetce często na f/1.4 np. trafiam za jak obiekt jest mały?

Niestety układ ten sam i te same duże czujniki krzyżowe.

Raven napisał/a:
Aha, no i praca przy gorszym świetle (droga w lesie, cień), kasetka często się tutaj poddaje, ale robi cuda... nawet jak założę FA 50/1.4...

Nie wiele mi mówi twój opis warunków i być może nowszy korpus sobie w nich poradzi - szczególnie Canon lub Nikon bo z doświadczenia wiem, że potrzebują mniej światła do działania, ale dla pewności ustawiłbym zewnętrzną lampę w tryb SB jeśli nie potrzebujesz błysku. Naprawdę świetlik potrafi sporo nerwów zaoszczędzić zarówno z wcześnie chodzącym spać AF pentaksa, jak i z czasami nazbyt chętnie potwierdzającymi ostrość canonami ;-)

Raven napisał/a:
Czyli generalnie szybciej i dokładniej?

Nie generalizuj - sprawdź. W jakich warunkach sobie korpus nie radzi już wiesz, a nie sądzę by we Wrocławiu był problem ze znalezieniem innych korpusów do sprawdzenia :-)
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
Czy ktoś się przesiadł z K200 na K20 ? Czy zauważa się różnice w działaniu AF?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ja. Ale miałem go ze 2 miesiące i trudno powiedzieć...
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Ja mam i K200 i K20. Zwykle bawię się K20 a żonka trzaska dwusetką - parę razy brałem w łapki K200 i prawdę mówiąc jakichś różnic istotnych nie wyłapałem.
Pierwsze wrażenie było takie, że jakby nieco szybszy był AF w K200, ale to takie mocno subiektywne odczucie. I potem jakoś już takiego wrażenia nie miałem.
Jak znajdę chwilę dziś to z ciekawości popstrykam i jednym i drugim korpusem i spróbuję może jakieś wrażenia opisać.
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
Robet K. fajnie by było gdybyś potestował swoje puszki. A może zrobiłbyś testową fotke K200 i K20 na ISO1600 w tych samych warunkach?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zrób zdjęcie tego samego obiektu na ISO 800 albo 100 , kitem II i po cropie zobacz czy jest
widoczne więcej szczegółów w K20D.
Ja robiłem test kitem II na GX-1S (6 MP) i K200D (10 MP) i k200 po powiększeniu dawał lepszy bardziej szczegółowy obraz...
Pamiętaj żeby fotki robić na priorytecie przesłony najlepiej na F 8.0 i ogniskowej 35 mm.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Postaram się znaleźć dzis trochę czasu i coś Wam ustrzelić...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach