matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ta dam! To dziś początek, czyli pierwsze zdjęcie. A ja jeszcze filmu nie kupiłem :-/
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
ostatecznie w drodze wyjątku zdecydowałam się na cyfrę, dzięki temu na pewno zdążę wrócić ze świąt i pokazać zdjęcia :-)
W stolicy dziś agresywne słoneczko :-) klimaty świąteczne pod słońce :D
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Spróbować czy nie ?! oto jest pytanie !
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
xolox, nie dowiesz się, jeśli nie spróbujesz :-P

[ Dodano: 2008-12-01, 12:56 ]
A jak nie spróbujesz, to potem będziesz żałował ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja zrobiłem dziś kilka zdjęć rano, ale nie wiem, czy któreś z nich zostanie tematycznie pociągnięte... Ale idea jest. Choć film zupełnie przypadkowy rezerwowy z torby. Ale to jeszcze 23 zdjęcia. Ech.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
jorge.martinez napisał/a:
Ja zrobiłem dziś kilka zdjęć rano, ale nie wiem, czy któreś z nich zostanie tematycznie pociągnięte... Ale idea jest. Choć film zupełnie przypadkowy rezerwowy z torby. Ale to jeszcze 23 zdjęcia. Ech.


Ale decyzja o tym, czy zdjęcie ma brać udział w konkursie, ma zapadać przed wyzwoleniem migawki, a nie po, zdaje się taka jest idea?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie wyraziłem się precyzyjnie. Pierwsze zdjęcie było z myślą.Z tą ideą. A reszta spowoduje, że całość 24 nie zamknie się w w obrębie 1 filmu. Jeśli to wbrew regulaminowi zabawy, no to cóż...
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
jorge.martinez napisał/a:
...nie wiem, czy któreś z nich zostanie tematycznie pociągnięte...


Jak dla mnie, to wbrew idei jest to, że robisz kilka zdjęć, a potem "któreś" wybierzesz do "pociągnięcia" w temacie konkursu... No, ale ja może nie rozumiem tego konkursu.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
xrog napisał/a:
Ale decyzja o tym, czy zdjęcie ma brać udział w konkursie, ma zapadać przed wyzwoleniem migawki, a nie po, zdaje się taka jest idea?

Tak właśnie! Bez tej zasady to ten konkurs traci cały wdzięk i sens :-/ Proszę pamiętać, że w tej zabawie nie ma nikogo - oprócz samych biorących w nim udział - kto będzie stał na straży przestrzegania i stosowania się do reguł. "Za zgodność" odpowiada się przed samym sobą, i jeszcze przed innymi biorącymi udział w konkursie. I dlatego ten rygoryzm sobie trzeba szczególnie narzucić, bo inaczej to po prostu wstyd by było, nie?
jorge.martinez, jak zrobiłeś pierwsze zdjęcie "na konkurs" to tylko ono może wziąć w nim udział - a nie pozostałe wypstrykane. Drugie zrobisz jutro (jeśli zechcesz) itd... Że się po drodze film skończy? No cóż... Fajnie by było, żeby wszyscy robili zdjęcia analogiem na 24 klatkowym filmie tylko do Kalendarza. Ale pewnie tak się nie da, i na to trudno coś poradzić... :-/
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
czad ;)

odpalam SuperA i wychodze ;)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
matb napisał/a:
jorge.martinez, jak zrobiłeś pierwsze zdjęcie "na konkurs" to tylko ono może wziąć w nim udział - a nie pozostałe wypstrykane. Drugie zrobisz jutro (jeśli zechcesz) itd... Że się po drodze film skończy? No cóż... Fajnie by było, żeby wszyscy robili zdjęcia analogiem na 24 klatkowym filmie tylko do Kalendarza. Ale pewnie tak się nie da, i na to trudno coś poradzić... :-/


No właśnie tak zrozumiałem. I tego chcę się trzymać. Niestety nie dałem rady kupić filmu 24. A dziś w drodze do pracy nie mogłem się powstrzymać...

xrog napisał/a:
Jak dla mnie, to wbrew idei jest to, że robisz kilka zdjęć, a potem "któreś" wybierzesz do "pociągnięcia" w temacie konkursu...


No właśnie, to to pierwsze jest tym zdjęciem. Pozostałe nie były robione z myślą o konkursie. Przez nastepne dni będę się trzymał myśli tematycznej tego jednego. Jeśli będę miał moralne wątpliwości to nie wystartuję w konkursie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Gadacie o filmach, więc ja mam do wyboru:
HP5+ albo HP5+ albo HP5+ albo HP5+ albo HP5+ albo HP5+ albo HP5+ albo HP5+ albo HP5+ albo HP5+. Jedenastą rolką do wyboru jest FP4+. Dwunastą delta 3200. Trudny wybór. :roll:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
To bardzo trudne robić zdjęcia ulubionym analogiem przez cały miesiąc, ale ograniczać się tylko do tych tematycznych...
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
cotti napisał/a:
To bardzo trudne robić zdjęcia ulubionym analogiem przez cały miesiąc, ale ograniczać się tylko do tych tematycznych...


Całe szczęście, że używam kilku aparatów równolegle - mogę jeden poświęcić tylko na to.

Generalnie, to bardzo trudny konkurs. Primo, jaki temat wybrać, aby cykl był interesujący przez 24 klatki, miał jakąś puentę lub kulminację. Secundo, jak go dobrze zrealizować - jest 1 próba 24 dni pod rząd. Tertio: trudno o uzyskanie powtarzalności zdjęciowej, w powszednie dni pracujemy, w weekendy zwykle nie, a przed świętami może już bierzemy urlop i wyjeżdżamy, itd itp.

Nie wiem, czy uda mi się zakończyć podejście do tego konkursu... :-/
Akcent optymistyczny na koniec: mam juz 1/24 cyklu. :-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Pierwsze jakoś poszło... pomysłu na utrzymanie pozostałych 23 w temacie nadal brak.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
cotti napisał/a:
To bardzo trudne robić zdjęcia ulubionym analogiem przez cały miesiąc, ale ograniczać się tylko do tych tematycznych...

No ale z tego co zrozumiałam, matb napisał, że można robić również inne zdjęcia tym samym korpusem. Najważniejsze, aby uczciwie podejść do sprawy i do kalendarza dawać te zdjęcia, które były do niego przeznaczone w chwili pstryknięcia.
matb napisał/a:
Konkretnie - można oczywiście robić inne zdjęcia. Ale sobie ustalamy - teraz robię zdjęcie do konkursu - i robimy "to" zdjęcie do konkursu. Bez ściemy, powtarzania, wybierania innych, bo lepiej wyszły, udawania, że się go jednak nie zrobiło itp.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Generic napisał/a:
Pierwsze jakoś poszło... pomysłu na utrzymanie pozostałych 23 w temacie nadal brak.

U mnie niestety będzie gniotek :-P To tyle jeżeli chodzi o mocne wejście :roll: ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
thrackan, nie bój nic. Tak koło 12 to Ci się zacznie wydawać, że te pierwsze to fajne były, a teraz... W każdym razie masz jeszcze 23 szanse, żeby zrobić zdjęcie gorsze ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Matb, nie strasz :shock:
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Mam pomysły na około 6 zdjęć tak w pełni. Trudny temat wybrałem, ale już zacząłem :-)

[ Dodano: 2008-12-01, 21:57 ]
Może coś wyjdzie z tego

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach