siwy  Dołączył: 15 Lis 2008
Cytat
Witam serdecznie Uczestników tego forum !!!
Jestem nowym uczestnikiem ale to nie znaczy że dopiero przed chwilą odkryłem to forum.
Często odwiedzam to form i dużo tu już przeczytałem i na pewno jeszcze przeczytam.

Szukam odpowiedzi jak to jest z tymi szumami w K20D i ile w tym prawdy a ile mitów co w internetowych testach i porównaniach.
:arrow: Test
:arrow: Ranking

Bo tej klasy aparat zaczyna być pokazywany w testach i porównaniach z amatorskimi dslr.
Wszyscy twierdzą że to przez mocne szumy !
Wszystkie szumią ale czy k20d aż tak mocno ??

Proszę pomóżcie bez wojny na systemy i na marki !!!
Bo wiele ludzi, nie tylko ja szuka i czeka na odpowiedz .


Dzięki serdeczne tym którzy wypowiedzieli się na temat !!!
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Re: K20D stabilizacja
Robert K. napisał/a:

Ja tam uważam, że stabilizacja w moim K20D przed i po wgraniu nowego softu niczym się nie różni. Spisuje się... tak sobie. Żeby nie powiedzieć: kiepskawo :-)


Przestań pić :)
Najważniejsze to mieć stabilkę w rękach, a ccd-shift niech się zajmuje WSPOMAGANIEM.
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Uff..Przebrnąłem przez cały wątek, i albo coś przeoczyłem, albo nikt nie wspomniał o pewnym niuansiku z testu dpreview:

Pentax K20D: Pentax 50 mm F1.4 lens, Aperture Priority, Manual WB,
Default Parameters (Bright), High ISO NR off, JPEG Large / Premium

Sony DSLR-A700: Minolta 50 mm F1.4 Macro lens, Aperture Priority, Manual WB,
Default Parameters (Normal), High ISO NR (Normal), JPEG Large / Fine

Olympus E-3: Olympus 50 mm F2 Macro lens, Aperture Priority, Manual WB,
Default Parameters (Standard PS), JPEG Large / SHQ


Canon 450D: Canon 50 mm F1.4 lens, Aperture Priority, Manual WB,
Default Parameters (Standard PS), JPEG Large / SHQ

Wyczytałem tylko komentarz, że Pentax zostawia wybór użyszkodnikowi- a według tego po prostu -K20 jako jedyna puszka w teście miała całkowcie wyłączone odszumianie JPG. Gdyby dali np.poziom "weak"- czyli chyba najbardziej zbliżony do "standard" w innych aparatach, wtedy być może, różnice w szumach byłyby dużo mniejsze, od ISO 800 w górę na pewno -i można by porównać utratę szczegółów przy średnim odszumianiu, niezależnie czy takie porównanie wyszłoby na dobre Pentaxowi-byłoby bardziej realne.To dokonane przy ustaweniach dprewiev-nie mówi o porównaniu K20 do innych nic-porównać możemy tylko odszumianie w pozostałych aparatach . Ewentualnie mogli wyłączyć we wszystkich-o ile się da-wtedy mamy pogląd na "surowe"JPG :mrgreen: , kontra RAW.
Jeżeli przeoczyłem wypowiedź na ten temat-sorki za dubla

Swoją drogą-właśnie GX-10 znalazł nowego właściciela,ale przez tydzień miałem bie puszki. IMO przyISO1600 w DNG różnica jest spora na korzyść K20, a symulacja 3200 (korekcja EV na GX-10 )-choć wiem,że nie do końca adekwatna-ale tu fotka wychodzi porównywalna z 6400 na K20. W JPG z włączonym odszumianiem w GX a w K20 poziom "weak" na ISO 800 praktycznie brak różnic -, na ISO 1600 są-nie dramatyczne ale wyrażnie widoczne na korzyść K20 oczywiście :-) .W każdym wypadku fotki robione Sigmą 17-70 na identycznych ustawieniach, przy tej samej żarówce w tym samym pokoju :mrgreen:
A swoją drogą-zakładka "jakość wykonania" w rankngu optycznych- D90 lepsze od K20... wielbiciele plastiku :?: Kumpel ma D90 i sam przyznaje, że tu w ogóle ne ma porównania-chciałby D90 w puszce made by Pentax (Zatwardziały Nikoniarz, ale uczciwa bestia :-D ). D90 jest po prostu plastikowe, co widać, słychać i czuć :evilsmile:
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Dla mnie generalnie pomyłką jest opieranie oceny szumów na podstawie jpega - powinno się (dla testów lustrzanek) przyjąć zasadę że strzela się w rawie i wywołuje zdjęcie bez odszumiania w jednym wybranym programie (lightroom na przykład). Wtedy widać co naprawdę wychodzi z aparatu.
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Grendel napisał/a:
Dla mnie generalnie pomyłką jest opieranie oceny szumów na podstawie jpega

Oceny szumów tak, ale ocena działania puszkowego softu odszumiającego jest jak najbardziej przydatna- w GX po porównaniu-wolałem robić jpg w kiepskim oświetleniu lub konwersję RAW-JPG w puszce-gdy balans bieli był problematyczny-bo ani raw therapee ani ufraw nie dawały w pliku wynikowym-takiego dobrego stosunku szczegółów do szumu. K20 dopiero poznaję-ale na razie wychodzi na to samo :-B
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
ultorx napisał/a:
Uff..Przebrnąłem przez cały wątek, i albo coś przeoczyłem, albo nikt nie wspomniał o pewnym niuansiku z testu (...)Wyczytałem tylko komentarz, że Pentax zostawia wybór użyszkodnikowi- a według tego po prostu -K20 jako jedyna puszka w teście miała całkowcie wyłączone odszumianie JPG.

Trafne spostrzeżenie. Ale pisałem już, że na kolejnej stronie testu w dprewiv podane są cropy z K20D z włączonym odszumianiem ( http://www.dpreview.com/r...k20d/page19.asp ).
Dziwną testerzy stosują metodologię, ale ich prawo.

Niech żyje K20D!
:mrgreen: :mrgreen:
 

życzliwy  Dołączył: 29 Sie 2008
mcgyver napisał/a:
Chyba zbliża się test 17-70 SDM. Stawiam, że jeszcze w tym tygodniu.


http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=143

Wykrakałeś...
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
życzliwy napisał/a:
Wykrakałeś...

lubię krakać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To jak - w poniedziałek 77 f1.8 LTD?

PS. życzliwy, pozdrawiam krajana z okazji dnia życzliwości :-B
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Benek, niestety link do tych cropów nie działa- page not found -ale co tam widzę swoje cropy i kropki :mrgreen: ,właśnie doszedł ricoh 50 f/ 1:2- stara cudna żyletka mniam..cas jakiś go pewnie nie zdejmę
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
ultorx napisał/a:
niestety link do tych cropów nie działa


o-holender! a teraz działa?!

http://www.dpreview.com/r...k20d/page19.asp

Gdyby nie, to wystarczy przerzucić ze str. 18 na 19 w testach dpreview. I tutaj widać jak jst z tymi szumami w K20.
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Benek, Działa dzięki-ale ta krzywa u nich połamana-do ortopedy :-D
Na razie mnie wychodzi dziwnie- JPG ISO 400 ma niej szczegółów i tyle samo szumu co JPG ISO 800 (ustawienie weak) o ile szum rozumiem (odszumianie włącza się w końcu przy 800) o tyle różnicy w szczegółach nie... :shock:
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Przejrzałem wątek. Pytanie chyba nie padło więc zadaję:

Do użytkowników K10D, którzy przesiedli się na K20D - czy zauważyliście zmiany na korzyść jeżeli chodzi o (a) szybkość działania AF, (b) trafność AF?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
a.d.a.m - tak. IMO w K20D jest pewniej. AF mniej szuka - od razu trafia, gdzie trzeba (choć chyba wcale nie szybciej).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
owszem - przy naladowanym akku
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Fafniak napisał/a:
owszem - przy naladowanym akku


A można prosić pełnym zdaniem... "owszem" ale co?
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
a.d.a.m napisał/a:
A można prosić pełnym zdaniem... "owszem" ale co?


No napisał że trafia dokładnie o ile akumulator jest w pełni naładowany,gdy energia sie kończy zaczyna miec problemy.
 

życzliwy  Dołączył: 29 Sie 2008
mcgyver napisał/a:
PS. życzliwy, pozdrawiam krajana z okazji dnia życzliwości :-B

;-) :-B
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
Samp napisał/a:
a.d.a.m - tak. IMO w K20D jest pewniej. AF mniej szuka - od razu trafia, gdzie trzeba (choć chyba wcale nie szybciej).


AF jest zalerzny w znacznym stopniu od szkła z którym sie ostrzy!
Z własnych doświadczeń wiem ze fa 50 1.4 ostrzy szybko i celnie, to samo sigma 24-70 2.8, za to kit 18-55 i sigma 70-300 nie maja za dużo wspólnego z AF bo szybciej sie ustawi nimi manualnie ostrość niz gdy śrubokręt wierci w jedna a później w druga strone, a szkła i tak nie potwierdzają ostrości z korpusem - i to w głównej mierze wynika z słabej konstrukcji mechaniki szkła (nie jakości szkła w obiektywie :P)
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
nightartist napisał/a:
szkła i tak nie potwierdzają ostrości z korpusem - i to w głównej mierze wynika z słabej konstrukcji mechaniki szkła
coś bez sensu stwierdzenie
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
napisali o nim
Na głównej stronie gazety - link do recenzji;

http://znam.to/recenzje/4...-+-ob.-18-55-II

pzdr
flood

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach