dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Szpulka do starego analogowego aparatu
Hej,

Mam pytanie i prośbę - poszukuję szpulki do Zorki 4 lub Feda 2. Ta część wygląda dokładnie tak jak na tym zdjęciu. Mam taką szpulkę do feda, ale niestety to uziemia mi jeden z tych aparatów na cały film, a super by było mieć oba "na chodzie".
Z tego co dowiedziałem się, szpulki są różne, ale czasem pasują od różnych aparatów do siebie. Tu jest taka sytuacja właśnie związana z fedem (od niego pasuje do zorki, ale to pewnie zależy od modelu też). Widziałem też zenity z takimi szpulkami (te najstarsze).
Czy ktoś wie gdzie zdobędę taką część? Może ktoś ma na zbyciu? Pytam tu, bo wiem, że na forum wiele osób miało sporo kontaktu z starszymi aparatami i stąd może ktoś pomoże :)

W Krakowie nie ma niestety giełdy foto :(
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
dominik napisał/a:
W Krakowie nie ma niestety giełdy foto

Należy sądzić zatem że jesteś z Krakowa, lub okolic. W takim razie rusz się i przejdź na ulicę Krakowską, za skrzyżowaniem z Dietla po lewej stronie w kierunku pl. Wolnica jest punkt napraw sprzętu foto i tam Panowie dwaj produkowali (?) , a na pewno mieli te szpulki (do nabycia) w dużych ilościach
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Dzięki za sugestię, z pewnością się wybiorę i poszukam :)
Czy pamiętasz może ceny? Chociaż orientacyjnie :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie bardzo . 20 zł ? :roll: To było dawno dość.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Za komuny kosztowały marne grosze
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Za komuny kosztowały marne grosze


Za komuny, to za darmo rozdawali.....

I komu to przeszkadzało :-)
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
...a nie wziął ktoś z was zapasu? :) hihi :)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Coś gdzieś mam, ale nie wiem w jakim są stanie.
Poszukam w wolnej chwili.
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Moi drodzy, przeleciałem wszystko co było możliwe za szpulką. Niestety efekty są marne. Kolega w muzeum fotografii w Krakowie zrobił zdjęcie oryginalnej szpulki i tej którą mam. Obie pasują, ale modeli było tyle, i detali jakimi się różnią, że to nie jest zasadą, poniżej zdjęcia szpulek:



Obdzwoniłem serwisy - nigdzie nie mają szpulek. Przy okazji pytałem o smarowanie aparatu - koszt od 40zł do 100zł. Za szkiełka podobnie. Polecany optyk na kkm, obiecał renowację szkiełek, o ile wyślę je z korpusem, co ciekawe kojarzy u siebie jakąś szpulkę i jeśli przypasuje to dostanę :) to jednak nic pewnego! jednak jakiś cień nadziei jest.

Szpulka dalej poszukiwana.

Punkt o którym była mowa na początku niestety szpulek nie ma już od wielu lat.
 

kesek  Dołączył: 06 Wrz 2006
Sprawdź czy może nie przypasuje ci zwykła szpulka wyciągnięta z kasetki 135. U mnie w kievie 2 to działa. Trzeba ją jedynie odpowiednio przystosować by dało się film zaczepić i tyle.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
dominik, Jak wytrzymasz do poniedziałku, to ja w weekend pogrzebię w śmietniku u mnie i zobaczę, czy czegoś nie mam.
 
dominik  Dołączył: 19 Kwi 2008
Udało mi się dziś zdobyć szpulkę :) 9zł w komisie i miałem wybór z conajmniej pięciu :) Zostalo jeszcze cztery jak by ktoś zgubił swoje :)
Niestety nie oryginalna 'j**' jak z zorki, ale taka jaką już mam w fedzie, czyli tez pasująca :)

Dzięki wszystkim za chęci pomocy! po kilku dniach już traciłem nadzieję :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach