sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam nieodparte wrażenie, że to jest to samo zdjęcie :roll: ... może tak wygląda tylko, ale sam fotografowany obiekty jest identycznie usytuowany :roll: dziwne ... tak jak na reklamach zastosowania proszku - ten sam kadr, to samo nagranie tylko jedno jest brzydkie drugie ładne :roll:
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Re: K20D stabilizacja
Alyjen napisał/a:

Pentax mocno popracował nad stabilizacją w najnowszym sofcie do K20D, pytanie tylko czy i kiedy coś takiego wyjdzie do K200D


Ja tam uważam, że stabilizacja w moim K20D przed i po wgraniu nowego softu niczym się nie różni. Spisuje się... tak sobie. Żeby nie powiedzieć: kiepskawo :-)
Za to wczoraj bawiłem się nowym nabytkiem: K200D. I odniosłem wrażenie (zupełnie subiektywne, żadnych "testów" nie robiłem), że w K200D rzeczywiście ta stabilizacja DZIAŁA :)
Aż się na weekend przyjrzę dokładniej obu korpusom. Bo coś podejrzewać zaczynam, że w K20D mam coś nie tak...
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
Mi się K200D tak dobrze trzyma, że moja osobista stabilizacja wzrosła conajmniej o 2EV w stosunku do kompakta ;) Poza tym to dla mnie mały problem, moim problemem jest uciekający kadr który właśnie zaczął raczkować i pełzać, i do tego to tylko lampa lub jaśniejszy obiektyw
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ke?

Cytat
2008-04-12
?
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Alyjen napisał/a:
....Poza tym to dla mnie mały problem, moim problemem jest uciekający kadr który właśnie zaczął raczkować i pełzać, i do tego to tylko lampa lub jaśniejszy obiektyw

No, na raczkującego z prędkością rakiety dzieciaka to konieczny jest też szybszy AF :mrgreen:
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
perl napisał/a:
ke?

Cytat
2008-04-12
?


manipulacja? :shock:
nie no strona dostała datę publikacji głównego artykułu, bug albo błąd webmastera
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pancurski napisał/a:
No, na raczkującego z prędkością rakiety dzieciaka to konieczny jest też szybszy AF

Najlepiej taki, który umiałby przewidzieć nieprzewidywalne ruchy dzieciaków 8-)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Ja nie wiem, jak ludzie kiedyś mogli robić zdjęcia dzieciom :roll:
Bez AF, z obiektywami f/2.8 czy f/3.5, na filmie 18 DIN (to chyba ASA/ISO 50) :?:


Mam wrażenie, że chyba częściej używali lampy błyskowej i przymykali przysłonę dla większej GO... muszę przejrzeć stare albumy i książki o fotografii :-)
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
ja czasami myślę o przynitowaniu młodego do podłogi ;)
a tak serio to spokojnie Pentax daje radę, zawsze można dzięki sprzęgiełku podostrzyć w okolice i wtedy AF jest rakieta
większym problemem jest to że fotograf jest schowany za aparatem i w odróżnieniu od kompakta nie ma kontaktu wzrokowego z maluchem (zawsze można było się wychylić spoglądając kątem oka na podgląd). który zwykle wtedy olewa go całkowicie i pełźnie się bawić gdzie indziej ;)
ale tutaj zaczynam myśleć o statywie i pilocie, przy dobrym kadrze zawsze można sobie wykadrować później

zresztą wydaje mi się że wcześniej tak robiono zdjęcia, statyw, pozowanie i uśmiechy, większość takich na prawdę starych zdjęć które widzę to pozowane ujęcia, sceny itp. teraz pstryka się inaczej, bez tej całej otoczki, tak zwyczajniej i dlatego sprzęt musi sobie radzić w ekstremalnych warunkach oświetleniowych i łapać ostrość w 0.023 sec
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Alyjen, bez przesady.

Klisza, obiektyw 35 przymknięty do f/8, więc pewnie z lampą.
Subject distance 2 m
Depth of field
Near limit 1.44 m
Far limit 3.25 m
Total 1.81 m

Brak AF też daje radę :-)

Teraz po prostu ludzie często zapominają o hiperfokalnej czy GO. A lampa z odchylanym palnikiem przecież nie kosztuje aż tak wiele. Kit przymknięty do f/8 też znacznie lepiej pracuje. Chyba, że ktoś koniecznie chce mieć niepozowany portret brzdąca z ostrością tylko na lewym oku, to mu szybki AF i f/0.95 do tego potrzebny, owszem.

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
/// Wątek dot. aktualizacji testu stablilizacji na Optycznych połączyłem z wątkiem dot. K20D i aktualizacji testu na Optycznych. ///
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
MiQ27 Zgadza się w 100%, tylko na razie nie mam własnej lampy, w o tej porze roku to F8 pod dachem = ciemność widzę ;)

a z nitami to serio żartowałem ;)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Alyjen, spróbuj może kupić starszego metza z własną automatyką. Ja kupiłem kiedyś tanio 32 MZ-3. Stopka N, ale to bez znaczenia, na Pentaksie też błyska :-)
Odchylana, obracana, chyba 3 tryby auto do różnych przysłon, przełącznik zooma. Dorobiłem mały odbłyśnik i po rozpracowaniu koniecznej korekty ekspozycji w trybie M, całkiem ładne wyniki wyszły.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Alyjen, masz lampę wbudowaną, do której możesz samodzielnie dołożyć dyfuzor, do tego ISO 800 i tez się uda.
 
adapter  Dołączył: 02 Mar 2007
tak w kwesti canona 5d mkII
to z amazona :)

Available for pre-order. This item will be released on 30 Nov 2008
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
MiQ27 napisał/a:
Alyjen, spróbuj może kupić starszego metza z własną automatyką. Ja kupiłem kiedyś tanio 32 MZ-3. Stopka N, ale to bez znaczenia, na Pentaksie też błyska :-)
Odchylana, obracana, chyba 3 tryby auto do różnych przysłon, przełącznik zooma. Dorobiłem mały odbłyśnik i po rozpracowaniu koniecznej korekty ekspozycji w trybie M, całkiem ładne wyniki wyszły.


http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=16572
zdecydowanie coś nabędę, być może do końca tego roku uda mi się Pentaxa 540stke a jeżeli nie to po prostu nie oddam tego Cullmanna koledze jeszcze parę miesięcy ;)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Alyjen napisał/a:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=16572

No masz, a ty chcesz młodego przyklejać do podłogi. Ruch to się "zamraża" fleszem :-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Cytat
Jak było to nie bić ale wygląda na to, że Pentax mocno popracował nad stabilizacją w najnowszym sofcie do K20D, pytanie tylko czy i kiedy coś takiego wyjdzie do K200D ;)

Żaden postęp, pisaliśmy o tym w dyskusji na temat tego testu K20D - skuteczność stabilizacji rośnie wraz z ogniskową obiektywu. Teraz po prostu testowali stabilizację na 70 mm. Pomijając fakt, że nie wiem jak można "obiektywnie" testować stabilizację, bo jej skuteczność zależy od tego jak trzymamy aparat.

Ale już w zakończeniu czytamy: "Powyższe wyniki skuteczności stabilizacji utwierdzają nas w przekonaniu o zróżnicowaniu jakościowym poszczególnych egzemplarzy" (nie szkodzi, że zmieniliśmy procedurę testowa)
"Wnioskowaliśmy o tym już na podstawie hotpikseli, których ilość była różna w zależności od egzemplarza K20D jaki trafiał do testów." (co ma piernik do wiatraka? nawiasem mówiąc matryc pentaks nie produkuje)

Sam już nie wiem, od kilku lat czytam optyczne - głównie opisy do canonów i tam takich bzdur nie pamiętam.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Miałem kiedyś lustrzanke Fuji STX2 ,manualna ,dało się robic zdjęcia z prędkością niecałe dwie klatki na sekunde( no półtora klatki) i można było nadązyc z ostrością za poruszającym się człowiekem,ale wizjer był jak stodoła co bardzo ułatwiało ostrzenie a naciąg filmu działal na połowe mniejszym ruchu niż w Zenicie .Oczywiście nie nie robiłem tych dwóch rzeczy naraz :-D
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
sołtys napisał/a:
Mam nieodparte wrażenie, że to jest to samo zdjęcie


tzn. które? bo przejrzałem temat wstecz i nic nie zauważyłem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach