gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
  nowe matryce do telefonów komórkowych
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie, to jeszcze nie to. Zostaję nadal z moim Siemensem A51..... bez aparatu ;-)
 
Rava
[Usunięty]
Marek napisał/a:
Nie, to jeszcze nie to. Zostaję nadal z moim Siemensem A51..... bez aparatu ;-)


Czekam na telefony z kamerami, które mają wymienną optykę. A potem, kto wie, telefonolustrzanki? Choć niektórzy twierdzą, że w telefonie komórkowym z praktycznego punktu widzenia bardziej niż lustro przydałaby się golarka (z elektronicznie sterowanym ostrzem rzecz jasna).
:-/
 

Wahhim  Dołączył: 28 Maj 2008
Zostanę przy swoim. Telefon nie służy do robienia zdjęć i obojętnie jakiej by tam matrycy nie wstawili i tak będzie słabo. To jednak tylko gadżet. ;-)

Rava napisał/a:
Choć niektórzy twierdzą, że w telefonie komórkowym z praktycznego punktu widzenia bardziej niż lustro przydałaby się golarka (z elektronicznie sterowanym ostrzem rzecz jasna).

To nie jest głupi pomysł. Wolałbym jednak, żeby mój K20D pod przyciskiem INFO miał prognozę pogody, czytelny zegarek, kalendarz i jakiś prosty czytnik RSS. :-P

[ Dodano: 2009-01-02, 20:55 ]
Ja tam mam w swojej komórce matrycę 1,3 megapiksela i wystarcza, żeby zrobić sobie zdjęcie rozkładu jazdy.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Rava napisał/a:
Choć niektórzy twierdzą, że w telefonie komórkowym z praktycznego punktu widzenia bardziej niż lustro przydałaby się golarka (z elektronicznie sterowanym ostrzem rzecz jasna).


Nie no, "lustro w komórce" brzmi wg mnie tak samo niedorzecznie jak gdybanie "APS-H w K30D". ;-) Bez przesady ludzie, aparaty w telefonach komórkowych JUŻ osiągnęły to, co pozwala je wykorzystywać w celach, do jakich zostały stworzone. I mówię tu o głupiej fotce z imprezy, uwiecznienia krajobrazu ze szczytu Gubałówki, czy zdjęcia w lustrze do wrzucenia na naszą klasę. Target ma dokładnie takie wymagania. I wszystko już jest. Zdjęcie wygląda schludnie - nie to, co aparat VGA z mojej starej nokii, dostępny flesz, czy lampka diodową, można nagrać filmik, dorobić jakieś efekty na poczekaniu. No i jest do dyspozycji parametr wpływający na szczególną atrakcyjność produktu. Megapiksele. Nikt, absolutnie nikt niemający do czynienia z fotografią nie domyśla się, że duża ilość pikseli upakowanych na matrycy wpływa negatywnie na jakość zdjęć. Wobec czego moim zdaniem potrzeba posiadania aparatu w telefonie jest identyczna do ficzeru radia w empetrójce. Mi może okazać się zbędne, jedynie denerwować jako dodatkowa ikonka w menu, ale mój znajomy - jak sam utrzymuje - nie może się bez tego obejść.

[ Dodano: 2009-01-02, 21:11 ]
Wahhim napisał/a:
Telefon nie służy do robienia zdjęć

Wahhim napisał/a:
..i wystarcza, żeby zrobić sobie zdjęcie rozkładu jazdy.


A jednak ;-) Wiem, czepiam się słówek, ale tak czy inaczej potwierdziłeś, że aparat przydaje się nawet komuś, kto jest "anty" temu rozwiązaniu.

Poza tym technika idzie do przodu. Historia pokazała, że rzeczy niemożliwych w praktyce nie ma, rozwój miniaturyzacji sprzętu elektronicznego nie zatrzymał się w momencie odkrycia właściwości krzemu. Osobiście jestem przekonany, że w przeciągu kolejnych, dziesięciu lat jakość zdjęć wykonanych telefonem komórkowym osiągnie poziom pierwszych lustrzanek cyfrowych. Ponadto jestem niemal pewien, że jest to możliwe w tym momencie. Tak samo, jak wyprodukowanie procesora o szybkości taktowania ponad 10GHz. Ale prawa marketingu skutecznie opóźniają wdrażanie tych produktów w życie - tyczy się to każdego niemal sprzętu elektronicznego.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
a ja odnosząc się do wszystkiego co wyżej napiszę, że bardzo bym chciał nieco nowszy telefon, w którym będę miał więcej niż 2,1 mpix (choć i teraz jest świetnie). Dlaczego? Zastępuje mi aparat wychodząc z założenia: lepiej zrobić zdjęcie jakkolwiek niż nie zrobić go wcale..



Czy aż tak przeszkadza jakość na zdjęciu powyzej? Jest z komórki, robione przez szybę jadącego autobusu, po prostu nie zdążyłbym przygotować aparatu, a telefonem zrobiłem to zdjęcie i wcale się go nie wstydzę.. ucialem tylko gore do formatu 3:2 bo bylo 4:3, poza tym w LR zdjalem jeszcze nieco z clarity aby dac mu wiecej "mgielki".. oryginal ma 1600x1067pix i to wystarczy zeby zrobic fajne zdjecie 3600x2400.. mało tego, wiem już bo to sprawdziłem, że mogę mieć sensowne uliczne zdjęcie rozmiaru 750x500 pixeli i jeśli odpowiednio je powiększę, dodam szum (ktory swietnie maskuje artefkaty z plikow jpg z telefonu) to moge wykonac powiekszenie 45x30 cm na ktore da sie patrzec i myslec o temacie zdjecia a nie zastanawiac sie nad jakoscia.. bo i tak najwazniejszy zawsze bedzie temat.

Wiec niech mi ktos tanio sprzeda jakiegoś nastepce SE k610i (ktorego mam i sobie chwale) zeby mial jakies 5mpix na pokladzie i AF.. ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Cytat
po prostu nie zdążyłbym przygotować aparatu, a telefonem zrobiłem to zdjęcie i wcale się go nie wstydzę..


To znaczy, że aparat miałeś schowany głębiej, czy że telefon szybciej działa?
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
thrackan, aparat na plecach, telefon w ręku w tym momencie
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Nie wiem, jak was, ale mnie taka jakość nie satysfakcjonuje, nawet biorąc pod uwagę, że to komórka(Nokia E51 2Mpx):


W szczególności kolorystyka jest paskudna - ten zielony zafarb. Suwaczkiem Hue nie jestem w stanie go usunąć. Picasa też sobie nie radzi.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
pawelek-79 napisał/a:
Picasa też sobie nie radzi.

Ten program generalnie z niczym sobie nie radzi. No może z przesyłaniem zdjęć do sieci.
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Akurat E51 jest słaba pod tym względem.
Wyraźnie lepsze efekty daje starszy SonyEricsson.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
^mmm^, mam SE K750i - praktycznie to samo. Może jakieś nowsze SE i Nokie, ale zdjęć nie widziałem.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Z tego co pamiętam K800i już robi bardzo przyzwoite. Ma tam te 3,2Mpx chyba. I lampkę błyskową, nie diodową. I ogólnie te nowsze SE z serii Cybershot są bardzo cacy.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
malyglod, ale mi nie o ilość pikseli chodzi, tylko o mydło i zielony zafarb. Tego nie poprawisz zwiększeniem ilości pikseli, tylko poprawieniem jakości optyki i przetwornika. No nie wiem. Chyba przejdę się na flickra poszukać przykładów.
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Ostatnio czekałem na pociąg i tak mnie naszło na fotografowanie ;-) , a że nie miałem aparatu to został samsung z 1,3mpx. Tryb "szaro-biały" z telefonu, suwakami nic nie poprawiałem, żeby przekłamań nie było. Ale chwila zabawy z krzywą i wyglądają jeszcze lepiej.



 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
pawelek-79 napisał/a:
malyglod, ale mi nie o ilość pikseli chodzi, tylko o mydło i zielony zafarb. Tego nie poprawisz zwiększeniem ilości pikseli, tylko poprawieniem jakości optyki i przetwornika.

To przecież jasne i logiczne. Jednak jak przyglądniesz się zdjęciom, to zauważysz, że jeśli chodzi o telefony, to większa ilość pikseli idzie w parze z lepszą jakością aparatu.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
pawelek-79 napisał/a:
jest paskudna - ten zielony zafarb
- może ci zapleśniał :D
A tak serio, to kiedyś aparat (w szczególności vga) był tylko buzzer-bajerem, więc pewnie się i do optyki (plastikowej) nie przykładali.
Teraz dają już AF i 3-5mpix, zdjęcia naprawdę ładne można zrobić.

Mam k610i i pomimo że nie najgorsze zdjęcia robi, to w porównaniu do K550i, który ma tą samą matrycę ale ma AF, mój wypada słabo. K550i zdjęcia robi naprawdę udane :).
np:
 
Rava
[Usunięty]
malyglod napisał/a:


Nie no, "lustro w komórce" brzmi wg mnie tak samo niedorzecznie jak gdybanie "APS-H w K30D". ;-)

-
I have a dream: Pentax nawiązując do tradycji Asahi znów idzie na bezkompromisową całość i w K30D jest FF wraz z mechanizmem przełączania na APS-C (nie wiadomo tylko z korpusu czy menu), zgodnie ze swoją filozofią nieuśmiercania starych obiektywów, w tym przypadku całkiem jeszcze młodych - do niepełnoklatkowej matrycy. Posiadacze innych wiodących systemów popadają w depresję. ;-)
 

etylowy  Dołączył: 20 Sty 2009
Foto zrobione przez mojego kumpla aparatem w HTC Touch Diamond. Podobno nieprzerabiane:)

 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
pawelek-79 napisał/a:
ten zielony zafarb

W Nokiach na 80% pomaga "Tryb nocny". Sprawdzałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach