grimoald Dołączył: 03 Lis 2006
Pentax AF-360 FGZ i 16(17)-50
Cześć,
po kilku latach rozwodu chciałbym wrócić do Pentaxa, na początek K100D a potem K10D. Jednak zanim to zrobię chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość bezprzewodowego wyzwolenia w/wym. lampy, np. trzymając ją w ręce? Poza tym potrzebny mi zoom z zakresu 16(17)-50 ze światłem 2.8. Tamron odpada bo nie robi na ten bagnet. Czy oprócz zapowiadanego Pentaxa 16-50 2.8 jest coś jeszcze? Sigmy nie biorę pod uwagę. Jaka ma być cena tego pentaxowego zooma?A, i kiedy?
Pozdrawiam
grimoald de canonier ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
grimoald napisał/a:
Jednak zanim to zrobię chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość bezprzewodowego wyzwolenia w/wym. lampy, np. trzymając ją w ręce?


W K100D nie można tego zrobić. Potrzebna druga lampa w sankach korpusu.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Oczywiście powyższe odnosi się do PTTL. W K10D też tak będzie :-/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Oczywiście powyższe odnosi się do PTTL. W K10D też tak będzie :-/

Tutaj dali ciała, mojego braciszka Monolta D5 ma to i nawet sie to sprawdza . Ist D chyba też to miał, współprace wbudowanej lampy z zewnetrzną ?

[ Dodano: 03-11-06, 19:02 ]
Hm....Minolta :lol:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
D tak, DS i DL nie.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Tutaj dali ciała, mojego braciszka Monolta D5 ma to i nawet się to sprawdza.

Zasadniczo to też tak uważam ale czy ta wbudowana lampka nie jest za słaba aby cokolwiek poświecić? Ustala sie podział mocy pomiędzy masterem a slavem. Ale jeżeli master jest taki słabiutki to czy to ma sens?
Bawił się ktoś tym (minolty? istD?) jak się to sprawdzało z wbudowaną lampą?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przy takiej współpracy wbudwana jest tylko po to, aby sterować lampą oddaloną, ale w PPTLu. Czyli pomiar matrycowy, przedbłysk i takie tam...
 
grimoald Dołączył: 03 Lis 2006
argawen napisał/a:
Tutaj dali ciała, mojego braciszka Monolta D5 ma to i nawet się to sprawdza . Ist D chyba też to miał, współprace wbudowanej lampy z zewnetrzną ?

No to niedobrze:(. Oglądałem też dzisiaj K100D.Mikrus straszny, troche większy od C 350/400D. Nie wiedziałem co z małym palcem zrobić, wisiał w powietrzu:(. Dzieki za odpowiedzi, rozjaśniło mi to sprawę.
grimoald
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Przy takiej współpracy wbudwana jest tylko po to, aby sterować lampą oddaloną

Tu się nie zgodzę - można ustalać podział mocy pomiędzy lampami więc zerowa (prawie) moc lampy na aparacie jest tylko jedną z opcji. Moim zdaniem lampa na aparacie może ładnie rozjaśnić cienie od lampy bocznej - ale to wymaga nieco mocy.
Dlatego pytam jak to się sprawdza praktycznie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No fakt, trochę uogólniłem - najlepiej niech się jakiś praktyk wypowie...
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Zapominając o pTTL i sprowadzając ją do trybu automatyki i wireless/slave2 mamy coś jak zwykła lampa z automatyką sterowana fotocelą, wiec się da, sprawdzone.
Ale do tego celu nie trzeba AF-360FGZ, wystarczy zwykła lampa i fotocela, wychodzi nieco taniej a efekt przy w miarę dobrej lampie zbliżony.
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
z wirelessa w FGZ360 (Jarek!!!!) i wbudowanej świeczki w MZ6 korzystałem na paru slubach i się sprawdziło - nie tylko jako wyzwolenia ale również do zrównoważenia światła z FGZ ustawionej gdzieś z boku - ale fakt - trzeba mieć w pamięci że świeczka mocy wielkiej nie ma. ... I szczerze to masakrycznie mi brak tego fiuczera w kasetce - bo do zabaw portretowych jest to bardzo udane rozwiązanie.... Ech.... Jest SR i światło zastane ma więcej do powiedzenia alllle...
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dabrow napisał/a:
I szczerze to masakrycznie mi brak tego fiuczera w kasetce

Ale brak wirelessa w kadyszcze to już przestępstowo !!!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Canin napisał/a:
Dabrow napisał/a:
I szczerze to masakrycznie mi brak tego fiuczera w kasetce

Ale brak wirelessa w kadyszcze to już przestępstowo !!!

Najnowsze wieści mówią o tym, że pierwszy update firmware, dostępny juz po wypuszczeniu aparatu na rynek, ma rozwiązać problem.

Tzn... wbudowana lampa przestanie się w ogóle podnosić. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach