Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Można już prawie kupić pilota do K100D
Witam, pozwalam sobie założyć nowy temat na pozornie to samo, ale sądzę że informacje są dosyć istotne dla zainteresowanych pilocikiem. Po przeczytaniu informacji o działaniu pilota z Sony przetestowałem wszystko co posiadam, niestety nic z tego. Z żalem postanowiłem się zabrać za temat i wymodzić coś małego i poręcznego. Na szczęście wrodzone lenistwo nakazało mi trochę pogooglać. Oto efekt:

"Witam serdecznie,

posiadamy pilot do aparatów Pentax.

Pilot obecnie kosztuje 49,00 PLN. Nie posiada on jeszcze pudełka zew.
(czekamy na dostawe z drukarni) ale instrukcja i gwarancja jest.

Jeżeli jest Pan zainteresowany to bardzo prosze o kontakt.

Więcej na www.elmak.pl

Pozdrawiam,
Anna Sadowska
Asystentka Działu Handlowego

Elmak Sp. z o. o.
ul. Hanasiewicza 4
35-103 Rzeszów
tel. (017) 850-45-90
www.elmak.pl"

Zainteresowanym polecam, mnie za 50 zł łatwiej będzie zamówić niż modzić samemu.
Pozdrawiam Zbyszek
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hehe, w poprzedniej wersji była obsługiwana Minolta zamiast Pentaksa. :-B
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Witam!
Pilot pojawił się na Allegro:
http://www.allegro.pl/ite...mpus_nowy_.html
Czy ktoś już nabył to coś i może się wypowiedzieć na temat działania? Mam szczerą chęć zakupić go, ale byłbym spokojniejszy wiedząc, że ktoś to już przetestował.
Bardzo proszę o odzew od któregoś z userów.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Krzychoo napisał/a:
Czy ktoś już nabył to coś i może się wypowiedzieć na temat działania?

dziala mi z deelem - nie ma co filozofowac, jest napawde w porzadku :)
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
L_uka dzięuję za info. Mam dodatkowe pytanie: zapinam na aparat obiektyw z AF i czy po naciśnięciu przycisku pilota aparat złapie ostrość czy tylko wyzwoli migawkę? Chodzi mi o to, czy pilot daje to samo co naciśnięcie przycisku w aparacie: złapanie ostrości i zrobienie zdjęcia jednocześnie? Czy też trzeba pracować z manualną ostrością? Chcę się tylko upewnić.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Krzychoo napisał/a:
czy po naciśnięciu przycisku pilota aparat złapie ostrość czy tylko wyzwoli migawkę?

to zalezy, jak ustawisz w Custom :-) Standardowo, nie lapie ostrosci.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Bardzo dziękuję, nawet w Custom dokopałem się do odpowiedniej funkcji :)
Pozdrawiam.
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
z K100d też ładnie trybi, mam go, sprawdzone.

PS widzę Krzychoo że masz dubla 50/1,7 nie uwiera Cię aby ten z literką A?
Właśnie dzisiaj oddałem taki sam dziubeńkowi co to go z bonusem sprzedał czyli z grzybkiem z tyłu i z przodu. Zal mi d.. ściskał jak oddawałem ale na h... mi kłopot. A z tą literką A to super działał, oj super. Więc jakby co to wiesz ......
PS 2 A takie cuś co robi za wyzwalacza po drucie masz?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zbyszek napisał/a:
nie uwiera Cię aby ten z literką A?

haha, to samo pomyslalem, ale liczylem na fa :lol: :mrgreen: 8-)
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Przykro mi Panowie, na razie nie pozbędę się dubelka. W przyszłości coś pomyślę, ale na razie jest tak: FA jest brzydki, plastikowy i ohydny w dotyku. Na dodatek na najniższych przysłonach AF często nie trafia. Nie jest to bynajmniej problem FF czy BF, robiłem testy, po prostu nie trafia i tyle. Mam punktowe łapanie ostrości, aparat potwierdza mi złapanie np. twarzy, a ostre na zdjęciu wychodzi krzesło stojące obok w odległości 30 cm bliżej. Problem dotyczy najniższych przysłon 1.7, 1.8, przy 2.8 i wyżej jakoś nie zauważyłem tego efektu.
SMC-A jest za to śliczny, uwielbiam go dotykać, ale już kilka fajnych fotek mi z niego nie wyszło, bo nie zdążyłem złapać ostrości na czas.
Albo zatem nauczę się szybciej łapać ostrość ręcznie i sprzedam FA, albo rozgryzę problem nie trafiania AF w FA i pomyślę co z A począć. Ale to jeszcze chwilę potrwa.

Zbyszek: odnoścnie wyzwalacza po drucie nie mam czegoś takiego. Pilot bardziej mi się przyda, już go nawet zamówiłem.
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Ale tego nie trzeba zamawiac, wystarczy sobie zrobic, najwiekszy kłopot to wtyczki micro jack stereo, kupiłem same i były do d..., więc poszukałem słuchawek z tym wtykiem i kupiłem za całe 6 zł. Obcięcie słuchawek pozostawia piękną małą wtyczkę z sympatycznym miękkim kabelkiem. Obudówka ok 1/2 pudełka zapałek -2zł, mikrostyki twardy i miękki - dubel tego co masz pod reką jak focisz po 1zł. Całośc 10 zł, jak wiesz co się robi z lutownicą to zabawy na 10-15 minut. I fajnie działa jak główny przycisk. Koszt i robota żadna a czasem przy statywie jak znalazł. Firmowy to ma chyba bajer blokadę dla bulb, ale kosztuje co nieco wiecej, za te parę dych to ja se palcem przytrzymam. Miłego majsterkowania.
PS myślałem też o obudowie grubego mazaka, ale więcej kombinacji, ale ładniej wygląda, ale jestem leniem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gotowe są na allegro po 20 zł
http://www.allegro.pl/ite..._z_blokada.html
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
A nie mogłeś tego napisac wcześniej, to bym sobie głowy nie zawracał. No ale za to cała dycha w kieszeni, dobre i to na otarcie łez, albo na coś w płynie. :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W jakimś wątku z półtora miesiąca temu albo wcześniej już o nim pisałem :-B :-B :-B
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
plwk napisał/a:
A nie mogłeś tego napisac wcześniej, to bym sobie głowy nie zawracał.


Bylo poszukac na forum, bo temat sie juz przewijal :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chyba milo pomieszałeś cytaty i osoby, które napisały to co cytujesz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach