dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
?Niezamierzony? zakup korpusu Pentaksa
No prawie Karolinka i prawie do Gogolina.
Prawie, bo nie Karolinka a ja, i nie do Gogolina a w jego rejon, jak to mówią na wieś.
-------
Dość częstym przypadkiem jest tekst: kupiłem K100D, lub muszę się Wam pochwalić, kupiłem k100D.... Niebawem należy oczekiwać sporej ilości podobnych tekstów, różniących się jednym zerem (10).
Pochwalę się i ja, jednak nie tak jak wyżej (jeszcze!?).
W zasadzie powinno to być o obiektywach.
Przyszedł trochę temu nazad jeden z kolegów i wygłosił:
- Opowiadasz o szkłach Pentaksa, marudzisz a w wiosce pod Gogolinem walają się obiektywy.
- Chyba Pentaksa, może coś przed się weźmiesz zamiast gadać?
Pojechałem - dwa szkła były.
Okazało się, że jest jeszcze COŚ.
Nie planowałem zakupu analogowego korpusu chociaż pamiętam, że w wątku o Dziwnych plamkach w Pentaxie K100D obiecałem Fafniakowi, że go sprawdzę (a inni mieli pomóc!). :-) .
COŚ okazało się pięknym małym korpusikiem, takim jak ten, który zawsze mnie wita gdy wchodzę na naszą stronę.
Krótko mówiąc Jego Wysokość ME Super i to w wersji black (biorąc pod uwagę miejsce gdzie to było, powinienem napisać schwarz).
Jak zobaczyłem to śliczne maleństwo to wiedziałem, że wsiąkłem.
A jak wziąłem w łapy - na szczęście raczej małe.
Jak jeszcze obejrzałem w jakim jest stanie ....
Jedna maciupia rysa na rancie klapki od strony zamknięcia (4 x 0.2 mm) i .... nic więcej. Cały czarny jak sadza.
Brak nawet jakiegokolwiek śladu na docisku wewnątrz. Jestem, jak kiedyś pisałem, trochę ślepawy więc nie mogłem nawet zauważyć jakichkolwiek śladów na zaślepce baterii.
A jak zerknąłem w wizjer ...
Aparacik przykleił do rąk. To wielka prawda, że widzieć a dotknąć ...
Zakończyło się rozszerzeniem listy zakupów, gorączkowym sprawdzaniem (psiakrew, gdzie ta karta), jazdą do Gogolina w poszukiwaniu ściany płaczu, powrotem do wioski.
Mogę jednak ogłosić: mam Pentaksa!
I, a niech to! klasyczna foto przede mną.
Darujcie zachwyty, dziewczyny wybaczcie, ale to mój pierwszy Pentax. Leży sobie, ślicznota nieplanowana, obok na biurku i zagląda na klawiaturę.
Prawdę mówiąc to nie pierwszy ale tamten był zupełnie inny. Niekiedy można i na tym forum przeczytać o produkcji snopowiązałek przez Samsunga. Pentax też coś jeszcze produkuje poza foto.
Uff, dawno nie napisałem takiego wypracowania.
A miało być o szkłach - więc już krótko.
K 50/1.2 i K 135/2.5 - czego to ludzie nie trzymają w domach.
W praktyce jeszcze nie wiem ale na sucho chyba, wielkie chyba, wiem o co chodzi w sformułowaniu
Cytat
ostrzenie ręczne nimi to kompletny odlot

Zaplątała się kiedyś 50-tka A/1.7 w domu. Podpiąłem, hmm ...
PS
A teraz lamersko:
- W domu stwierdziłem, że jednak zaślepka baterii była używana (lupa pomogła). Jakie baterie muszę kupić? Już znalazłem, że Zasilanie na dwie baterie 1,5 volta (prawda?) ale może jakiś symbol, oznaczenie?
- Czy dać to do przeglądu (Panie, nie pamiętam kiedy ktuś cuś tym robił) czy się nie martwić a ewentualnie tak postąpić jak ... no nie daj Boże. W Opólku i tak chyba nie ma gdzie. Sprzęt na strychu nie leżał.
- Instrukcję już trafiłem ale spodziewajcie się pytań bo jestem słabojęzyczny, w zasadzie jednojęzyczny.
A teraz współczuję tym, którzy tyle tekstu na temat starocia, ale pięknego starocia, będą czytać. Wprawdzie Sprzęt jest mniej ważny, ale śliczny klasyk ...
Bo co spojrzę obok to się rozmarzam. Tak jak wczoraj po południu, pod Gogolinem, gdzie poszła Karolinka ...

 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
K 50/1.2 i K 135/2.5 - czego to ludzie nie trzymają w domach.

I teraz to Ty je trzymasz w domu?
O jasna... Jasny Pentaks!
No nie wiem, czy nie będziesz musiał kadrować o okularach przeciwłonecznych, żeby Cie nadmiar janości nie oślepił :mrgreen:
Z własnego doświadczenia wiem, że pampersy to nie tylko przed K10D. Gdy jakis czas temu zobaczyłem jak wygląda M 100/4 macro, to ledwo wytrzymałem. Widzialem, że muszę go mieć... No i mam :mrgreen:

GRATULACJE :!: :!: :!: :!: :!:

[ Dodano: 2006-11-05, 13:52 ]
dickkett napisał/a:
Prawdę mówiąc to nie pierwszy ale tamten był zupełnie inny. Niekiedy można i na tym forum przeczytać o produkcji snopowiązałek przez Samsunga. Pentax też coś jeszcze produkuje poza foto.


Masz/miałeś:
-endoskop
-teodolit
-lornetkę
-okulary powered by Pentax
:mrgreen: :?:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
dickkett, mnie tam analogowy sprzęt już dawno ze łba wyleciał (pewnie niesłusznie) ale możesz powiedzieć ile dałeś za małą czarną razem ze słoikami?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Miałem dość dawno do czynienia z tzw. Total station Pentaksa.
Tłumacząc, jak to mówi Michu, z węgierskiego: Tachimetr elektroniczny czyli dwa w jednym teodolit i dalmierz. Nawet zastanawiałem się czy nie wstawić sobie do avatar'a, żeby jednak jakiegoś Pentaksa w biografii mieć. :mrgreen:
 
alx  Dołączył: 22 Kwi 2006
Re: ?Niezamierzony? zakup korpusu Pentaksa
dickkett napisał/a:
Jakie baterie muszę kupić? Już znalazłem, że Zasilanie na dwie baterie 1,5 volta (prawda?) ale może jakiś symbol, oznaczenie?
- Czy dać to do przeglądu (Panie, nie pamiętam kiedy ktuś cuś tym robił) czy się nie martwić a ewentualnie tak postąpić jak ... no nie daj Boże. W Opólku i tak chyba nie ma gdzie. Sprzęt na strychu nie leżał.


Bateryjki to alkaiczne LR44 albo srebrowe SR44. Te drugie lepiej sie spisuja w niskich temparaturach.

Co do przegladu, to moze byc konieczna wymiana gabek uszczelniajacych i amortyzatora
lustra. Po ilus tam latach oryginalne zamieniaja sie w czarny klejacy szlam. Amortyzator
moze wtedy przykleic lustro i zaciac mechanizm migawki, tak sie zdarzylo w jednym moim
ME Super.

Gratuluje fajnych zakupow, ME Super jest bardzo przyjemny w uzytkowaniu, no i te szkielka..

Pozdrawiam,
Alx
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
Nie planowałem zakupu analogowego korpusu chociaż pamiętam, że w wątku o Dziwnych plamkach w Pentaxie K100D obiecałem Fafniakowi, że go sprawdzę
- cos nie pamietam ....?
dickkett napisał/a:
A miało być o szkłach - więc już krótko.
K 50/1.2 i K 135/2.5 - czego to ludzie nie trzymają w domach.
- wielkie gratulki......ciekaw jestem ceny jaka zaplaciles :D
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
tomecki napisał/a:
ile dałeś za małą czarną razem ze słoikami?

Dżentelmeni ... no niech się poczuję ;-)
Wybacz, ale wolę nie wiedzieć (a to mogłoby się okazać) czy interes zrobiłem ja czy sprzedający. Napewno wcześniej trochę obserwowałem "temat" chociaż w innym kierunku. W pierwszym poscie przyznałem się, że "podglądam" Was dość długo.
Od lat wyznaję jedną zasadę.
Jeśli to nie dotyczy bułek, soli, mleka (kiedyś na pierwszym miejscu napisałbym piwa), to po dokonaniu zakupu obowiązuje conajmniej półroczny zakaz wstępu do sklepu. :!:
Stosuję to z dobrym skutkiem dla organizmu!
szpajchel napisał/a:
M 100/4 macro ... No i mam :mrgreen: GRATULACJE

Również gratuluję

[ Dodano: 2006-11-05, 14:34 ]
Fafniak napisał/a:
- cos nie pamietam ....?

Były takie drobne żarciki - wstawiłem :-) , może powinienem :mrgreen: .
Już kiedyś pisałem że zawsze mam wątpliwości.

[ Dodano: 2006-11-05, 16:35 ]
Po napisaniu ostatniego posta długo się zastanawiałem.
Wyłączyłem nawet komputer i zabierałem się za coś innego co i tak zrobić muszę (ale mam tyły!).
I cały czas wracała mi moja odpowiedź, spokoju nie było. Zauważyłem w niej brak logiki i nieuczciwość wobec Was. No bo gdybyście nie wymieniali się wiadomościami (w tym cenami) to wiedziałbym tylko tyle co z Allegro i j***.
Dlatego przepraszam, szczególnie tomeckiego i Fafniaka, to nie było fair.
Wprawdzie przekonania nie gacie, nie należy ich często zmieniać ale inni mówią, że tylko krowa nie zmienia poglądów.
A za całość zapłaciłem 1150 ZŁP.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
(...) wolę nie wiedzieć (a to mogłoby się okazać) czy interes zrobiłem ja czy sprzedający. (...)

Jeśli jesteś zadowolony - to z całą pewnością zrobiłeś dobry interes. 8-)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
zorzyk napisał/a:
jeśli jesteś zadowolony - to z całą pewnością zrobiłeś dobry interes. 8-)

Jestem i będę, w razie czego pretensje tylko do siebie :-) . Dodatkowo dodałem coś do posta z 14:16 o 16:35 :oops:
Chciałem to wpisać jako odrębną wiadomość ale pierwszy raz umieściła mi się w poprzednim poscie
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
A za całość zapłąciłem 1150 ZŁP.
-hhmmmm wedlug mnie to chyba calkiem dobra cena....szczegolnie ejezeli korpus jest idealnym stanie...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
Dlatego przepraszam, szczególnie tomeckiego i Fafniaka, to nie było fair.

"nie bądź taki delikatny
twardy bądź jak Roman Bratny"
dickkett, wrzuć na luz, to jest wolny kraj chcesz mówisz nie chcesz nie, a poza tym to bardzo luźne forum :mrgreen:
BTW to fajnie że podałeś cenę, ale ja bym tyle nie dał za analoga, ale ja się nie znam :mrgreen:
dickkett, :-B :-B :-B
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
OK tomecki :-B
Niestety tylko jeden bo mi lekarze i przy tej ilości bana dają.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
- Instrukcję już trafiłem ale spodziewajcie się pytań bo jestem słabojęzyczny, w zasadzie jednojęzyczny.

A po co Ci instrukcja? Parę minut zabawy aparatem i wszystko jasne :mrgreen: To nie to co dzisiejsze aparaty, że trzeba grzebać w menu.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
Niestety tylko jeden


O, widzę, że jestr potrzeba nowej emotikonki - "szklanka wody" albo jakies innego napoju bez "%". Całkiem serio :-> Ja po jednym :-B mam dość. Ostatnio wykończyliby mnie w czeskiej gospodzie na prowincji. "To tylko :-B " usłyszałem, gdy odmówiłem kolejnego :-x

A co do ceny - jeśli jesteś przekonany, to możesz wydać na to i 2 razy więcej. Albo 5. Nikomu nic do tego (chyba, że rodzinie). W końcu to Twoje pieniądze :mrgreen:
Dobre optyka ma swoją cenę. A pomyśl sobie jeszcze, ile lat to szkło Ci może służyć. Dzieciom w spadku można przekazać :roll: Ja taką strategię przyjąłem kupując statyw a dzieci jeszcze nie mam :mrgreen:
Jednym słowem: idź chłopie robić zdjęcia. Tylko nie zapomnij się pochwałić!
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Cena bdb - witamy w klubie - odlotowy zestawik, ja takze wlasnie upajam sie widokiem takim na codzien... uwielbiam GO... no i MXy tez - piekne sa... A szkielka malina - gratuluje:-)

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach