makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Żaba, :-B
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
To Retro 5 ma kolorki jak z NRDowskiego ORWO.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Pentagram napisał/a:
NRDowskiego ORWO

...a nie jest to jakieś tam w końcu retro ??? :mrgreen:
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
A ma toto śrubokręt? bo nie moge nigdzie znależć?
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
ma
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
THX :) zrobie takie małe OT, ale jestem w potrzebie :(

Czy ktoś mi moze wyjaśnić róznicę miedzy seria F a FA? Chodzi mi o ten nieszczesny autofokus :( Ja to rozumiem tak, ze do F potrzeba wlaśnie śrubokręta?
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
specjalna strona Pentax'a o K-m: http://pentaxplus.jp/k-m/english/

co mnie w niej "poruszylo"? dzial "To begin with" w ktorym jest miedzy innymi filmik o tym jak wyciagnac aparat z pudelka. :-|
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ladyhawke napisał/a:
Ja to rozumiem tak, ze do F potrzeba wlaśnie śrubokręta?
do F, FA, DA, potrzeba śrubokręta

bez śrubokręta to tylko SDM

ale...
wszystkie puszki Pentaxa z AF mają śrubokręt
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
jiro napisał/a:
specjalna strona Pentax'a o K-m: http://pentaxplus.jp/k-m/english/

co mnie w niej "poruszylo"? dzial "To begin with" w ktorym jest miedzy innymi filmik o tym jak wyciagnac aparat z pudelka. :-|

I bardzo dobrze! Potem jest jak włożyć baterie, kartę pamięci, obiektyw, itd. - wszystko pokazane jasno i wyraźnie na filmikach, kobiecymi rączkami - od razu wiadomo jaka jest grupa docelowa dla tego sprzętu ;-) Zresztą na końcu jest "Woman's Report on K-m" oraz "Woman's report on K-m + teacher", gdzie o Kaemce wypowiadają się kobiety, prezentują swoje zdjęcia - a nauczyciel podpowiada jak można je polepszyć. Podoba mi się takie podejście do klienta :-)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
andrusz,
Cytat
Podoba mi się takie podejście do klienta :-)
Raczej klientek ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
roket napisał/a:
andrusz,
Cytat
Podoba mi się takie podejście do klienta :-)
Raczej klientek ;-)

Racja! ;-) Dobrze, że Pentax zauważył, że coraz więcej kobiet fotografuje - widać to nawet w Polsce. Ostatnio stwierdziłem, że na mieście widuję więcej dziewczyn z aparatami niż facetów :->
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
andrusz napisał/a:
jiro napisał/a:
specjalna strona Pentax'a o K-m: http://pentaxplus.jp/k-m/english/

co mnie w niej "poruszylo"? dzial "To begin with" w ktorym jest miedzy innymi filmik o tym jak wyciagnac aparat z pudelka. :-|

I bardzo dobrze! Potem jest jak włożyć baterie, kartę pamięci, obiektyw, itd. - wszystko pokazane jasno i wyraźnie na filmikach, kobiecymi rączkami - od razu wiadomo jaka jest grupa docelowa dla tego sprzętu ;-) Zresztą na końcu jest "Woman's Report on K-m" oraz "Woman's report on K-m + teacher", gdzie o Kaemce wypowiadają się kobiety, prezentują swoje zdjęcia - a nauczyciel podpowiada jak można je polepszyć. Podoba mi się takie podejście do klienta :-)


a dla mnie to jest zenujace... nie chce tu byc wielkim obronca kobiet, ale w tym momencie potraktowano je jak strasznie "niedouczone osobniki", ze tak lekko sie o tym wyraze. :-)
tak naprawde jesli ktorakolwiek z kobiet nie potrafilaby wlaczyc tego aparatu to pewnie tez w zyciu by sie na ta strone pentax'a nie dostala... poza tym przeciez po to doklada sie instrukcje prawda? no i ostatna rzecz... jaki jest cel w pokazywaniu jak wyjac aparat z pudelka? kobieta bez obejrzenia tego filmiku raczej nie zaczelaby rozcinac pudelka np. pilka do metalu? :evilsmile:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
jiro napisał/a:
tak naprawde jesli ktorakolwiek z kobiet nie potrafilaby wlaczyc tego aparatu to pewnie tez w zyciu by sie na ta strone pentax'a nie dostala...

A co ma jedno do drugiego? Nie wiesz chyba jak dobrze dziewczyny radzą sobie z internetem!
jiro napisał/a:
poza tym przeciez po to doklada sie instrukcje prawda?

Nie bądź śmieszny - kto czyta instrukcję? :-P Czas suchych, trudno zrozumiałych instrukcji przemija. Poza tym uważam, że im więcej możliwości nauki obsługi aparatu, tym lepiej! A jeśli jest to robione w przystępny sposób, to chyba dobrze? Nie rozumiem twoich zarzutów :-/

P.S. Dotyczy to facetów, nie kobiet... znajomy po zakupieniu Soniaka A350 zapytał się kolegi, który ma ten sam model, jak obsługuje się podstawowe funkcje i... na tym poprzestał. Pytałem go czy czytał instrukcję, to mnie wyśmiał - po co, skoro już umie robić zdjęcia? :-P
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
andrusz napisał/a:
jiro napisał/a:
tak naprawde jesli ktorakolwiek z kobiet nie potrafilaby wlaczyc tego aparatu to pewnie tez w zyciu by sie na ta strone pentax'a nie dostala...

A co ma jedno do drugiego? Nie wiesz chyba jak dobrze dziewczyny radzą sobie z internetem!

a Ty nie wiesz jak dziewczyny potrafia sobie dobrze radzic z wyciaganiem aparatu z pudelka czy jego wlaczeniem :-) zenujace jest pokazywanie na filmikach czegos co jest oczywiste(nie mowie tutaj o np. podlaczaniu obiektywu bo z tym poczatkujacy pewnie moze miec problem)... to tak jakby zrobic instrukcje czytania ksiazki, obierania mandarynek itp. itd. wyobrazasz sobie sytuacje gdy ktos oglada filmik bo nie wie jak wyciagnac buty z pudelka?
jiro napisał/a:
poza tym przeciez po to doklada sie instrukcje prawda?

andrusz napisał/a:
Nie bądź śmieszny - kto czyta instrukcję? :-P Czas suchych, trudno zrozumiałych instrukcji przemija. Poza tym uważam, że im więcej możliwości nauki obsługi aparatu, tym lepiej! A jeśli jest to robione w przystępny sposób, to chyba dobrze? Nie rozumiem twoich zarzutów :-/

P.S. Dotyczy to facetów, nie kobiet... znajomy po zakupieniu Soniaka A350 zapytał się kolegi, który ma ten sam model, jak obsługuje się podstawowe funkcje i... na tym poprzestał. Pytałem go czy czytał instrukcję, to mnie wyśmiał - po co, skoro już umie robić zdjęcia? :-P

a w przypadku gdy nie mialby kolegi z takim aparatem i internetu to by oznaczalo ze juz niczego nie jest w stanie sie dowiedziec i nie potrafilby nauczyc sie poslugiwac aparatem? :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
jiro napisał/a:
nie chce tu byc wielkim obronca kobiet, ale w tym momencie potraktowano je jak strasznie "niedouczone osobniki"
To nie wiesz, że w konkursie na inteligencję, kobieta walczyła o ósme miejsce z lodówką (drugie zajęła pralka automatyczna) :roll:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Przesadzacie.
W końcu ktoś zaczął robić aparaty dla kobiet. Ta instrukcja ma IMO głównie o tym powiedzieć - zresztą zobaczcie jak działa - nie dość, że ją zauważyliście, to na dodatek gadacie o tym już pół wieczora :-)

Może to będzie strzał w dziesiątkę. Może penttaks w końcu wpasuje się w kolejną niszę. Ktos w końcu pomyślał o kobietach i zaczął robic maluskie fikuśne korpusiki.
Żeby jeszcze dali do wyboru ze 3 kolory... Ja bym kupiła w kolorze wina... czerwonego.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Jestem za ... tym czerwonym winem ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
mygosia napisał/a:
Ja bym kupiła w kolorze wina... czerwonego.

:-)
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
mygosia napisał/a:
Przesadzacie.
W końcu ktoś zaczął robić aparaty dla kobiet.


no widzisz, a juz prawie mialem go sobie kupic jako drugie body... :-D

w sumie to mogli go zrobic na zasadzie fiata 500, czyli tak zeby mozna bylo sobie samemu dobierac wyglad przed kupnem... albo jakies wymienne obudowy. :-P
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
dzerry napisał/a:
mygosia napisał/a:
Ja bym kupiła w kolorze wina... czerwonego.

[Obrazek] :-)

Ten to nie jest w kolorze wina, a raczej... w zasadzie... nie będę się wyrażał ;-) Ale Kaemka w kotki, gdyby była w Polsce, to sprzedawałaby się jak ciepłe bułeczki :mrgreen:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach