darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Raven, Jest taki myk, że możesz ustawić lampę wbudowaną na sterowanie lampą zewnętrzną bezprzewodowe, nie mieć włączonej zewnętrznej, a w opcjach custom ustawić że przy bezprzewodowym lampa wbudowana nie błyska. Niestety okazuje się, że błyska ale bardzo słabo :-/ . Może uznasz za ok.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
darkduch, już to sprawdzałem niestety... A więc się nia da i szkoda, że o tym nie pomyśleli...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
darkduch napisał/a:
Niestety okazuje się, że błyska ale bardzo słabo

To są błyski sterujące.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Raven napisał/a:
darkduch, już to sprawdzałem niestety... A więc się nia da i szkoda, że o tym nie pomyśleli...

Ja się dziwię czemu nikt nie wpadł na pomysł, aby produkować świetlik do AFa montowany na gorącej stopce (chyba, że o czymś nie wiem). Chciałem nawet kiedyś kupić używaną AF330 dla jej świetlika i niewielkich rozmiarów :-)
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
plwk, błyski sterujące powinny być przed wyzwoleniem migawki, tak mi się przynajmniej wydaje, a robi błysk przy otwartej w pełni i doświetla zdjęcie :-/
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
WuWu84, lampka to inna sprawa, ale jak już dali spawarę to powinni dopracować to.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Raven napisał/a:
WuWu84, lampka to inna sprawa, ale jak już dali spawarę to powinni dopracować to.

Jak dla mnie to taki bzdet marketingowców, co by wpisać, że wspomaganie jest, bez jednoczesnego dokładania kolejnego podzespołu do korpusu. Wygląda na to, że producenci mają podobne podejście do tego ficzera :-/
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
WuWu84, spawarka sprawdza się bardzo dobrze, nawet w zupełnych ciemnościach umożliwia precyzyjne ostrzenie (o ile światło sięga). Inna sprawa, że ludzie takiego nawalania po oczach nie mogą wytrzymać. :-P
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
dsk napisał/a:
Inna sprawa, że ludzie takiego nawalania po oczach nie mogą wytrzymać. :-P

O tak, małe pomieszczenie i kilku tatusiów z canonami, skąd ja to znam :mrgreen:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
WuWu84 napisał/a:
Ja się dziwię czemu nikt nie wpadł na pomysł, aby produkować świetlik do AFa montowany na gorącej stopce (chyba, że o czymś nie wiem). Chciałem nawet kiedyś kupić używaną AF330 dla jej świetlika i niewielkich rozmiarów :-)

Rzeczywiście - ja używałem starego Sunpaka 440 jako świetlik (czerwony wzorek) ze swoją Kasetką. W sumie można takie lampy dostać za grosze, "uszkodzić" palnik główny i używac jako wspomaganie AF-a :-D
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Niektórym wystarczy np. Metz 48 z włączoną opcją SB, czyli samo wspomaganie wzorkiem.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
dsk, szkoda tylko, że taki zestaw przestaje już być poręczny...
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Raven napisał/a:
dsk, szkoda tylko, że taki zestaw przestaje już być poręczny...
szkoda również, że taki wolny... Focenie tańców, nawet stusunkowo wolnym opierając się na wzorku z 540-tki to prawdziwa udręka..
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
mcgyver, bo takie rzeczy robi się na manualu. Zawsze to lepiej niż AF, bo AF nie wie i nie będzie wiedział gdzie się ludzie przemieszczają, a Ty jako istota inteligentna możesz to przewidzieć. Żadnych wzorków, jeżdżenia itd.. Żaden automat nie działa dobrze w takich warunkach, najlepszy jest człowiek.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
mcgyver napisał/a:
Focenie tańców, nawet stusunkowo wolnym opierając się na wzorku z 540-tki to prawdziwa udręka..
matth napisał/a:
mcgyver, bo takie rzeczy robi się na manualu. Zawsze to lepiej niż AF, bo AF nie wie i nie będzie wiedział gdzie się ludzie przemieszczają, a Ty jako istota inteligentna możesz to przewidzieć.

Słuchaj matth - nie wiem jakie rzeczy ty robisz na manualu ale podejrzewam że rozważasz czysto teoretycznie.. Podejrzewam też że nie robiłeś nigdy zdjęć w tańcu.. Szkoła tańca.. Różne układy.. Spróbuj to przewidzieć jak nie znasz układów.. Nie wiem czy to potrafi istota nawet superinteligentna.. Może znasz takie osoby.. :?: Bo ja prosty żołnierz jestem.. ;-) :-P
Pozdrawiam
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Cytat
szkoda również, że taki wolny... Focenie tańców, nawet stusunkowo wolnym opierając się na wzorku z 540-tki to prawdziwa udręka..

Nie no cudów nie ma. Przy świetliku mamy tylko AF.S, które przy ruchomym obiekcie podłubie, podłubie, a jak już potwierdzi to obiekt może być już pół metra dalej :->

Co najwyżej używam świetlika do ustawienia ostrości na płaszczyźnie zastępczej, co można zrobić i ręcznie, ale wygodniej świetlikiem, gdy w wizjerze ciemno np na podłogę u stóp tańczących. No ale to rzecz jasna często oznacza przymknięcie szkła, aby obiekt zmieścił się w GO.

specmisiek napisał/a:
Spróbuj to przewidzieć jak nie znasz układów.. Nie wiem czy to potrafi istota nawet superinteligentna.. Może znasz takie osoby..

Ja także nie znam. Ilekroć zainteresowałem się sposobem jak powstały zdjęcia tańca, które mi się podobały, to wielokrotnie (pomijam te pozowane) pojawiał się opis chodzenia na niemalże każdą, próbę, każde przedstawienie wybranej grupy, aby dokładnie poznać choreografie. Ja nie przeczę, sprawne narzędzia ułatwiają prace, ale sprzęt to na szczęście nie wszystko.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
darkduch napisał/a:
plwk, błyski sterujące powinny być przed wyzwoleniem migawki, tak mi się przynajmniej wydaje, a robi błysk przy otwartej w pełni i doświetla zdjęcie :-/


c'est impossible... W moim K10D wireless nie doświetla zdjęcia w trybie tylko sterowania. Porównywałem właśnie dwa kadry z lampą podniesioną i bez - żadnej różnicy nie ma...
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
rjan, zaraz zrobię zdjęcia i pokaże :-/

no więc tak:

Do wszystkich: ostrość manualna, ustawione przez af i przełączone, ogniskowa 39mm pomiar centralnie ważony, sRGB, AWB, iso 100, wyostrzanie +1 reszta 0, jpeg 10m ****, SR wyłączone, ze statywu
Zdjęcia prosto z puszki, w gimpie otworzone, ze skalowane do 402x600, zapisane w 80% jakości, nic więcej nie robione przy nich.

1. f 4,5, 5s naświetlania przy włączonym świetle priorytet przysłony


do dalszych (2-7) światło wyłączone 1/160, f5 aparat w M

2. Bez lampy


3. Lampa wbudowana w zwykłym trybie błyskawicy


4. Lampa wbudowana w trybie bezprzewodowym, obok lampa af540 w p-ttl, lampa wbudowana przy błysku bezprzewodowym wyłączona


5. Lampa wbudowana w trybie bezprzewodowym, obok lampa af540 w p-ttl, lampa wbudowana przy błysku bezprzewodowym włączona


6. Lampa wbudowana w trybie bezprzewodowym, lampa wbudowana przy błysku bezprzewodowym wyłączona

Jak dla mnie widać odbicia na butelce :-/

7. Lampa wbudowana w trybie bezprzewodowym, lampa wbudowana przy błysku bezprzewodowym włączona


Na 6 zdjęciu widzę ingerencję lampy wbudowanej, mimo wyłączenia w menu. Przy otwartym obiektywie jest to jeszcze bardziej widoczne.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
specmisiek, bardzo się mylisz :-) Często robię zdjęcia na różnych pokazach tańca, czasami teatr tańca, czasami ludowe, a i hip hop się trafił ze dwa razy. Zwykle w filharmonii i teatrze, nigdy z lampą. O ile w filharmonii światła jest w miarę sporo, to w teatrze wcale :-P Jak czegoś nie robię to nie zabieram głosu. Polecam :-P
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
matth napisał/a:
Często robię zdjęcia na różnych pokazach tańca
matth napisał/a:
nigdy z lampą

matth To mi wystarczy... Cóż mam o tym sądzić?.. ;-) Może w teatrze w podczerwieni robisz zdjęcia albo masz niesamowite obiektywy... :?: :-|
Nie chcę się spierać.. Mamy odmienne doświadczenia i tyle.. Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach