Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
[obiektyw] Dziwny kłopot SMC-A 50/1.7 :(
Mam do czynienia z drugim SMC-A 50/1.7 i podobną usterką: otrzymuję obiektyw, zapoznaję się z nim kilka dni (wszystko działa w najlepszym porzadku). Odkładam na kilka dni i - tak jak dzisiaj - biorę z półki i mocuję do korpusu. I kicha. Pierścień przysłony dochodzi do pozycji między 8 a 11 i koniec. Żebym miał to pierwszy raz, nic bym nie mówił (ot, uszkodzenie). Ale mam całą sytuację drugi raz (i pewnie powtórzą się wydatki na jego naprawę :(

Czy to jakaś reguła w tych "50"? Miał ktoś już coś podobnego?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
chłopak chce odpocząć, daj mu jeszcze 2 dni wolnego i wtedy próbuj...

a tak - przyzwyczaja się ze może sobie poleżeć i zastyga w miejscu... może na złość, (bunt żebyś go nie ruszał jak śpi), może nie?
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Dokładnie.

Po okazyjnym zakupie od laika (obiektyw leżał w szafie dość długo) miałem identyczne objawy. Poszedłem z tym do lokalnego komisu foto, licząc, że podpowiedzą mi gdzie szukać pomocy. Gość jednak mnie uświadomił, że "te typy tak mają". Początkowo puściłem to mimo uszu, ale potwierdził również, że prywatnie ma takie samo szkło z takim samym objawem i nie ma zamiaru nic z tym robić.

Po roku używania się "samonasmarowało" i chodzi już całkiem znośnie :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Miałem w rękach chyba ze trzy takie szkła, w których przysłona zacinała się dokładnie między 8 i 11.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam też taki obiektyw z takim samym objawem. Co dziwne zauważyłem, że dzieje się to wtedy gdy stosunkowo wolno przestawiamy pierścień. Gdy robimy to dosyć szybkim ruchem "usterka" nie objawia się. Pzdr.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
może to jakaś szczególna seria...

napiszcie wszyscy numery seryjne może dojdziemy do jakiegoś nowego wniosku, o którym nawet Spinner nie wie ;-)


szczerze jak ja się pozbywałem mojego, którego kupiłem na Allegro, dokładnie tego samego, to myślałem że jest to wadą tego konkretnego egzemplarza...

tylko nie pamiętam przy jakich wartościach się zacinało, ale wygląda na to ze problem jest na szeroką skalę

wygląda też na to, że nadal miałbym to szkiełko gdybyś napisał ten post jakieś 14 miesiecy temu ;]
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Primo napisał/a:
napiszcie wszyscy numery seryjne może dojdziemy do jakiegoś nowego wniosku, o którym nawet Spinner nie wie ;-)


Też zbieram różne takie dane, jakbym dostał te numerki, to bym wkleił tu:

http://fotonyf.republika.pl/sprzet/sprzet44.htm

Może po nazbieraniu odpowiedniej ilości materiału będą faktycznie jakieś wnioski....
 
pchlaa  Dołączył: 22 Paź 2006
no ladnie.. a tak sie cieszylem z nowego zakupu (SMC-A 50/1.7 za cale 40zl :D)
chyba musze go codziennie choc przez chwile wkrecic zeby sie nie obrazil i zacial na amen;)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
za 40 zl to nawet przeslona nie musi dzialac :)
 

Kcysiu  Dołączył: 13 Paź 2006
Fotonyf - serwis Rendaszka zmienil juz swoja siedzibe, nie jest to juz ul. Swietojanska. Wiem ze jest gdzies na Karwinach, ale dokladnego adresu nie pamientam. Moze Kiwaczek bedzie wiedzial dokladniej. Moze bedziesz mial ochote to zmienic na swojej stronce ;-)
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Mój numerek to: 1804553
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Kcysiu napisał/a:
serwis Rendaszka zmienil juz swoja siedzibe

"Foto Service" Naprawa Aparatów Fotograficznych Piotr Rendaszka
81-589 Gdynia , ul. Fleszarowej-Muskat 3

był już tam latem zeszłego roku
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aa sie kciałem spytać - czy (nie wiem jak to nazwać) popychacz przesłony w obiektywie jest w 50/1.7 plastikowy czy metalowy?? bo miałem coś podobnego w A50/2 i pomogła wymiana plastikowego "popychacza" na metalowy
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Posiedziałem trochę przy tym szkle i coś-niecoś się ruszyło. Przynajmniej w tym drugim przypadku winny jest prawdopodobnie źle działający przycisk pozycji "A". Jak pierścien przysłon dojdzie do miejsca, w którym sie blokuje, musze lekko nacisnąc przycisk A (z wyczuciem) i pierścień mogę przesunąc dalej - nie za każdym razem jednak, czasem wychodzi za drugim-trzecim razem.
Inna sprawa, że przycisk nie spełnia swojej funkcji na pozycji A - blokuje wejście na nią, a nie blokuje zejścia. Podsumowując - i tak do serwisu :(

sołtys napisał/a:
kciałem spytać - czy (nie wiem jak to nazwać) popychacz przesłony w obiektywie jest w 50/1.7 plastikowy czy metalowy??


W moich A 50/1.7 - metalowy.

fotonyf napisał/a:
Może po nazbieraniu odpowiedniej ilości materiału będą faktycznie jakieś wnioski....


Fotonyf - mój SMC-A 50/1.7 ma nr 1253697. Made in Japan ofkoz :)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kcysiu napisał/a:
serwis Rendaszka zmienil juz swoja siedzibe,

OK, xanti podał nowy adres, dzięki, zmienię w wolnej chwili.

costa napisał/a:
Mój numerek to: 1804553

Mertz napisał/a:
mój SMC-A 50/1.7 ma nr 1253697. Made in Japan ofkoz :)

Zapisałem. Dzięki!!
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Mój ma nr 1264117 i generalnie pierścień się tnie, ale w różnych pozycjach oraz zawsze da się przestawić. Zobaczymy jak będą mrozy
 

zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotonyf - fajną masz stronkę :-D :-D Więc dla Ciebie mała garść informacji:

Obiektywy:
SMC-A 1.7/50 nr. 1890247 made in japan - działa bez zarzutu (żadnych problemów z przesłona) - ma plastikową obudowę :-? ale metalowy popychacz przesłony :mrgreen:

I jak mogłeś w opisach wizjerów pominąć MZ-M :evil: :evil: :evil: :mrgreen: Przeciez tez go masz. Oto dane wizjera:
powiększenie 0,77, pokrycie pola 92 %

Pozdrawiam
zubryn :mrgreen:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Zubryn - dzieki za info.

Stronka ma jedną wadę - wymaga czasu a ja go ostatnio mam coraz mniej. Wszystko robię z doskoku. Dlatego dane MZ-Ma i ie tylko są nie uzupełnione, ale ten wątek, mam nadzieję, zdopinguje mnie.

I dzięki za ciepłe słowa o stronce.
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Ciąg dalszy kłopotów. Wydaje mi się, że max ostrości ma przy 2.8 (można się ciąć) a przy przymykaniu jest już mniej ostro.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jpserwis napisał/a:
Wydaje mi się, że max ostrości ma przy 2.8 (można się ciąć)


Jesli to naprawde max ostrosci, to ja bym sie tylko cieszyl - inzynierowie Leitza pracuja nad takimi wynikami od lat :-D :-D

A tak serio - na jakich czasach sprawdzales wieksze przyslony? Absolutnie wykluczasz poruszenie aparatu?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach