takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
[takseo] moje badziewie
1 k200d + kitII

2 k200d + kitII

3 k200d + kitII

4 k200d + kitII

5 k200d + kitII

6 Nikon f65 + Nikkor 28-80 (nie bijcie)


Część z cyfry, część z analoga.
Liczę na surową krytykę. ;-)

Ps. Coś się namieszało z miniaturkami:/
Ps2. Chyba już naprawione.

 
czaras6
[Usunięty]
duże szumy na 3 zdjęciu
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
1-2, nie każde zdjęcie na którym nie wiadomo o co chodzi jest dobre
3, rozmiar!!! zalecane 700mpx dotyczy dłuższego boku. Akurat to najbardziej mi się podoba
4, patrz opinia do 1-2
5-6 nie mam zdania
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
1-2, 4 wiem co zepsulem. A ostatnio tłuczono mi do głowy, żeby postawić się w sytuacji osoby, która nie widziala sytuacji na własne oczy:evil:
Jeszcze długa droga przedemną.

7

(niestety tylko crop z większego obrazka :-( )

Ps. Poprawiony rozmiar

[ Dodano: 2008-12-15, 22:32 ]
8


9


10 (pierwsza zabawa kwadratem)



11



[ Dodano: 2008-12-21, 00:22 ]
12 Nikon F65, Ilford PAN100

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Generalnie nie lubię tego rodzaju prezentowanej przez Ciebie fotografii ale 9 jest całkiem udana i na pewno podoba mi się na niej obróbka do bw.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
takseo, po pierwsze, to bardzo niedobrze, żeby swoje zdjęcia określać mianem "badziewie". Nawet, jeśli być może nie są najwyższych lotów. Ale wtedy po co się nimi chwalić? No i co ma sobie pomyśleć ewentualnie osoba, która je ogląda lub ocenia, jeśli Twoim komentarzem jest już uprzedzona?

A poza tym 9 i 10 pokazują, że tkwi w Tobie jakiś potencjał ;-) 10 mnie nie urzeka, bo wygląda jak zrobione z przyczaju, jakiegoś ukrycia, jakbyś się bał ludzi, których fotografujesz. I ten dystans potem widać na zdjęciach, taki brak relacji między fotografem a fotografowanym. A to niedobrze, źle służy zdjęciom.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
9-ka, jako taki mega-klasyczny street, jest ok. Brak mu może wyrazistego tematu (ot pani na przystanku), ale klimat jest na miejscu, kadr w danej sytuacji ok, obróbka i tony też porządku. Nawet ten tramwaj uchwycony w ruchu. Nie ma się do czego przyczepić. Moim zdaniem odstaje na plus.

[ Dodano: 2008-12-29, 17:29 ]
Cytat
takseo, po pierwsze, to bardzo niedobrze, żeby swoje zdjęcia określać mianem "badziewie"

Zgadzam się, niepotrzebna asekuracja.
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
bEEf napisał/a:
Cytat:
takseo, po pierwsze, to bardzo niedobrze, żeby swoje zdjęcia określać mianem "badziewie"

Zgadzam się, niepotrzebna asekuracja.


Zawsze podchodziłem do siebie z dużym dystansem. W każdym razie przepraszam ;-)

Z innej beczki:

13 (byle nie pechowa)



[ Dodano: 2008-12-29, 23:48 ]
zapomniałbym

bEEf napisał/a:
taki mega-klasyczny street


Jestem fanem mega - klasycznego streetu(streeta?) :-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ostatnie foto to przykład artu, który mi się nie podoba. Ale może znajdą się inni, którym akurat taki motyw przypadnie do gustu. Co ja mogę powiedzieć to na pewno zbyt szaro, za mało bw to tyle przynajmniej w kwestii obróbki do bw.
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
14



15

 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
14 nie jest już takie złe. Poprawiłbym tylko distortem kadr tak, by schować tę krawędź z prawej strony.Temat nie powala ale samo wykonanie poza tym drobnym mankamentem jest już na +.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
takseo, podpisuję się czterema kończynami pod tym, co napisał matb, po co to destrukcyjne samobiczowanie? Fotografuj, zamieszczaj, miej radość z foto, a nie jakiś stres... :-)

Nos do góry!
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Ja ogólnie jestem dziwnym osobnikiem. Jeżeli zdjęcie nie podoba mi się od początku, to je kasuję, bez względu na to czy można było to poprawić czy nie. Teraz, pewnie każdy zadałby pytanie, to po co robiłem to zdjęcie? Należy myśleć ect. Otóż tu pojawia się to o czym napisałeś. Radość z fotografii, chęć uchwycenia chwili. Często mam tak, że widzę dobrą sytuację zdjęciową (nie lubię tego stwierdzenia) i w obawie, że zniknie, robię na szybko zdjęcie. Oczywiście ustawię odpowiednią przysłonę, wykadruję itd. ale nie spojrzę na zaistniałą sytuację z innej perspektywy, nie zastanowię się dłużej. Muszę nad tym popracować. Uff. Się wyżaliłem ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
takseo, prawdę powiedziawszy nic dziwnego w Twoich procedurach nie widzę.. :-)
 

peterkki  Dołączył: 08 Lip 2008
Jak na Twe poszukiwania to 9-ka mi zaskoczyła, reszta nie za bardzo
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Podoba mi się 13, chociaż wolałbym przyciętą z prawej strony do kwadratu.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
9tka - bardzo mi się podoba pani :-D
Ma ładne włosy, a co?! 8-)
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
hmm... ja będę inny od wszystkich i powiem, że podoba mi się 11 :-D , 9 też mi się podoba :-) natomiast te Twoje abstrakcje (4,13) i 6 zupełnie mi nie podchodzą, abstrakcje za to, że męczą oczy (przynajmniej moje, a to nie jest jakiś uniwersalny wskaźnik ;-) ) a 6 nie potrafiło przykuć mojej uwagi
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
trochę sztrita

16 dwusetka + kit

17 dwusetka + helios

18

19 p30t + helios
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Zupełnie nie mój styl, wręcz nie lubię takiej fotografii, w której by się mogła podobać trzeba doszukiwać się jakiegoś przesłania. Innej recepty nie widzę by taka fotografia mogła mi się spodobać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach