Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Praktisix
Witam,
Zakupilem ostatnio za pare zlotych praktisixa z mysla zrobienia paru zdjec na kliszy (tak mam ze jak juz odstawiam cyfre to tylko po to zeby potrzymac cos co jest co najmniej dwa razy starsze ode mnie). Odnosnie uzytkowania Psixa mam pare pytan do bardziej doswiadczonych w tej materii kolegow (niektore z nich moga sie wydac smieszne, ale wole miec pelna jasnosc).

1. Ogolnie wiadomo ze Psix nie trzyma prawidlowo czasow (tak gdzies wyczytalem), ja mam u siebie ta przypadlosc ze wszystkie czasy od 1/500 do 1/125 skutkuja na stale otwarta migawka. Po przekreceniu kolka nastaw poza ten zakres migawka wraca (na pozostalych czasach jest ok).

2. Jak juz migawka zamknie sie w stosownym czasie to czesto nie dochodzi do konca i pozostaje mala szczelina. Po wielkorotnym naciaganiu i spuszczaniu migawki widze nieznaczna poprawe i np przy 1/1000 juz domyka sie calkiem, ale na dluzszych czasach kiepsko.

3. Co do zaladunku a w szczegolnosci wyladunku filmu. Zauwazylem ze nie ma nigdzie dzwigni/pokretla sluzacego do zwiniecia filmu do kasety z ktorej byl wyciagany. Jest tylko zwykla odslonieta szpula na ktora ma sie nawijac. Moje pytanie jest nastepujace - jak wydobyc film ze srodka? Dopiero w ciemni?

Prosze o pomoc zwlaszcza co do pkt 3. Czy problemy 1 i 2 sa typowe i mozna sobie z nimi poradzic przy odrobinie checi i zaciecia mechanicznego?

Dzieki serdeczne za pomoc
Grzegorz
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Widziałeś kiedyś film 120/220? One nie są w kasetce, tylko nawinięte na szpulę. Jak się skończy, to przewijasz go do końca dźwignią do naciągania migawki. W tedy cały film masz zwinięty na szpuli po prawej stronie.

A wkłada się tak:
http://www.pentaconsix.com/Loading.htm
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Ehh, no wlasnie nie widzialem a poki co chcialem sie "na sucho" przygotowac na ewentualne niespodzianki.
dzieki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach