PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Olympus mju I - pytania
hej!
Właśnie zanabyłem mju 1 i mam pare pytań:
1. W jaki sposób można wyjąć/włożyć baterie?
2. Po zamknięciu aparatu 'wyciągarka' buczy, ale z takim dziwnym harczeniem - czy tak ma być?
3. Mam paproszki w wizjerze - w jaki sposób można je wyjąć?
4. W jaki sposób włączyć samowyzwalacz?

pozdrawiam
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ja się podłączę do tematu z nieco innym pytaniem...

Czy warto tyle dopłacać do mju II?
I można za 30-40zł na allegro kupić a II ostatnio po 150-200 chodzą o-\

Z tego co wiem: II ma jaśniejszy obiektyw i podobno ostrzejszy (że niby w I dopiero mocno przymknięty się ostry robi), ponoć lepszy AF, pomiar spot.
Coś jeszcze?
 

boberski  Dołączył: 18 Cze 2008
mju stało sie kultowe właśnie za sprawa dwójki a nie jedynki wiec już to daje do myślenia ;-)
ceny faktycznie trochę poszły do góry bo sie moda zrobiła ale i zanim przyszła mju dobrze stało.

przy zakupie pamiętaj ze mju 2 jest w kilku rodzajach i zawsze tańsze są wersje zoom ale jak kupować to tylko 35mm f2.8
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
właśnie załadowałem do niego film i nic się nie dzieje pisze na wyświetlaczu E tak jakby nie było filmu w nim (?), nie da się zmienić flesza, a przycisk do wyzwalania jest zablokowany....
czyli jednak reklamacja?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zachowuje się jakby nie miał filmu...

Może spróbuj otworzyć i zobaczyć, czy się wkręcił?
Najwyżej odrbionkę się prześwietli.

Świeże baterie masz?
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
myśle że poprawnie założyłem - perforacje weszły i nie dało się go wyjąć z powrotem...
kupiłem go z baterią , na wyświetlaczu jest napisane że jest pełna... w razie czego jak wyjąć baterie z aparatu ?

[ Dodano: 2008-12-03, 12:30 ]
wkładam kasetke do komory, naciągam film do pewnej strzałki, zamykam.. slysze buczenie z harczeniem... czekam aż dojedzie do konca i nadal pokazuje E... mimo ze gdy otworze aparat film jest juz wciagniety dalej...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach