szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
  Przejście z SLR na DSLR
Grzebałem sobie w zdjęciach z cyfrowego kompaktu. Trafiłem na kilka skanów slajdów z kwietnia br. I tak się zastanawiam, czy z DSLR uzyskam podobny feeling. Nie mówię, że od razu, po wyjęciu z pudełka, ale po rozgryzieniu puszki. Nie chodzi mi o rozdzielczość, kąty albo inne technikalia tylko o Wasze zadowolenie z plastyki obrazu i inne subiektywne odczucia. Zakładam użycie tych samych szkieł i mózgu oczywiście i pomijam B&W (pamietam wątek o płaskości :mrgreen: )
Skaner niby do filmów, ale wrogowi bym go nie polecił. Na szczęście nie jest mój :mrgreen:
Jest jakaś nadzieja dla mnie?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
szpajchel, - nie ma .... :-P
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
szpajchel, - nie ma .... :-P

Tylko chciałem się upewnić :cry:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a na serio....film ma to cos ....i juz....a cyfra nie :D
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dlatego nie pozbędę się analogowego korpusu. Realia są takie, że potrzebuję DSLR. Analog zostanie dla przyjemności i jako backup.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
szpajchel, - jedyne co przychodzi mi do glowy......pelna dziura i jechac na dobrych szklach - super delikatnie wyostrzac i chyba rzmywac lekko krawedzie po ostrzeniu.....
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
jedyne co przychodzi mi do glowy......pelna dziura i jechac na dobrych szklach

Pełna dziura się IMO gryzie z makro. Dobre szkła makro będą. Na pewno jedno. Choć ciekaw jestem, ile bym wycisnął z M 100/4.0 macro. W sieci sampli prawie zero. Od zawsze choruję na 100/2.8 macro ale koszty póki co zaporowe.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
to juz nie jest tak drmatycznie? :
http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...:MEWA:IT&ih=005

[ Dodano: 2006-11-05, 21:52 ]
ja kupilem narazie cosine.....ale tak naprawde zeby zobaczyc inny swiat....
a co do pelnej dziury i macro....no tu masz racje ale cyfra pozwoli ci chyba na wieksze "dokonania" jesli chodzi o macro....
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
ja kupilem narazie cosine

Powodzenia i fajnych efektów!
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
Od zawsze choruję na 100/2.8 macro ale koszty póki co zaporowe.

Nie wiem co dla Ciebie znaczy zaporowa cena, ale właśnie w pentaksie można za śmieszne pieniądze wyhaczyć świetne szkło makro -ja za swojego Vivitara dałem jakieś 700zł i tulko dlatego, że dołożyli cło na granicy (kupowane z ebaya amerykańskiego). Na allegro też widziałem szkła 90-105/2,8 z "A" makro za około 600zł -nie zbyt często, ale zdarzają sie. AF do makro i tak zbędny...
Może jakieś :-B dzisiaj wieczorkiem? :lol:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
COSINA 100mm/F3.5 AF Macro u przedstawiciela w Polsce kosztuje 695 zł.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeśli chodzi o makro to mam M 100/4.0 macro (1:2) i zoom Vivitara 70-210/3.8 macro focusing ring czy coś takiego - tym vivitarem były robione te knoty powyżej. Bez statywu jeszcze. Szkiełko od Wujka S (coby nie robić reklamy). Efekty z 100/4.0 macro widzialem dopiero tylko na jakiejś stykówce, slajdy niewywołane... O kurde, velvia jest do wywołania!
Co do :-B to innym razem, ale tylko małe lub light :-x . Muszę dziś popracować w domu. Może gdzieś w okolicy czwartku lub w przyszlym tygodniu. No i może jakaś krakowska ustawka? Pogoda ma się poprawić.
Ja bym chętnie potestował tę "100" z jakimś cyfrowym korpusem. Żonie bym pokazał sample...

[ Dodano: 2006-11-06, 12:01 ]
plwk napisał/a:
COSINA 100mm/F3.5 AF Macro u przedstawiciela w Polsce kosztuje 695 zł.

Wiem, ale 100/2.8 ponoć lepszy :mrgreen: Nie wiem, nie miałem żadnego z nich w ręku. Ciekaw jestem, jak ta Cosina wypada w porównaniu z m 100/4.0 macro? Cosina ma dodatkową soczewkę dającą skalę odwzorowania 1:1, moja setka nie ma.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Oko, byle nie w weekend, bo niestety pracuję :-/
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witaj w klubie :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach