fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Olympus micro 4/3 - "nowy system"
 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
Wszyscy kombinują z pełną klatką, a oni w drugą strone.
Ahh ten Olympus...
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
matteusz napisał/a:
Wszyscy kombinują z pełną klatką, a oni w drugą strone.
Ahh ten Olympus...
matryca ta sama ;)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Czyli w koncu beda kompakty z wymienna optyka i dosc duza matryca :) Fajnie by miec takioego z tym pancake 25mm :)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
milo napisał/a:
Fajnie by miec takioego z tym pancake 25mm :)

Plus przejściówka.
Chyba, że zrobią nowy.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dickkett, tak, tak z dedykowanym.
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
To się nazywa "myśleć poza pudełkiem" :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
Dziwny pomysł i... na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony może to świadczyć dobrze o potencjale Olympusa (jakby nie patrzeć- to progres). Z drugiej- po kiego startować z Mikrusem skoro 4/3 nie jest jeszcze kompletny, brak jasnych standardów jest bolesny i z pewnością nie przyciąga do Olka świadomego klienta (czyli takiego, który chciałby Olkowi zostawić trochę więcej monet). Podniecanie się rozmiarami i wygodą niewiele wnosi do dyskusji. Jeśli Olek chce faktycznie zyskać drugi oddech, musi szybko uzupełnić braki szklarni (jasne stałki). Jedno, zuikowskiej jakości 24mm 1,4 raz na zawsze zakończy dyskusję o braku płytkiej GO w systemie. Stałki plus istniejące już zumy i można iść na wojnę z każdym.


:lol:
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
Cytat
po kiego startować z Mikrusem skoro 4/3 nie jest jeszcze kompletny


To się nazywa ucieczka do przodu ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
milo napisał/a:
Jeśli Olek chce faktycznie zyskać drugi oddech, musi szybko uzupełnić braki szklarni (jasne stałki). Jedno, zuikowskiej jakości 24mm 1,4 raz na zawsze zakończy dyskusję o braku płytkiej GO w systemie. Stałki plus istniejące już zumy i można iść na wojnę z każdym.


Mi raczej o ten fragment chodzilo :)
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
milo napisał/a:
milo napisał/a:
Jeśli Olek chce faktycznie zyskać drugi oddech, musi szybko uzupełnić braki szklarni (jasne stałki). Jedno, zuikowskiej jakości 24mm 1,4 raz na zawsze zakończy dyskusję o braku płytkiej GO w systemie. Stałki plus istniejące już zumy i można iść na wojnę z każdym.


Mi raczej o ten fragment chodzilo :)
eh chłopaki nie śmiać sie :-D :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
fotomic napisał/a:
eh chłopaki nie śmiać sie :-D :-P


Dlaczego? Smieszne to przeciez :)
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
milo napisał/a:
Mi raczej o ten fragment chodzilo :)


Człowiek najwyraźniej wierzy w swój system ;-)
A ja, choć nie mam aspiracji uchodzić za znawcę systemu 4/3 i szklarni OM, uważam że jest to jedno z lepszych posunięć rynkowych, jakie można w chwili obecnej było wykonać.
Segment zupełnie niezagospodarowany i niesłychanie perspektywiczny. Rzecz, która mnie zastanawia to w jaki sposób producenci nowego 4/3 będą chcieli przekonać amatorów do zakupu kolejnych (dedykowanych!) szkieł. N z D40 zakładał, że potrzeba na inne słoiki poza kitem będzie niewielka i m.in. dlatego wykastrował body z silnika. Chyba że będą one naprawdę tanie... Wówczas może sam się skuszę jako drugie body :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Tymeq, ja mysle ze to raczej bedzie na zasadzie posiadania drugiego body np do E-3 i noszenia go ze soba. Zasadniczo z jednym dobrym szklem, a jesli zajdzie taka potrzeba z innymi tymi z 4/3 poprzez adapter.
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
milo napisał/a:
Tymeq, ja mysle ze to raczej bedzie na zasadzie posiadania drugiego body np do E-3 i noszenia go ze soba. Zasadniczo z jednym dobrym szklem, a jesli zajdzie taka potrzeba z innymi tymi z 4/3 poprzez adapter.


Posiadacze E-3 stanowią zbyt wąską grupę, by specjalnie dla nich bawić się w nowe standardy. Poza tym z przytoczonego komunikatu wynika, że owszem - szkła od 4/3 z przejściówką będą pasować, ale na rynku pojawią się słoiki przewidziane specjalnie dla nowego (pod)systemu (!). Wnioskować z tego można, że nadzieje wiązane z micro 4/3 są ogromne... I - paradoksalnie - nie jest to dobra wiadomość dla posiadaczy lustrzanek 4/3: moce przerobowe fabryk Olka będą musiały teraz zaspokoić nie jeden, a dwa segmenty.
Czas pokaże ;-) Ale pospekulować zawsze można :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ja mysle ze oni sie w koncu obudza i wypuszcza tylko 1000 limitowanych egzemplarzy :P
 
fotomic  Dołączył: 09 Maj 2007
Tymeq napisał/a:
milo napisał/a:
Tymeq, ja mysle ze to raczej bedzie na zasadzie posiadania drugiego body np do E-3 i noszenia go ze soba. Zasadniczo z jednym dobrym szklem, a jesli zajdzie taka potrzeba z innymi tymi z 4/3 poprzez adapter.


Posiadacze E-3 stanowią zbyt wąską grupę, by specjalnie dla nich bawić się w nowe standardy. Poza tym z przytoczonego komunikatu wynika, że owszem - szkła od 4/3 z przejściówką będą pasować, ale na rynku pojawią się słoiki przewidziane specjalnie dla nowego (pod)systemu (!). Wnioskować z tego można, że nadzieje wiązane z micro 4/3 są ogromne... I - paradoksalnie - nie jest to dobra wiadomość dla posiadaczy lustrzanek 4/3: moce przerobowe fabryk Olka będą musiały teraz zaspokoić nie jeden, a dwa segmenty.
Czas pokaże ;-) Ale pospekulować zawsze można :-P
raczej szczegół tkwi w czym innym, mianowicie Panas jest kluczem, większośc czasu stał na uboczu, wydaje się że teraz wchodzi do gry. Jeżeli wezmą marketing od olka (co jest prawdopodobne) i pierwsi dadzą puszke (co jest jeszcze bardziej prawdopodobne) to sytuacja będzie wyglądać tak, że m4/3 zajmie się głównie Panas.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a pamietacie takie dziwne body pentaxa bez wizjera za to z bagnetem do normalnych szkiel?
Ja takie cos bym kupil - w tandemie z takim 21mm - naprawde extra sprawa
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Się mnie pomysł podoba się :mrgreen: Jak to to będzie faktycznie nieduże to może być strzał w 10. Jakość lepsza niż w kompaktach, a wymiary zbliżone :-D
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Jeśli z tego będzie jakość jak z większego 4/3 (a czemu miała by nie być), to będzie dobra propozycja dla tych, którzy lubią jakość zdjęć, a nie lubią targać ze sobą ciężarów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach