jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Poruszenie wykluczam. Może to tylko takie wrażenie bo duża ostrość w 2.8 kontrastuje z małą GO. Przy odwrotnym mocowaniu max ostrości od f4 do f16.
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
tez mnie trafilo...
wlasnie doszedl oczekiwany SMC A 50/1.7 od malyglod i to samo ;-(...

Macie jakas recepte ?? Nie mam serwisu w okolicy a nie chce robic sobie i koledze problemow z przesylkami, zwrotami itd...
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Re: tez mnie trafilo...
mops napisał/a:
wlasnie doszedl oczekiwany SMC A 50/1.7 od malyglod i to samo ;-(...

Macie jakas recepte ?? Nie mam serwisu w okolicy a nie chce robic sobie i koledze problemow z przesylkami, zwrotami itd...



Ale w czym to Ci przeszkadza ? Mając K100D i tak nie będziesz używał pierścienia przysłon tylko ustawisz na A, prawda ? Bo inaczej, trzeba było kupić M-kę za pół ceny A ;-) .

A co do pytania, widziałem gdzieś stronkę z ilustrowaną instrukcją naprawy tej usterki, ale wymaga to rozkręcania obiektywu, a jeśli tego nigdy nie robiłeś to możesz mieć potem problem ze złożeniem ;-) .

Moim zdaniem nie ma się co przejmować, większość A 50/1.7 tak ma, chyba że trafisz na nieużywany egzemplarz, ale po jakimś czasie używania też mu się to stanie :-) . Jest to spowodowane konkstrukcją mechanizmu pierścienia przysłony.
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
Re: tez mnie trafilo...
ClicoFantastico napisał/a:

Ale w czym to Ci przeszkadza ? Mając K100D i tak nie będziesz używał pierścienia przysłon tylko ustawisz na A, prawda ? Bo inaczej, trzeba było kupić M-kę za pół ceny A ;-) .



hehe nie szlo przelaczyc na A.. Ale juz po problemie... Teraz czekam na pogode ;-)
 
Rhetor  Dołączył: 08 Sty 2008
pchlaa napisał/a:
a tak sie cieszylem z nowego zakupu (SMC-A 50/1.7 za cale 40zl :D)


A gdzie można kupić za taką cenę taki obiektyw, jeśli można wiedzieć?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach