Pietrobas  Dołączył: 09 Sie 2008
Testy, rankingi, a gdzie miejsce na zdjęcia ?
 

siwy  Dołączył: 15 Lis 2008
Dzięki za tak rychłą i dosyć obfitą odpowiedz !!! :mrgreen:
To fakt że testy nie są obiektywne a wręcz ulegają naciskowi lobbystów z pewnych firm :-/ .

Właśnie dlatego jest ten wątek żeby nie tylko rozwiać moją niepewność ale i innych którzy będą mieli zamiar kupić k20d bo cena kusi
:arrow: sklep
:arrow: Promocja

Na razie ta promocja jest w UK ale i do nas przyjdzie, to tylko kwestia czasu.

 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
siwy, żeby wstawić zdjęcie na forum, musisz je umieścić na jakimś serwerze. Tu poradnik: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7149
 

siwy  Dołączył: 15 Lis 2008
PiotrR napisał/a:
siwy, żeby wstawić zdjęcie na forum, musisz je umieścić na jakimś serwerze. Tu poradnik: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7149


Tak wiem :oops: ,
to był błąd raczej manualny, nie wynikający z mojej niewiedzy znajomości zasad forum .
Ale i tak dziękuję za pomoc :->
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
w stanach to bylo juz w tamtym roku... zdaje sie, ze w czerwcu
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ta i pokazcie mi tryb burst w konkurencyjnych puszkach, hehe.
21 klatek na sekunde ma tylko Pentax 8-)


Ten test to o dupe roztrzasc.

przyklad:
Ergonomia k10d (rowniez GX-10) - 4.0
Ergonomia k20d - 3.5 :!: :lol:

Gleboko w d... mam te testy, polowe wszystkich zdjec trzaskam kadwudzestka na ISO 2500~6400 i wiem, ze jedyne "najgorsze" na co oplaca sie zmienic k20d, to Canon 5D, Nikon D300 albo Nikon D700....

;-)
 
bestrafal87  Dołączył: 16 Wrz 2008
Robert K. napisał/a:
siwy,ISO 2000 też spoko. Przy 3200 już trzeba poodszumiać - ale to w każdym inny również.


Na początku chciałem się przywitać bo jestem tu nowy:)
A teraz przejdę do rzeczy:) Od niedawna mam pentaxa K20D i nie zauważyłem tam czułości ISO 2000, może jest jakiś trick żeby ją włączyć jeśli tak to proszę powiedzcie jaki...;)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
bestrafal87, patrz: menu---> ustawienia niestandardowe ---> krok ustawienia ekspozycji ustaw na "2" oraz krok ustawiania czułości też na "2". I już będziesz mógł ustawiać m in. ISO 2000.
 

życzliwy  Dołączył: 29 Sie 2008
thrackan napisał/a:
bestrafal87, patrz: menu---> ustawienia niestandardowe ---> krok ustawienia ekspozycji ustaw na "2" oraz krok ustawiania czułości też na "2". I już będziesz mógł ustawiać m in. ISO 2000.
uooo....tegom chciał.

Siwy: mój brejdak ma D300. Czasami wymieniamy fotki i pominąwszy kwestie estetyczne to te z K20 na prawdę niczym nie odstają jakościowo. Zresztą jak decydowałem się w sierpniu na aparat to sam zachęcił mnie do zainteresowania się Pentaksem.
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
JackDeJack napisał/a:
nightartist napisał/a:
Z twoja stopka, to jak porywanie sie z motyka na słońce.
Będę monotematyczny:
Podaj w którym sklepie - idę i płacę keszem przy odbiorze w poniedziałek i nie przejmuj się moja stopką :-P .

Odpowiadaj na pytania proszę, a nie komentuj ich. Adorama to se może przyjmować zamówienia nawet na 5D III, ja chcę w poniedziałek mieć puszkę Canon 5D II, bo wieczorem mam fuchę na super foty.
Jakbyś trochę popytał na rynku to bys wiedział że Canon ostatnio ma spooooore problemy z dostawami.



Canon EOS 5D Mark II body
http://www.ceneo.pl/1819391
Znaleziono w 17 sklepach w cenie od 7131,79 zł do 8499,00 zł

[ Dodano: 2008-11-17, 01:54 ]
czekam teraz az sie pochwalisz swoim nabytkiem :P
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
nightartist, wszyscy swoje, a Ty swoje. Wiesz, co oznacza słowo "przedsprzedaż"? :roll:
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
cerfes napisał/a:
tak, testy robią różni ludzie w różnym czasie (pewnie też w dniu testu są w różnym humorze). potem zbierają to wszystko do kupy i robią ludziom wodę z mózgu. pomijając fakt, że to co dla jednego jest zaletą innemu będzie wadą i vice versa


Dokładnie... Kiedy najpierw na optycznych czytam przez całe miesiące że im mniejsza matryca tym gorzej, bo szumy bo coś tam.. a potem przy teście Oly recenzent z rozbrajającą infantylnością stwierdza coś w stylu "olympus wybrał rozwiązanie dzięki któremu kończą się mozolne obliczenia - ogniskową obiektywu mnożymy x2"... No f*ckin' comment....
Najpierw marudzą że korpus powinien dobrze leżeć w ręce, za chwilę dają wyższą notę aparatowi typu oly, którego ja muszę trzymać czterema palcami bo nie za bardzo jest jak w garść wziąć...
Na ostatnim pentakzlocie Perl panikował kiedy łapałem aparat w rękę bez paska, bo bał się że upuszczę jego drogocenny sprzęt... Dla mnie ergonomia korpusu zaczyna się wtedy, kiedy właśnie przestaję myśleć o tym, że aparat może wypaść mi z ręki... Na razie tylko dwa aparaty przeszły w 100% na drugą stronę - k10d i nikon d200... *istD tylko z tamronem 70-300 dawał oparcie na palce na tyle, by można było swobodnie majtać aparatem.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
nightartist, linki, które podajesz znaleźć może sobie każdy... co nie zmienia faktu, że 5D Mark II jest jeszcze niedostępny.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Cześ - już mi się nie chce :-(

[ Dodano: 2008-11-17, 11:34 ]
BTW - Cześ mam nadzieję że pamiętasz o mnie :mrgreen: - w sprawie światła oczywiście.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
xolox napisał/a:
Popatrzcie na ranking i zobaczcie gdzie jest Nikoś D80 no śmiech na sali wiem ze aparat nie jest nowy ani jakiś idelany ale napewno nie jest gorszy od C 1000D.
heh D80 z 1000D przegrywa sporo na polu ergonomii. Takie porażki jak ten ranking to w życiu nie widziałem.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Re: Prawda i mity o K20D.
siwy napisał/a:
Proszę pomóżcie bez wojny na systemy i na marki !!!
Bo wiele ludzi, nie tylko ja szuka i czeka na odpowiedz .


siwy
Po pierwsze - z szumem w K20D jest tak jak przedmówcy pisali - jeżeli włączysz sobie odszumianie na hard dostaniesz wyniki zbliżone do konkurencji. Zobacz sobie zresztą następną stronę testu w dreview do którego dałeś link http://www.dpreview.com/r...k20d/page19.asp Tylko zadaj sobie pytanie co bardziej ci będzie przeszkadzać szumy i brak szczegółów, czy dobrze oddane szczegóły ale z szumami?

Po drugie - te sample z testu to tylko wycinki w skali 1:1. Na nich ziarno widać wyraźnie. Ale te cropy to teoria, laboratorium. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda ziarno naprawdę zobacz sobie sample na np. optycznych, np. fotę zrobioną na ISO 3200. http://pliki.optyczne.pl/k20d/imgp1566.jpg To czułość uważana za w praktyce nieużywalną. Oglądnij zdjęcie w powiększeniu 1:1. Widzisz ziarno na tych kwiatkach? No pewnie widzisz. Degraduje zdjęcie?! Moim zdaniem nie. A teraz zmniejsz sobie rozmiar zdjęcia do powiedzmy formatu 1024x800 pks. Widzisz ziarno? Ja muszę troche się postarać, żeby je zobaczyć. Więc jeżeli boisz się tych szumów to zadaj sobie pytanie: jak często będę robił odbitki w formacie 1:1 zdjęć trzaskanych na ISO 6400!? Mam K20D od września i nie licząc zdjęć testowych chyba tylko ze 2-3 razy potrzebowałem czułości wyższej niż ISO 1600.

Po trzecie - wybór aparatu to dla mnie głównie kwestia pieniędzy i dopuszczalnego przedziału cenowego. Gdybym miał teraz kupić aparat do 2000 zł. bez wahania sięgnąłbym po K200. Dla mnie korpus bezkonkurencyjny w tej cenie. W przedziale 2000-3000 zastanawiałbym się nad Alfą 700, Fuji S5 Pro lub K20D (może nawet w tej kolejności :lol: ). Gdybym miał do wydania 3000-4000 chyba kupiłbym Canona 50D (Olek E-3 odpada), dalej wolę nie pisać bo to już dla mnie całkowita abstrakcja, ale może Nikon D300, albo Canon 5D...

Po czwarte - o testach, nie tylko w optycznych było już sporo pisane. Kategoria typu "Wygląd i jakość wykonania" albo "Użyteczność" są nonsensowne. Jeden lubi wygląd Alfy, drugi ma obsesję na punkcie czerwonego trójkącika Nikona, jeden lubi aparaty-wydmuszki, drugi cegły takie jak K20D. A co to jest "Użytkowanie"? Jeden użytkuje tak, drugi tak, jeden lubi jak body ma mało guzików na korpusie, drugi jak jest ich dużo. Inna rzecz, że dzięki istnieniu takich kategorii dochodzi do paradoksów typu: wyższa ocena Nikona D80 w kategorii "Jakość wykonania" niż uszczelnionego i pancernego K20D. A konsekwencją tego sposobu oceniania jest ogólna wyższa lokata od K20D takiej zabaweczki jak Canon 1000D lub solidnych, choć przecież nie tak zaawansowanych lustrzanek jak K200D, czy K10D.

Ufffff. :mrgreen:
Satysfakcji życzę po dokonaniu wyboru. To najważniejsze.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Grendel napisał/a:
Dla mnie ergonomia korpusu zaczyna się wtedy, kiedy właśnie przestaję myśleć o tym, że aparat może wypaść mi z ręki... Na razie tylko dwa aparaty przeszły w 100% na drugą stronę - k10d i nikon d200


a duzo tych aparatow "nie przeszlo"? rozbily sie ? dzialaja dalej? :mrgreen:
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
ttb napisał/a:


a duzo tych aparatow "nie przeszlo"? rozbily sie ? dzialaja dalej? :mrgreen:


Nic nie rozbiłem (z wyjątkiem Zenita który spadł ze stołu :( ), ale chodzi o to uczucie "uuuuuppssss" kiedy tracimy kontrolę nad aparatem ;) jeśli zamiast skupiać się na "podejściu ofiary" myślę o tym co mam teraz przycisnąć albo przypominam sobie że mam dobrze aparat trzymać, to gdzie tu ergonomia?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
nightartist napisał/a:
Canon EOS 5D Mark II body
http://www.ceneo.pl/1819391
Znaleziono w 17 sklepach w cenie od 7131,79 zł do 8499,00 zł
[ Dodano: 2008-11-17, 01:54 ]
czekam teraz az sie pochwalisz swoim nabytkiem :P

W tych 17 sklepach nie mają :-( - jestem wk.... bo mi fucha przepada :evil:
Podaj następne sklepy, lokalizacja w Polsce (dojadę gdzie trzeba), a może masz jakieś dojścia ? Plizzz

Benek - respect i dużo :-B :-B :-B , rzeczowa odpowiedź.
Siwy - przerób te fotki testowe na szumy na B&W i powiedz która ma najwięcej szczegółów?
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Brawo Benek. Bardzo mi się Twój wywód podoba. Właściwie każdy przymierzający sie do zakupu aparatu powinien przeprowadzić coś takiego we własnym zakresie, czyli policzyć kasę a następnie dopasować ją do preferencji.
Późniejsze smęcenie jest po prostu ocipunkę, wg. mnie, bez sensu. Nie mówię tu oczywiście o sytuacji w której okazuje się, że na ten przykład posiadana puszka jest walnięta.

Cała ta dyskusja przypomina mi pewien "stary żidowski dowcip", a mianowicie:
Bogaty Żyd chciał wydać córkę za mąż. Trzeba dodać, że nie była przesadnie urodziwa. Znalazł się kandydat na zięcia, ale postawił warunek. Przed podjęciem decyzji o ewentualnym ożenku musi zobaczyć córkę nago. Sprokurowano sytuację tak, że mógł obejrzeć dziewczę podczas kąpieli. No i w towarzystwie ojca podglądał, podglądał, podglądał . . . . . .
W końcu na niecierpliwie zadane pytanie: "No i jak ?" odpowiedział
- Nos mi się nie podoba . . .

I tym optymistycznym akcentem . . .
Pozdrówka - Kuszelas

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach